Προς το περιεχόμενο

Πως να ξεβαψω το body μιας κιθαρας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε και καμία μάσκα γιατί δε θα αντέξεις στη σκόνη του τριβίου. Εννοείται το κάνεις σε ανοικτό χώρο γιατί μετά η σκόνη θα είναι κυριολεκτικά παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί τον έχετε πάρει από τα μούτρα βρε παιδιά τον άνθρωπο. Ένα project είπε να ξεκινήσει και κατευθείαν όχι δεν γίνεται, είναι δύσκολο, θα ταλαιπωρηθείς, θα τρίβεις 10 χρόνια κτλ.

 

Μια χαρά γίνονται όλα με ένα τριβείο αρκεί να έχεις ελεύθερο κάνα 2ωρο. Επίσης μπορείς να πάρεις ένα striper  από κάποιο χρωματοπωλείο. εφόσον προτιμάς τον χημικό τρόπο απλά θέλει πολύ προσοχή γιατί λερώνει πολύ και είναι καυστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορείς να πάρεις ένα striper  από κάποιο χρωματοπωλείο. εφόσον προτιμάς τον χημικό τρόπο απλά θέλει πολύ προσοχή γιατί λερώνει πολύ και είναι καυστικό

Το διαβρωτικό δε λερώνει και τόσο πολύ. Ίσα ίσα που βγαίνουν φλύδες χρώματος. Όσο για την καυστικότητα, ναι θέλει προσοχή αλλά με ένα ζευγάρι γάντια είσαι καλυμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο: πως μπορώ να ξεθωριάσω μια κιθάρα? Εννοώ να διώξω λίγο τι γυαλάδα της?

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τον έχετε πάρει από τα μούτρα βρε παιδιά τον άνθρωπο. Ένα project είπε να ξεκινήσει και κατευθείαν όχι δεν γίνεται, είναι δύσκολο, θα ταλαιπωρηθείς, θα τρίβεις 10 χρόνια κτλ.

ποιος ειπε οτι δεν γινεται και οτι ειναι δυσκολο ? εμεις απλα εξηγουμε τις δυσκολιες της καθε φασης και του εκαστοτε τροπου........ 8) 8) 8)  ;D ;D ;D

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο: πως μπορώ να ξεθωριάσω μια κιθάρα? Εννοώ να διώξω λίγο τι γυαλάδα της?

με ενα scotch brite τριφτην για να φυγει το λουστρο  ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο: πως μπορώ να ξεθωριάσω μια κιθάρα? Εννοώ να διώξω λίγο τι γυαλάδα της?

Πόσο λίγο; Αν είναι για πολύ λίγο πάρε 2-3 φύλλα γυαλόχαρτο 1000 ή 1200 και τρίψε το σώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχει κάνει κανείς??? αν μπορείς να μου δείξε μου καμιά φωτογραφία με το αποτέλεσμα. Θέλω να το κάνω αλλά φοβάμαι λίγο...................

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κάνεις. Δεν θα είναι ωραίο. Αν θες ντε και καλά να το κάνεις δοκίμασε πρώτα σε ένα σημείο που δεν θα φαίνεται (πολύ).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχει κάνει κανείς??? αν μπορείς να μου δείξε μου καμιά φωτογραφία με το αποτέλεσμα. Θέλω να το κάνω αλλά φοβάμαι λίγο...................

Δεν θα γινει mat (αν αυτο φανταζεσαι) μια θολουρα μαλλον θα πετυχεις και κατα 90% καθολου ομοιομορφη!  :-\

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα γινει mat (αν αυτο φανταζεσαι) μια θολουρα μαλλον θα πετυχεις και κατα 90% καθολου ομοιομορφη!  :-\

exactly  ;) ;)

 

απλα εγω του απαντησα σε αυτο που ρωτησε  ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου