Προς το περιεχόμενο

Les Paul project


krknow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αψογη και πολυ προσεγμένη, με σκαψιμο για να μπει πιο μεσα ο καβαλάρης και τα pots , πολυ καλη δουλειά!

Βεβαια με τα εξωτικα ξυλα που χρησιμοποίησες σαν πιο πυκνά ειναι και πιο βαριά, αυτο ειναι ενα θέμα...

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

+ Πολλά...Μία μικρή παρατήρηση γιατί την είδα από κοντά στο μάστορα...πολύ βαρειά, έπρεπε -ίσως- να τη "ξεφουσκώσεις" λίγο....

γιατι ρε ?? 3,5 κιλα ειναι περιπου - μια χαρα βαρος εχει αν σκεφτεις οτι εχει τετοιου ειδους ξυλα......

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ρε ?? 3,5 κιλα ειναι περιπου - μια χαρα βαρος εχει αν σκεφτεις οτι εχει τετοιου ειδους ξυλα......

Την έχεις πιάσει ή την ζυγίζεις από τις φωτογραφίες?...γιατί εγώ την έπιασα...και δεν είχε και το hardware επάνω...και έχω και Gibson... ;)...και έχω και Peavey ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ Πολλά...Μία μικρή παρατήρηση γιατί την είδα από κοντά στο μάστορα...πολύ βαρειά, έπρεπε -ίσως- να τη "ξεφουσκώσεις" λίγο....

 

Η ιστορια εχει ως εξης:

Αυτη τη κιθαρα δεν θα την εφτιαχνα εγω, θα την εφτιαχνε καποιος μαστορας ;) που για χ ψ λογους μετα απο εναμιση χρονο το μονο που ειχε κανει ηταν να κολλησει και να κοψει το καπακι, και να κοψει τα φτερα της κιθαρας οπως φαινονται στη φωτο.

Οταν αποφασισα οτι θα την φτιαξω εγω για να φτιαχτει καποτε αυτη η κιθαρα πηρα ετσι τα κομματια και η αληθεια ειναι οτι δεν σκεφτηκα οτι πρωτα μπορει να κοψει καποιος τα δυο φτερα και μετα να τα φερει στο επιθυμητο παχος (αν ειχε σκοπο να το κανει) γιατι απλα μου φαινεται ποιο λογικο και η πλειοψηφια αυτων που εχω δει και εχω διαβασει κανει το αντιθετο και υπεθεσα οτι τα κομματια ειναι ετοιμα (μακακια μου, δεν ειναι να εμπιστευεσαι κανεναν τελικα).

Ημουν και πωρωμενοκαυλ**ενος να ξεκινησω την κατασκευη!!! ;D

 

0001.jpg

 

Τελος παντων δεν πειραζει. Εχω συνηθησει να παιζω με βαρια κιθαρα οποτε λογικα δεν θα εχω προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχεις πιάσει ή την ζυγίζεις από τις φωτογραφίες?...γιατί εγώ την έπιασα...και δεν είχε και το hardware επάνω...και έχω και Gibson... ;)...και έχω και Peavey ;D ;D

έχω και κοτερο παμε μια βολτα?

 

Την ειχα ζυγισει σε μια ζυγαρια και μου ειχε 3,5Kg (λες να ηταν για τον π**τσο καβαλα?) Το γελοιο ειναι οτι ζυγισα και την epiphone και ηταν κοντα στα ιδια κιλα, γι αυτο λεω οτι θα την συνηθισω.

Μολις την τελειωσω θα την ζυγισω σε μια καλη ζυγαρια για να το σιγουρεψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και κοτερο παμε μια βολτα?

κανείς δε σου μειώνει τη πολύ καλή δουλειά που έχεις κάνει...απλά, όπως και να το κάνουμε...σου βγήκε λίγο βαρειά ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς δε σου μειώνει τη πολύ καλή δουλειά που έχεις κάνει...απλά, όπως και να το κάνουμε...σου βγήκε λίγο βαρειά ;)

Ναι ρε χαβαλε κανουμε. Ασε που δεν εχω και χρονο για γυμναστηριο που προσπαθω να παω τα τελευταια 30 χρονια. Οποτε αμα αντεξω στο στουντιο και σε κανα live παει να πει οτι ειμαι ενταξει. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

 

Κούκλα φίλε πολλά μπράβοζζ

 

Κάνε και κανα κλιπάκι να τρέξει σιρόπι στ' αυτί μας... ;)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να πει κανεις μου φαινεται οτι θα ειναι λιγο . Πολλα ΜΠΡΑΒΟ για αυτο το υπεροχο , τουλαχιστον οπτικα αποτελεσμα ( περιμενουμε ηχητικα ντοκουμεντα  ;D ). Εισαι ανθρωπος με μερακι και καλο γουστο και αυτο φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου