Προς το περιεχόμενο

Τα καλυτερα αυτοκινητα του κοσμου..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 213
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τώρα... τι να σου πω... αν μου βάζεις τέτοια βίντεο... θα παραμείνω στο "πάσο"... (απορώ γιατί δεν έβαλαν το GT-R στη λάσπη με ένα NIVA...)

 

Κι'όμως, το τελικό συμπέρασμα είναι valid για τις ελληνικές συνθήκες και απ'ότι φαίνεται όχι μόνο.

 

Δεν υπάρχει άνθρωπος που να βγάζει το Focus (ένα κατά βάση οικογενειακό αυτοκίνητο) πάνω από το GT-R (ένα επίτευγμα της αυτοκινητιστικής τεχνολογίας). Το θέμα δεν είναι όμως θεωρητικό, του καφενείου.... είναι τι μπορείς να αγοράσεις και πως θα το χρησιμοποιήσεις.

 

Την Elise την οδήγησα στα Μέγαρα (όταν είχαν ακόμα... άσφαλτο!), αλλά δεν θα τολμούσα να την πάρω για μια εκδρομή ούτε μέχρι το Διόνυσο. Θα έφτανα χωρίς σφραγίσματα και με τρεις μετατοπισμένους σπονδύλους (και όχι, ΔΕΝ είμαι τόσο γέρος, αφού μπορώ να την πάω στην πίστα  ;D). Ένα ταπεινό, γρήγορο hatchback όμως θα μου έδινε τα ίδια χαμόγελα ανά km και δεν θα μου κόστιζε μια περιουσία σε γιατρούς.  ;D ;D Άσε που, μέσα στην κίνηση, θα ήμουν άνετος (και όχι με παράλυση στο αριστερό πόδι, ελέω συμπλέκτη).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, εσύ, Επίδαυρος, Κυριακή πρωί, άδειες. Ουγκ.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, εσύ, Επίδαυρος, Κυριακή πρωί, άδειες. Ουγκ.  ;D

 

Τζάμπα βενζίνα θα κάψετε.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, εσύ, Επίδαυρος, Κυριακή πρωί, άδειες. Ουγκ.  ;D

 

Δεν παίζει μαν....  :-\

 

Καθημερινές (όχι μέσα στις γιορτές) απογεύματα μόνο... ή ΠΟΛΥ νωρίς το πρωί, με την αυγούλα.  ;D

 

Εδώ θα με καταλάβουν και οι (πραγματικοί) μηχανόβιοι: ποιος έφυγε 4 το πρωί από Αθήνα, για να κάνει τη (άδεια) διαδρομή από Μπράλλο μέχρι Άμφισσα στις 5 και μισή... να σηκώσει το χέρι του!  ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος έφυγε 4 το πρωί από Αθήνα, για να κάνει τη (άδεια) διαδρομή από Μπράλλο μέχρι Άμφισσα στις 5 και μισή... να σηκώσει το χέρι του!  ;D ;D

H Εθνική είναι λίγο βαρετή........  ;D

 

Έχει και κάτι χωμάτινες εκεί πάνω (με το starletάκι του αδελφού μου που έτρεχε στα ράλυ.......... ο βασιλιάς της σκόνης) μιά χαρά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Εθνική είναι λίγο βαρετή........  ;D

 

Έχει και κάτι χωμάτινες εκεί πάνω (με το starletάκι του αδελφού μου που έτρεχε στα ράλυ.......... ο βασιλιάς της σκόνης) μιά χαρά.

 

Εγώ ψάχνω χρόνια να βρω Σταρλετάκι πισωκίνητο, σαν αυτά που οδηγούσε ο Παναγιωτόπουλος τόοοτε στα rally, για να το πάω στο χωριό να το έχω για τα χώματα!  ;D ;D

 

 

(αυτά για να δείξω ότι δεν είμαι φανατικός ούτε απέναντι στα πισωκίνητα, ούτε στα ιαπωνικά!  ;D ;D)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε τραβήξει και βιντεάκι από μία ειδική που είχε κάνει.

Οταν βγήκε περιχαρής, αγκαλιές, φιλιά, μπράβο μεγάλε τοστιψες.

 

Οταν το είδαμε (ασε δε όταν το συγκρίναμε) ....... :-[

Ευτυχώς που υπήρχαν και οι πέτρες για benchmark ταχύτητας.

 

Ε και; Το χάρηκε, το χαρήκαμε, το ξανάκανε (είχε και βαθμούς στο Πανελλήνιο) και δεν τρέχει κάστανο γιατί that's what is it all about.

 

Παρεμπιπτόντως, η Επίδαυρος (με τη μηχανή) αξίζει μόνο πρωί.

Αρκετά πρωί και μόνος σου (δικιά σου είναι η παραμύθα) χωρίς κίνηση αλλα όχι πάρα πολύ πρωί για να στεγνώσει η υγρασία.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου