Προς το περιεχόμενο

Horse with no name - America


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ακόμα μία φορά μαζί με το φίλο και συμφορουμίτη S3ntinel παίζουμε ένα πολύ αγαπημένο κομμάτι μας! Ελπίζω να σας αρέσει! Περιμένω τις απόψεις σας και τις εντυπώσεις! Καλό Σαββατόβραδο σε όλους σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά, μεγάλη βελτίωση  :D. Η φωνή θέλει λίγη δουλειά ακόμη, αλλά δεν είναι και κακή. Ωραία μίξη στα όργανα, το σόλο θα μπορούσε να είναι πιο λυμένο  ;) ;) ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει το κομμάτι, μου άρεσε και η προσέγγισή σας.

Για να δικαιολογήσω και τη φήμη του σκληρού τώρα, θα κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

1) Το λα λα λαλα λαλα δεν είναι σωστό 100%

2) Το σόλο (κατ' αρχάς μπράβο που το προσεγγίσατε ακριβώς και με τις διφωνίες), θέλει μια ίδέα πιο καλό παίξιμο, και να μην κόβεται απότομα στη τελευταία νότα.

Άντε και το επόμενο να είναι το You can do magic. :D

 

Υ.Γ. Καλή η προσέγγιση της ακουστικής με την (Ibanez?)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά, μεγάλη βελτίωση  :D. Η φωνή θέλει λίγη δουλειά ακόμη, αλλά δεν είναι και κακή. Ωραία μίξη στα όργανα, το σόλο θα μπορούσε να είναι πιο λυμένο  ;) ;) ;)

 

Χαίρομαι που σου άρεσε φίλε hyperpanos!!! Η φωνή θέλει σίγουρα δουλειά ,έτσι και αλλιώς δεν είμαι σε καμία περίπτωση τραγουδιστής, αλλά όσο μπορώ τη δουλεύω. Η μίξη στα όργανα που έγινε απο το φίλο S3ntinel ήταν πραγματικά πολύ καλή :)

 

 

Μου αρέσει το κομμάτι, μου άρεσε και η προσέγγισή σας.

Για να δικαιολογήσω και τη φήμη του σκληρού τώρα, θα κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

1) Το λα λα λαλα λαλα δεν είναι σωστό 100%

2) Το σόλο (κατ' αρχάς μπράβο που το προσεγγίσατε ακριβώς και με τις διφωνίες), θέλει μια ίδέα πιο καλό παίξιμο, και να μην κόβεται απότομα στη τελευταία νότα.

Άντε και το επόμενο να είναι το You can do magic. :D

 

Υ.Γ. Καλή η προσέγγιση της ακουστικής με την (Ibanez?)

 

Εντάξει δεν ήσουν και τόσο σκληρός πάλι καλά  :P . Το λα λα λαα λα λα Το ξέρω ότι δε το λέω σωστά! Βασικά το λέω σωστά τις μισές φορές εάν παρατηρήσεις  :P , αλλά επειδή το είχα ήδη το κομμάτι στο μυαλό μου πρίν αρχίσω να μελετώ τους στοίχους μου ήταν δύσκολο να το πώ σωστά! Η προσέγγιση της ακουστικής ήταν πάααααααρα πολύ καλή όντως με την Ibanez και ήταν απο τα πρώτα πράγματα που μου έκαναν μεγάλη εντύπωση όταν άκουσα πρώτη φορά το τράκ!!!

 

 

Τι κομματαρα ρε φουστη μου...

 

Μπραβο, με μερακλωσατε... :)

 

;D Ευχαριστούμε neeq !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια, αυτό δείχνει ότι ανεβήκαμε ένα σκαλάκι ακόμα.

 

@Ηyperpanos:

Το κομμάτι είναι στα 125bpm όπου κιθαριστικά είναι το όριο μου, όσον αφορά το σόλο.

Αν ήτανε στα 126 δεν το έβγαζα :) (Ναι ξέρω είμαι ταχύτατος :P )

Πραγματικά μου αρέσει πάντως πως με ξετρύπωσες ότι είμουνα "δεμένος".

Αυτό σημαίνει ότι κάποιοι έχουν αφτιά εδώ μεσα.

 

@Nestoras:

1. Τα λα-λα είναι άποψη του τραγουδιστή και δεν θα απαντήσω εγώ.

2. Το σόλο ξεκίνησε να γίνει με Harmonizer, αλλά λόγω κουλαμάρας στο συγκεκριμένο εφφέ (δεν έβγαζα άκρη, δε μ' άρεσε ότι κι αν δοκίμασα) είπα να το κάνω χειροκίνητο τελείως μπας και μάθω και κάτι παραπάνω μουσικά. Ακόμα βέβαια ψάχνομαι για το τι έπαιξα (το έβγαλα τελείως με το αφτί)

Όσο για την τελευταία νότα, όταν το είχα mixaρει στην αρχή, είχα ένα fade out σε εκείνο το σημείο και ήτανε πιο smooth. Αργότερα όμως μου άρεσε καλύτερα έτσι.

 

Θέλω να υπενθυμήσω σε όλους ότι δε θεωρώ σε καμμία περίπτωση τον εαυτό μου "μουσικό", το κάνω γιατι γουστάρω!

Επίσης θέλω να δείξω τι μπορεί κάποιος άσχετος με πολλά θέματα στη μουσική να κάνει με 1 κιθάρα φτηνή, 1 Stock καλώδιο και ένα Παλιό PC με On-Board κάρτα ήχου. Για τα ηχεία δεν το συζητάω καθόλου :)

 

Σας ευχαριστούμε και πάλι όλους για τα καλά ή τα κακά σχόλια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν καλύτερο της φυσιολογικής σας προόδου. Μπράβο σας. Συνεχίστε έται...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο παιδες και συγχαρητηρια για την επιλογη αυτου του all time classic.Το μονο που λειπει απο τα αυτια μου ειναι το γκλιν-γκλονγκ των ανοιχτων συγχορδιων της ακουστικής.Ισως θα μπορουσε να διπλογραφει απο πανω αλλα  anyway,

keep on rockin

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν καλύτερο της φυσιολογικής σας προόδου. Μπράβο σας. Συνεχίστε έται...

Ευχαριστούμε πολύ φίλε Ray :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well done boys...

Πολύ καλή η διασκευή. Μου άρεσε γενικά αλλά αυτό που δε με τρελανε εμένα προσωπικά ειναι η χρήση της ηλετρκικής για τα ρυθμικά, όχι ότι ήταν κακή, αντιθέτως. Ο ήχος λίγο. Ίσως αν ήταν μια στρατ ή τελε να ήταν καλύτερο..

 

Επίσης πολύ ωραία τα βόκαλς...  ;)

 

κ μην κοιτας την κάμερα!!!! χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου