Προς το περιεχόμενο

JAMming with a Rockinger TELE !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

.......ή Εpiphone gothic explorer

ή Ltd fx-400(με χαλανε λιγο οι γωνιες αλλα θυμιζει την Lorens) .......

 

Ρε ψυχίατρε εντελώς τα ίδια γούστα εχουμε στις explorer... Εγώ πάντως την Εpiphone gothic explorer την έχω ήδη... :roll:

http://www.noiz.gr/modules.php?op=modload&name=4nAlbum&file=index&do=showpic&pid=329&orderby=dateD

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε ψυχίατρε εντελώς τα ίδια γούστα εχουμε στις explorer... Εγώ πάντως την Εpiphone gothic explorer την έχω ήδη.

 

Σωστος. :wink:

Εχω παιξει με την συγκεκριμενη κιθαρα.Πολυ ωραια και σαν εμφανιση και σαν κατασκευη αλλα

α)προτιμω μαυρο γυαλιστερο χρωμα,οχι το ματ και

β)τα ταστα δεν με βολευαν,ειχαν μεγαλη αποσταση μεταξυ τους σε σχεση με την Jackson DR-3 ή την Fender american standar strat που εχω.

Μου αρεσε πολυ βεβαια το παχος της ταστιερας και εννοειται πως με ενα σετακι EMG 81-60 εχεις πιασει κορυφη. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες με την απόσταση των τάστων. Κανονικά το αντίθετο θα έπρεπε να συμβαίνει, αφού η Εpiphone είναι short-scale στα πρότυπα της Gibson, αντίθετα με τη Fender και τη Jackson που είναι "μακρύτερες". Το μπράτσο πάντως έχει πράγματι ιδανικές διαστάσεις. Οσο για μαγνήτες όλο λέω και τελικά ακόμα δεν τους έχω αλλάξει γιατί αλλάζω συνέχεια γνώμη... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες με την απόσταση των τάστων. Κανονικά το αντίθετο θα έπρεπε να συμβαίνει' date=' αφού η Εpiphone είναι short-scale στα πρότυπα της Gibson, αντίθετα με τη Fender και τη Jackson που είναι "μακρύτερες". Το μπράτσο πάντως έχει πράγματι ιδανικές διαστάσεις. Οσο για μαγνήτες όλο λέω και τελικά ακόμα δεν τους έχω αλλάξει γιατί αλλάζω συνέχεια γνώμη... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote']

Αν ειναι ετσι οπως τα λες τοτε δεν ειναι μονο περιεργο.Ειναι και σπασιμο για την παρτη μου που θελω να την αποκτησω.

Παντως ο ιδιοκτητης της που επαιξε με την fender μου συμφωνησε μαζι μου για το θεμα της αποστασης.Απο κει και περα δεν ξερω..

Δεν ξερω βεβαια εαν κατι τετοιο διορθωνεται.

Οσο για τους μαγνητες σου: JUST DO IT ! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου