Προς το περιεχόμενο

αγορα drum machine


korman709

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα,θα ηθελα τη γνωμη σας για αγορα drum machine μεχρι 250 ευρω για trance-house-electronica.θελω να το συνδυασω με το access virus snow.ποια η γνωμη σας για το alesis sr18?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν ξέρω για το μηχάνημα που αναφέρεις αλλά έχω το DR 880 της BOSS και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Εγώ βέβαια το πήρα για άλλο σκοπό, αλλά νομίζω κάνει  και γ' αυτό που το θέλεις.Έχει φοβερή γκάμα ήχων και ρυθμών,τύμπανα,κρουστά και μπάσα,ειδική μονάδα εφέ και κατά γενική ομολογία είναι το καλύτερο στην αγορά σήμερα στην κατηγορία του.Η τιμή του βέβαια είναι πάνω από το ποσό που θέλεις (thomann 444 ευρώ),αλλά μπορείς να το βρείς όπως κι εγώ μεταχειρισμένο γύρω στα 300.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

καλημερα,θα ηθελα τη γνωμη σας για αγορα drum machine μεχρι 250 ευρω για trance-house-electronica.θελω να το συνδυασω με το access virus snow.ποια η γνωμη σας για το alesis sr18?

Κατ'αρχήν τα 250 ευρώ πιστεύω ότι είναι λίγα γι'αυτό που ζητάς. Γνώμη μου. Αλλά αυτό εξαρτάται καθαρά από αυτό που ζητάς και σε τι βαθμό - επίπεδο.

 

Τα SR-18 καί DR-880 είναι καλά Drum Machine όπως και τα άλλα της κατηγορίας τους αλλά δεν ξέρω εάν: α) σε καλύψουν οι ήχοι τους και β) εάν σε καλύψουν οι δυνατότητές τους, live controls κλπ.

 

Θα πρέπει να τα ακούσεις και πρώτα απ'όλα να τα δοκιμάσεις.

 

Εγώ θα πρότεινα κάτι σε στυλ MC-909 ή MC-808 μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας,θα κοιταξω για τα mc808 kai 909.αραγε για τα mpc τι γνωμη θα ειχατε? μιας και το budget μου ειναι περιορισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

....αραγε για τα mpc τι γνωμη θα ειχατε? μιας και το budget μου ειναι περιορισμενο.

Άμα σου κάνει γι'αυτό που ζητάς, γιατί όχι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που μου ταιριαζει περισσοτερο ειναι το roland mc-808,αλλα βλεπω οτι ειναι εξαντλημενο-κατηργημενο,ισως προχωρησω σε αγορα μεταχειρισμενου,αραγε σε τι τιμη κυμαινεται περιπου?οποιος γνωριζει ας μου απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δεν ξέρω αν μετά απο τόσο καιρό βρήκες άκρη, εγώ πάντως έχω το mc-808 και πλέον δεν μου χρειάζεται καθόλου! Είναι σε άριστη κατάσταση, το είχα παρει θυμάμαι γύρω στα 900 και το δίνω με 300ευρω. Αν ακόμα ενδιαφέρεσαι let me know :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου