Προς το περιεχόμενο

Μεταμοσχευση μαγνητων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι κατοχος μιας jackson matt tuck randy rhoads w/ emgs και μιας ibanez rg370dx.Σκοπος μου ειναι βαλω bareknuckle μαγνητες στην jackson και τους ενεργους στην αλλη μου κιθαρα.Ποσο ευκολο ειναι να μεταφερω το κυκλωμα του προενισχυτη των emg απο την μια κιθαρα στην αλλη?Υπαρχει καποιος οδηγος να με βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει ο μάστορας....

Αν δεν ξέρεις και κάνεις κάποια ζημιά θα σου κοστίσει πολύ ακριβότερα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι emg έχουν ένα βυσματάκι 3 επαφών στην πίσω πλευρά τους, οπότε δεν χρειάζονται

κολλήσεις. Αν ξεβιδώσεις και το jack για να το μεταφέρεις στην ibanez γλιτώνεις άλλες

δύο κολλήσεις. Βέβαια η ibanez έχει 5θέσιο επιλογέα τον οποίο όμως μπορείς να

αντικαταστήσεις με 3θέσιο εφόσον δεν θα χρησιμοποιείς πλέον τον μεσσαίο.

EMG-81Back.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει ο μάστορας....

Αν δεν ξέρεις και κάνεις κάποια ζημιά θα σου κοστίσει πολύ ακριβότερα.

Δεν ειναι οτι δεν ξερω.Εχω και αδερφο και πατερα που ειναι γνωστες του αντικειμενου.Απλα δεν εχω ενδιαφερθει να ανοιξω την κιθαρα μου,και δεν εχω ιδεα apo emg.Εκτος αυτου,οι μαγνητες κοστιζουν 264 γιουρα,και μαζι με τον μαστορα για να βγαλω τους emg και να τους βαλω στην αλλη,παω πανω 300αρα..

 

Εγω αναφερομαι περισσοτερο στην προενισχυση των emg..Οσο για τον επιλογεα,βγαζω τον μεσσαιο και λειτουργει σαν 3θεσιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ήξερες, θα γνώριζες ότι η προενίσχυση των EMG είναι μέσα στο μαγνήτη (φυσικά υπάρχει η περίπτωση να έχει και BOOSTER).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αυτου,οι μαγνητες κοστιζουν 264 γιουρα,και μαζι με τον μαστορα για να βγαλω τους emg και να τους βαλω στην αλλη,παω πανω 300αρα..

 

Πολυ λιγα λες. Γυρω στα 100 ευρω θες και για τις δυο κιθαρες γι΄αυτο κατσε δες κανενα βιντεακι στο youtube και πιστευω θα σου λυθουν οι αποριες. ;)

 

 

H μαγγνητες (μαμα) της ibanez ειναι active (ενεργοι)?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου