Προς το περιεχόμενο

Φύσημα σε αυτοενισχυόμενα ηχεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά! Έχω 2 FBT MAXX5A και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα του ήχου τους. Όταν όμως ανοίγω την ένταση ακούγεται από τις κόρνες ένα φύσημα το οποίο θα έλεγα πως είναι κάπως ενοχλητικό. Ρώτησα ένα φίλο και μου είπε οτι αυτό συμβαίνει λόγω του ενισχυτή που φοράνε. Μπορεί να μου δώσει κάποιος μια εξήγηση πανω σε αυτο το θέμα; Θα ήθελα επίσης να μου πείτε γιατί δεν συμβαίνει αυτό και με τα παθητικά ηχεία. Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε ..Υπαρχει ενα κουμπακι πισω στα fbt που γραφει sinistonio h  soudoukodimos  αυτο πρεπει να το εχεις πατημενο για να μαζεψει το φυσημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλα ρε παιδια δεν εχει κανεις αυτοενυσχιομενο ηχειο  ωστε να εχει καποια αποψη για το παραπανω θεμα  ????Καποιος πρεπει να βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Στις τεχνικές προδιαγραφές αυτό αναφέρεται σαν signal to noise ratio. Οσο μεγαλύτερος ο λόγος του σήματος προς τον θόρυβο, τόσο χαμηλότερο το φύσημα.

Οταν ένας ενισχυτής είναι στο φουλ, φυσάει.

 

Τα FBT πάντως έχουν καλό όνομα στην αγορά με γνώμονα την ποιότητα και ίσως είναι στα φυσιολογικά πλαίσια της κατηγορίας τους το φύσημα τους.

 

Αφου δεν σε ενοχλεί όταν παίζουν, τότε χαμήλωνε την ένταση στα διαλείμματα.

 

Αν θες να κόψεις πρίμα πάντως, κάντο στο Equalizer 3 περιοχών που διαθέτουν.

http://www.fbtusa.net/files/maxx5acontrolpaneltc44.pdf

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ παρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Από ότι καταλαβα το φύσημα αυτό είναι φυσιολογικό και για να μην γίνεται ενοχλητικό απλά δεν θα πρέπει να αωοίγω τέρμα την ένταση του ηχείου. Και παλι ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού βοήθησες εσύ...  ???

 

τελικά η λύση δεν βρίσκεται στα κουμπάκια sinistonio, soudoukodimos και nousoumos?

 

αχαχαχαχαχαχα

Εκλαψα απο το γελιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου