Προς το περιεχόμενο

BC Rich Stealth Pro 7 - Mark Rizzo


The Hunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδες με χει τρελανει η συγκεκριμενη 'κυρια'.

 

Το προβλημα ειναι οτι μεχρι στιγμης μαγαζι στην Ελλαδα να την εχει δεν βρηκα.

 

Οποτε η ερωτηση ειναι : Να παρω κιθαρα απο το εξωτερικο που δεν εχω ποτe πιασει στα χερια μου ?

 

Και περα απο αυτο,σημφωνα με οσα εχω διαβασει χρειαζεται να αλαξω και τα staps γιατι η κιθαρα ειναι τελειως αμπαλανσαριστη ετσι... :(

 

 

Αμα την εχει δει κανεις απο κοντα την κιθαρα ας πει καμια γνωμη !

 

http://www.bcrich.com/models/guitars-and-bass/Stealth/Stealth-Marc-Rizzo/69

mg1094.thumb.jpg.118c405dcd1d67c8ced5d7302148e5f7.jpg

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χτυπα την τη κουκλα.

Βεβαια

1)αν εχεις πιασει bc rich stealth και σε βολευε το μπρατσο και το σχημα?

2)εχεις παιξει με τους emg?

3)κοιτα τα specs καλα, ακομα και τα ταστα...

 

Ετσι και αλλιως και εγω την bc rich που εχω μπανισει ετσι θα την παρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπα την τη κουκλα.

Βεβαια

1)αν εχεις πιασει bc rich stealth και σε βολευε το μπρατσο και το σχημα?

2)εχεις παιξει με τους emg?

3)κοιτα τα specs καλα, ακομα και τα ταστα...

 

Ετσι και αλλιως και εγω την bc rich που εχω μπανισει ετσι θα την παρω.

 

δεν βλεπω πουθενα στο ποστ σου 1 ευλογη ερωτηση που προκηπτει ομως φιλε saviola και με ανησυχει.........μηπως ξερεις και δεν μας λες ? τι ειναι τα "staps" ??

 

Και περα απο αυτο,σημφωνα με οσα εχω διαβασει χρειαζεται να αλαξω και τα staps γιατι η κιθαρα ειναι τελειως αμπαλανσαριστη ετσι... :(

 

 

η κιθαρα καλως ή κακως εχει σχημα που δεν βολευει κατα 99% ολους τους ανθρωπους οποτε αναρωτιεμαι και εγω.......εχεις ξαναπαιξει με κιθαρα με παρομοι σχημα και σε βολευε ? αν ναι τοτε ψαξτην να την παρεις απο οπου μπορεις.....δεν θελω να επεκταθω σε θεμα μαγνητων κ.τ.λ. γιατι παμε αλλου ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)αν εχεις πιασει bc rich stealth και σε βολευε το μπρατσο και το σχημα?

2)εχεις παιξει με τους emg?

3)κοιτα τα specs καλα, ακομα και τα ταστα...

 

1)Ναι εχω παιξει.Και διαπιστωσα και γω ο ιδιος οτι η κιθαρα 'γερνει'

2)Ναι,και ειναι ακριβως ο ηχος που θελω,αν και αυτο μπορει ευκολα να αλλαχθει

3)Δυστυχως οσοσ και να τα κοιταξω αμα δεν την πιασω στα χερια μ... ???

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω πουθενα στο ποστ σου 1 ευλογη ερωτηση που προκηπτει ομως φιλε saviola και με ανησυχει.........μηπως ξερεις και δεν μας λες ? τι ειναι τα "staps" ??

 

η κιθαρα καλως ή κακως εχει σχημα που δεν βολευει κατα 99% ολους τους ανθρωπους οποτε αναρωτιεμαι και εγω

 

Η κιθαρα σαν σχημα δεν με δυσκολευει (θελει βεβαια λιγο να συνηθισεις τα χαμηλα ταστα λογω σχηματος),

 

Το προβλημα που δημιουργει το σχημα ειναι οτι η κιθαρα 'γερνει' πολυ προς τα αριστερα με αποτελεσμα να ζοριζεταιο πολυ το αριστερο σ χερι να την κρατησει και να κουραζεσαι γρηγορα.

 

Βεβαια αυτο λυνεται με την μετακινηση των 'θεσεων για τη ζωνη' (αμα μπορω να το θεσω ετσι  ;D ).Οι περισσοτεροι που εχουθν αντιστοιχα σχηματα(Stealth original,Ibanez Xiphos κτλ αυτο κανουν).Το θεμα ειναι παιρνεις κιθαρα 920 Ε και αρχιζεις να την τρυπασ ????  :(

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθαρα σαν σχημα δεν με δυσκολευει (θελει βεβαια λιγο να συνηθισεις τα χαμηλα ταστα λογω σχηματος),

 

Το προβλημα που δημιουργει το σχημα ειναι οτι η κιθαρα 'γερνει' πολυ προς τα αριστερα με αποτελεσμα να ζοριζεταιο πολυ το αριστερο σ χερι να την κρατησει και να κουραζεσαι γρηγορα.

 

Βεβαια αυτο λυνεται με την μετακινηση των 'θεσεων για τη ζωνη' (αμα μπορω να το θεσω ετσι  ;D ).Οι περισσοτεροι που εχουθν αντιστοιχα σχηματα(Stealth original,Ibanez Xiphos κτλ αυτο κανουν).Το θεμα ειναι παιρνεις κιθαρα 920 Ε και αρχιζεις να την τρυπασ ????  :(

 

Για το θέμα της κατανομής βάρους σε BC Rich ξέρω αρκετά μιας και ήμουν για αρκετά χρόνια πιστός οπαδός :) Η πιο καλοζυγισμένες είναι οι warlock, beast, bich, assasin, mockinbird κτλ. Oι Ironbird και Stealth που μοιάζουν κιόλας ψαρεύουν λίγο τα headstock. Φτιάχνεται όμως με μια καλύτερη τοποθέτηση στα straps button. Αν θες την κιθάρα εκτός από αυτό το θέμα δεν πιστεύω πως θα πρεπε να σε απασχολεί :) η δουλειά μπορεί να γίνει, να είναι "καθαρή" και να μην φαινεται μετά.

 

Όσο αφορά για την κιθάρα και το πως παίζει απο μαγνήτες μέχρι μανίκι...απλά παρ την! Ακούγεσαι ήδη ψημένος με το όργανο που σημαίνει πως ακούς και την ανάλογη μουσική (η BC rich ξέρει καλά τι θα πεί metal!). Με 7χορδη BC rich δεν έχω παίξει αλλά δεν έχω πιάσει ποτέ άβολο μανίκι από την BC rich :)

 

Tωρα αν θες απλά 7χορδη με active κοιτα και το site της Ibanez.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο ωραια κιθαρα με ωραια specs κλπ και να μην εχουν βαλει τα straps εκει που πρεπει απο το εργοστασιο για να μη γερνει η κιθαρα; Δηλαδη τι ειχαν στο μυαλο τους;  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χαρα messalion, η αληθεια ειναι οτι αυτο με τα staps δεν το επιασα.

Αλλα για να το λεει κατι θα ξερει  ;D

 

Η συνταγη που εδωσα ειναι απλη νομιζω ;D

 

Καλες αγορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, προφανως straps εννοει απλα του ξεφυγε το "r" :P

 

Ναι ρε παιδια πλακα κανουμε,για αυτο του ειπα αν εχει δοκιμασει αλλο stealth μοντελο  ;)

 

 

(off topic 1 - metalmike ενα θεμα για tuning C# with dropped D δικο σου ηταν?  δεν το βρισκω πια)

 

(off topic 2 - messalion θα εισαι στην μπυροποσια?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου