Προς το περιεχόμενο

BC Rich Stealth Pro 7 - Mark Rizzo


The Hunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

+1 στο να δοκιμάσεις έστω την 6χορδη version

 

Ενδεχομένως να μπορεί και να στην παραγγείλει ο Έλληνας αντιπρόσωπος,αλλά σε κάθε περίπτωση θα αποζητούσα καλύτερη τιμή για να αγοράσω από Ελλάδα.

 

Αν δεν είσαι τρελαμένος με το συγκεκριμένο μοντέλο και απλά θες μια καλή 7χορδη,κοίτα και τις περίπτωσεις της Schecter Loomis signature (την είχα κάποτε,εξαιρετική κιθάρα) ή Hellraiser (τουλάχιστον εκεί ο Έλληνας αντιπρόσωπος είμα σχεδόν σίγουρος ότι θα σου κάνει καλύτερη τιμή από πχ Τhomann )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν είσαι τρελαμένος με το συγκεκριμένο μοντέλο και απλά θες μια καλή 7χορδη,κοίτα και τις περίπτωσεις της Schecter Loomis signature (την είχα κάποτε,εξαιρετική κιθάρα) ή Hellraiser (τουλάχιστον εκεί ο Έλληνας αντιπρόσωπος είμα σχεδόν σίγουρος ότι θα σου κάνει καλύτερη τιμή από πχ Τhomann )

 

Για την τιμη του Ελληνα αντιπροσωπθυ ειμαι βεβαιοσ...Απο το Telesound στο Αιγαλεω εχω παρει και τη Hellraiser που εχω και μια Boss Gt-10 και γενικα ο Γιωργος ειναι και γαμω τα παιδια  ;D

 

Επισης του Loomis καταπληκτικη κιθαρα,αλλα να γεμισω Schecter?

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την τιμη του Ελληνα αντιπροσωπθυ ειμαι βεβαιοσ...Απο το Telesound στο Αιγαλεω εχω παρει και τη Hellraiser που εχω και μια Boss Gt-10 και γενικα ο Γιωργος ειναι και γ*** τα παιδια  ;D

 

Επισης του Loomis καταπληκτικη κιθαρα,αλλα να γεμισω Schecter?

 

 

Σωστά  ;D

 

Λοιπόν ως προς το αν θα σε βολέψει του rizzo:

 

Είχα μια BC rich warlock 7χορδη (που πούλησα και αυτή  ;D ) η οποία είχε λεπτό μπράτσο (πιο λεπτό και από την loomis) ,το οποίο έτσι και το έτριβα λίγο να γίνει ματ από gloss θα έσπερνε.

 

Ως προς τον ήχο,ε EMG έχει,ξέρεις τι να περιμένεις.Και να μη σου αρέσουν υπάρχουν επιλογές από drop-in (EMG-X 7χορδης ή EMG 4χορδου μπάσου (δλδ όπου βλέπεις 35 στην ονομασία), Seymour Duncan Blackouts , Lace bassbars alumitones 4χορδου μπάσου) , έως να έχεις λίγο κενό στο cavity (Bareknuckle pickups,Dimarzio,Lungren) ,το οποίο μπορείς να ξεπεράσεις αν αγοράσεις καλύμματα μαγνητών στα μέτρα EMG 4χορδου μπάσου

 

Γέφυρα απ΄ότι βλέπω είναι original floyd,οπότε είσαι άψογος (είχα floyd στη loomis,απλά πρόσεχε την κιθάρα εκτός θήκης γιατί οι αλενόβιδες που σφίγγουν τη χορδή σκουρίαζουν έυκολα).

 

Επίσης προσοχή στους τσαμπουκάδες εφόσον είναι extreme σχήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H loomis και η hellraiser το ιδιο μπρατσο δεν εχουν ???, δεν εχω ψαξει specs κτλ απλα εχω την εντπωση οτι μονο τα ξυλα αλλαζουν

Πολυ τις γουσταρω τις bc rich.... να ειμαι και λιγο εντος θεματος ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H loomis και η hellraiser το ιδιο μπρατσο δεν εχουν ???, δεν εχω ψαξει specs κτλ απλα εχω την εντπωση οτι μονο τα ξυλα αλλαζουν

Πολυ τις γουσταρω τις bc rich.... να ειμαι και λιγο εντος θεματος ;D

 

Λογικά θα έχουν παρόμοιο προφίλ,αλλά έχω έναν ενδοιασμό μήπως το μπράτσο της hellraiser είναι gloss-αριστό.Της Loomis είναι ματ όπως και το σώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης προσοχή στους τσαμπουκάδες εφόσον είναι extreme σχήμα.

 

 

χαχαχαχαχαχαχ  ;D

 

με η χωρις την κιθαρα με βρισκουνε ουτως η αλλως... :P

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολυ τις γουσταρω τις bc rich....

 

 

Εγω παλι καθολου δεν τις γουσταρω...αλλα το συγκεκριμενο μοντελο ειναι κ@#$%α  :D

 

Απιστευτα specs και τρελη μουρη!

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω έναν ενδοιασμό μήπως το μπράτσο της hellraiser είναι gloss-αριστό.

 

Ειναι,εχω την 6χορδη.Αλλα δεν θα εχεις προβλημα,ειναι το ιδιο ευκολοπαιχτη οσο και του Loomis.

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πρόσεχε την κιθάρα εκτός θήκης γιατί οι αλενόβιδες που σφίγγουν τη χορδή σκουρίαζουν έυκολα

 

Επίσης προσοχή στους τσαμπουκάδες εφόσον είναι extreme σχήμα.

 

 

Εχουμε και αυτο.Που να βρεις θηκη? 

 

Γιατι μη μ πειτε να παρω την θηκη-φερετρο που εχει η Bc Rich  ::)

 

 

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου