Προς το περιεχόμενο

ξεκολλησε το μπρατσο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σιγουρα 300 δν θα τα δωσω απλως να παω να την δει και ν κανει μια εκτιμηση δεν ειναι κακο.....πανω απο 100 δεν δινω με τπτ......θα παω να παρω μια γνωμη απλως...

Προσεχω για να εχω....αν ειχες παρει βαση θα ησουν ΟΚ.τεσπαντων,σου λεω οτι δυσκολα θα βρεθει καποιος να το φτιαξει με 100 ευρω.Μπορεις να ψαξεις και να παρεις τα απαραιτητα υλικα και να το κανεις εσυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνω 100% με τον TGL. Η επισκευη αυτη ΘΕΛΕΙ ΜΑΣΤΟΡΑ, τελεια και παυλα. Ο Οικονομακης (enigma) οπως ειδες ζηταει 300ευρω για μια τετοια εργασια - δε θα σχολιασω το επιπεδο της δουλειας του αλλα απο επιπεδο τιμων ειναι αποδεδειγμενα απο τους πιο ακριβους τεχνικους στην Ελλαδα. Οποτε μια ισως πιο ρεαλιστικη τιμη για την περιπτωση σου θα ηταν νομιζω αρκετα πιο κατω. Ισως και γυρω στα 150-200 ευρω.

 

Εσυ καλου κακου πηγαινε και ρωτα σε διαφορους τεχνικους στη Θεσσαλονικη - δε χανεις και τιποτα. Πηγαινε στο Ζαχο, συνεργαζονται με ενα πολυ καλο οργανοποιο για τα service τους. Πηγαινε επισης να ρωτησεις στον Λαμπη (http://www.theartofwood.gr/) και στον Δεκαβαλα, που ειναι πανω απο την Καμαρα (εχει μεγαλο τμημα επισκευων/κατασκευων κιθαρων & παραδοσιακων οργανων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κάνεις μόνος σου και δεν πετύχει,

θα έχεις φέρει την κιθάρα σε χειρότερο επίπεδο

και ο όποιος μάστορας θα σου πάρει περισσότερα μετά.

Ήδη η βλάβη είναι από τις σοβαρές χωρίς όμως αυτό

να σημαίνει ότι αναγκαστικά φτιάχνεται  με φοβερή δυσκολία

και υπερβολικό κόπο.

Κάποιος ειδικότερος από σένα πρέπει να τη δει.

Διαφωνώ με τις ταρίφες χωρίς να έχουμε δει τη ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ με τις ταρίφες χωρίς να έχουμε δει τη ζημιά.

 

Ακριβώς. Το ότι ο Οικονομάκης δίνει τέτοιες - ενδεικτικές - τιμές για δικούς του λόγους δε σημαίνει ότι δεν μπορεί ένας άλλος τεχνικός να κάνει άψογη δουλειά για λιγότερα χρήματα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς και είσαι κέντρο πέρνα μια βόλτα κι από το Πνοή και Νύξη. Έχω ακούσει, δεν έχω δεί από κοντά, πολύ καλά λόγια τόσο για ποιότητα όσο και για τιμές.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O AB εχει δικιο σε αυτο που λεει - μονο ενας μαστορας μπορει να δωσει μια ακριβη τιμη και αφου δει την κιθαρα απο κοντα. Απλα επειδη η εργασια που θα χρειαστει κατα 99% θα ειναι πολυ κοντα σε αυτη του neck reset αναφερθηκαν καποιες τιμες που ζητοθν ορισμενοι μαστορες για τετοιες εργασιες, μονο ως μια ενδειξη ταξης μεγεθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαστε κε λιγο αυτα που λεει στο http://www.enigmagt.gr/html/neck_reset.html

λεει πως χρειζεται λεπτη δουλεια και πως πρεπει να αφαιρεθει το neck χωρις να σπασει τιποτα που ειναι το πιο δυσκολο στην συγκεκριμενη δουλεια, αρα αφου στην κιθαρα του ραδιοκεφαλου εχει βγει το neck καλος-κακος δεν ξερω σημαινει πως θα ειναι λιγοτερα τα λευτα!

διαβασα και πως μερικοι χρεωνουν την εκτιμιση απο 7-15€ αρα αν πας σε καμια 10αρια τεχνικους να εκτιμησουν την δουλεια εφυγε το 100αρικο ;D ;D ;D

δεν λεω πως ειμαι ουτε μπομπ ο μαστορας ουτε ειμαι ειδικος απλα την γνωμη μου λεω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον. αφου εισαι απο θεσσαλονικη πηγαινε στον παναγιωτη λαμπη θεαγενους χαριση 8 απεναντι απο την ερτ3 . με κανα 100 ο.κ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου