Προς το περιεχόμενο

John Norum's Gear


John Goumis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Με ευχαρίστηση είδα ότι ο Norum χαίρει της εκτιμήσεως μας. Είναι ένας από τους αγαπημένους κιθαρίστες μου- και θεωρώ ότι είναι πολύ «παρεξηγημένος». Προς τους funs- και ιδιαίτερα εσύ ξάδερφε (Freerock), που έχουμε τα ίδια γούστα   ;)- προτείνω up from the ashes του Don Dokken, όπου ο Norum (κατά την άποψη μου) έχει παίξει απίστευτα.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ευχαρίστηση είδα ότι ο Norum χαίρει της εκτιμήσεως μας. Είναι ένας από τους αγαπημένους κιθαρίστες μου- και θεωρώ ότι είναι πολύ «παρεξηγημένος». Προς τους funs- και ιδιαίτερα εσύ ξάδερφε, που έχουμε τα ίδια γούστα   ;)- προτείνω up from the ashes του Don Dokken, όπου ο Norum (κατά την άποψη μου) έχει παίξει απίστευτα. 

 

+1000

Σ αυτο οντως παιζει απιστευτα σ ορισμενα κομματια.Και τι ωραια φωνη ο Dokken(ειμαι

AORας και αμερικανιαρης-γιατι να το κρυψομεν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ευχαρίστηση είδα ότι ο Norum χαίρει της εκτιμήσεως μας. Είναι ένας από τους αγαπημένους κιθαρίστες μου- και θεωρώ ότι είναι πολύ «παρεξηγημένος». Προς τους funs- και ιδιαίτερα εσύ ξάδερφε (Freerock), που έχουμε τα ίδια γούστα   ;)- προτείνω up from the ashes του Don Dokken, όπου ο Norum (κατά την άποψη μου) έχει παίξει απίστευτα.  

 

....και αν ακούσεις πως παίζει στην τότε Αμερικάνικη περιοδεία τα τραγούδια του Lynch  ....

Την έσβυσα την κασσέτα γμτ  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 (και εγώ στρατοκαστεράκιας είμαι φίλε freerock, αλλά όπως πολυ καλά ξέρεις και ο ίδιος ο συνδυασμός gibby-jcm είναι κλασσικός και σε τέτοια κομμάτια ΣΚΟΤΩΝΕΙ...)

 

Κάπου διάβασα σε παλιό ποστ σου ότι, όντας ''νυμφευμένος'' με στράτ, την έχεις μόνο για καμμιά ''απιστία'' την LP....Αναπληρωματική δηλαδή...έλεος... ;D

Οντως σκοτωνει...Δεν ειναι τυχαιο οτι ειναι το οροσημο του χαρντ ροκ ηχου.

 

Ναι,προτιμησα στρατοκαστερ γιατι ειναι καλυτερη συζυγος.

Κανει ολες τις δουλειες,

ειναι ανεξοδη-δε ζηταει πολλα,κι αμα θες μεταχειρισμενη(αλλαξαν οι εποχες ;D)βρισκεις μια για ενα κομματι ψωμι..

Τελος...ειναι πιο ευκολη οσο κατω κι αν πηγαινεις με τα δαχτυλα.. :P

 

H Gibson ειναι πιο ομορφη οπως ολες οι ερωμενες,και μιλαει και προστυχα :P αλλα την βλεπω αραια σε τιποτα αλητικα στεκια αμαρτωλων,για να μη τη βαρεθω... 8)

 

Προς τους funs- και ιδιαίτερα εσύ ξάδερφε (Freerock), που έχουμε τα ίδια γούστα  ;)- προτείνω up from the ashes του Don Dokken, όπου ο Norum (κατά την άποψη μου) έχει παίξει απίστευτα. 

Ναι,μαλλον συμπιπτουν τα γουστα μας γιατι ακουμε τα παντα με ανοιχτο μυαλο.. ;)

Θα τσεκαρω το προτεινομενον Τerry!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος...ειναι πιο ευκολη οσο κατω κι αν πηγαινεις με τα δαχτυλα.. :P

Μήπως να δοκίμαζες και καμιά SG (για Gibson μιλάω)??

Πιο "αλητεία", πολύ ευέλικτη ηχητικά, μεγαλύτερο "σκάσιμο" από Les Paul αλλά με πιο πολύ "όγκο" στα μεσαία από Strat, και..... με τα δάχτυλα πας πολύ κάτω (πιο κάτω δεν γίνεται, θα "βρεις" στον μαγνήτη) ;D ;D πιο εύκολα και από Strat και από Les Paul!!

Βγάλε την The Paul (αν θυμάμαι καλά γιατί έχω "φυράνει" λόγω ηλικίας) και σκίστην ρε φίλε!

Της αξίζει μια καλύτερη συμπεριφορά από απλής ερωμένης. ;)

Και σένα σου αξίζει κάτι παραπάνω από μια απλή σύζυγο που (κλασσικά) τα κάνει όλα. :P

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παντως δεν τον ειχα συνδυασει ποτε με Μουρ.

Για του λόγου το αληθές, το ξεθάβω και ....

 

..... η εισαγωγή και μόνο, από αυτό, είναι ....

καραμπινα Moore.

 

 

 

 

 

Όπως και το σόλο εδώ με την φωνή να Ozzy-φέρνει. 8)

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μ' αρέσει ο τύπος και επίσης μ' αρέσει το παρακάτω κομμάτι.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BNlu3ZEvkYA

 

Τώρα που ήμουν Σουηδία, πήρα και τον προσωπικό του δίσκο που δυστυχώς είναι μλκ.

norum.jpg.7f6c735e58a5f9892963219255a9bc12.jpg

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τώρα που ήμουν Σουηδία, πήρα και τον προσωπικό του δίσκο που δυστυχώς είναι μλκ.

 

Ένας μπουθαρίστας που το όνομά του είναι Muron δεν θα μπορούσε παρά να βγάζει μλκς για φρικιά θαυμαστές σα το ξάρφο και τον Τέρυ Μπέρυ ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου