Προς το περιεχόμενο

Πετάλια Μπάσσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια παιδιά.Πρώτον τι κάνει το κάθε πετάλι διότι δεν έχω ασχοληθεί με εφέ ποτέ και δεν έχω ιδέα.Αυτά  εδώ δεν έχουν true by pass....τι είναι αυτό?Συναντάται στα καλύτερα πετάλια μόνο?Θέλω ένα ωραίο εφέ για σλαπ αλλά και για βρώμα οπότε σκεφτόμουν το τρίτο κατά σειρά που έχει.

 

http://www.musicorama.gr/eshop/index.php?order_by=2&c_id=1405&filter=,1683,

 

Ευχαριστώ  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφφε για σλαπ προφανως εννοεις ενα eq σε πεταλι ε?αλλα γιατι να παρεις πεταλι ενω μπορεις να κανεις τον ηχο με το μπασο σου και τον ενισχυτη σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λες το odb-3 για βρωμα κανει. Για πολυ βρωμα βασικα. ;D (Το πεταλι αποδιδει πολυ καλυτερα με gain και dry/od απ'τη μεση και πανω. Αλλα βγαζει πολυ βρωμα. Σαν overdrive που δεν ειναι βασικα με λιγο gain δεν με επεισε καθολου. Αυτα στους περισσοτερους ενισχυτες και με jazz bass)

 

Για σλαπ παντως δεν κανει επ'ουδενι.

 

Βασικα θες κατι τετοιο: http://www.tech21nyc.com/products/sansamp/bassdriverp.html

 

Να φτιαξεις εναν ηχο για σλαπ σ'ενα απ'τα τρια καναλια και σ'ενα αλλο ενα 'βρωμικο'. Φτανει σε καλα επιπεδα gain το drive του αν θες αρκετη βρωμια και με ωραια χροια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μπορώ να το προμηθευτώ αυτό?Επίσης τα λαμπάτα πετάλια τι διαφορά έχουν με τα συμβατικά?Διαφωτίστε με!Είμαι επιεικώς άσχετος με παραμορφώσεις!Επίσης περιμένω μια διαφώτισει για το είδος κάθε πεταλιού που παρέθεσα στο link  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο utube και πατα το ονομα απο κάθε πεταλάκι και θα βρεις κλιπάκια να ακούσεις για να πάρεις μία ιδέα... Επίσης στα περισσότερα site των εταιριών έχει samples... Και μετά πήγαινε δοκίμασε από κοντά...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου