Προς το περιεχόμενο

Μακρυ μαλλι και κοινωνικος ρατσισμος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντίστοιχες εμπειρίες είχα και εγώ στα νιάτα μου τέτοια περιστατικά. Στο λύκειο δεν θέλανε να πάρω τη σημαία επειδή ήμουνα μαλλιάς, εξακρίβωση στοιχείων τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα αυτά στην Αθήνα...

 

τώρα στο χωρίο μέχρι και αρχηγό συμμορίας με λέγανε...

 

αλλά μην το κάνεις και θέμα έχουν πλάκα και αυτά.... εκτός αν ξεφεύγουν από τα όρια του περίεργου βλέμματος και τον ψου ψου ψου  όταν περνάς απο δίπλα...

 

Είμαστε ακόμα πολύ πίσω σε νοοτροπία.. και να ήταν μόνο στα μακριά μαλλιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Διόρθωση παρακαλώ: Ρομπ Ντε Σαμπρ

 

Α να γεια σου! Αυτό ;D ;D

 

Κύριε συνήγορε με σοκάρετε. Δεν τολμώ ούτε καν να σας φανταστώ με αυτήν την περιβολή  ;D

 

Ήμουν στο γυμναστήριο  πριν…..και είχα καταλάβει ότι οι συν-γυμναζόμενες είχαν το σύνδρομο   της πατρικής φιγούρας….οπότε «έπαιξα» τον ρόλο μου.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...και που να είχαν και μώβ μπάσο με στραςς !!!!! ;)

Αναφέρεσαι στον... Bootsy Collins ;  ;)  ;D ;D

 

LK, ε, αν ήταν για καλό σκοπό κ. συνήγορε τότε χαλάλι σας  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε συνήγορε με σοκάρετε. Δεν τολμώ ούτε καν να σας φανταστώ με αυτήν την περιβολή  ;D

 

Duke μην το παίρνεις περί πόνου, περιγράφεις μια διαχρονική κατάσταση όπου μαλλί ίσον αναρχικός, ταραχοποιός, πρεζάκιας και πολλά άλλα- με αποτέλεσμα οι «παρενέργειες» που αφηγήθηκες.

 

Και για να ευθυμήσουμε, θυμάμαι την αφήγηση ενός φίλου μου, πληκτρά και μαλλιά, όταν πριν από αρκετά χρόνια έπαιζε σε ένα «σκυλάδικο» εις τα Σέρρας...

 

 

Είχε πάει σε ένα παρακείμενο χωριό, μαζί με κάτι άλλους από την ορχήστρα- μαλλιάδες και αυτοί...

 

Μόλις τους είδαν οι γιαγιάδες του χωριού αναφώνησαν την «ιστορική» ατάκα: «Κρύφτε τα πορτοφόλια σας, ήρθαν οι... ροξ»  ;D ;D :o :o ;D ;D

 

Καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν στερεότυπες κοινωνικές αντιδράσεις, πόσο μάλλον σε κοινωνίες που έχουν ξεμείνει... κάνα- δύο αιώνες πίσω...

 

Σωστα ολα αυτα, αλλα το ηρακλειο ειναι μια απο τις μεγαλυτερες πολεις τις Ελλαδας και η πρωτευουσα της κρητης.Δεν ειναι χωριο των μαγιας.

 

αλλά μην το κάνεις και θέμα έχουν πλάκα και αυτά.... εκτός αν ξεφεύγουν από τα όρια του περίεργου βλέμματος και τον ψου ψου ψου  όταν περνάς απο δίπλα...

 

Το να με κυνηγανε με τα αυτοκινητα νομιζω ξεφευγει...

 

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. Εμφάνιση Α:  ήμουν αξύριστος και φορούσα  φόρμες. Με πέρασαν για τον κατηγορούμενο  ;D

;D ;D ;D ;D

Α να γεια σου! Αυτό ;D ;D

Ήμουν στο γυμναστήριο  πριν…..και είχα καταλάβει ότι οι συν-γυμναζόμενες είχαν το σύνδρομο   της πατρικής φιγούρας….οπότε «έπαιξα» τον ρόλο μου.  ;D ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ελεος θα πεθανουμε.Lakis strike ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σωστα ολα αυτα, αλλα το ηρακλειο ειναι μια απο τις μεγαλυτερες πολεις τις Ελλαδας και η πρωτευουσα της κρητης.Δεν ειναι χωριο των μαγιας.

 

 

 

Duke θα σου πω ότι παρότι υπήρξα με το μαλλί μέχρι εκεί κάτω,  ;) ώρες- ώρες πιάνω τον εαυτό μου να κοιτά περίεργα τους... μαλλιάδες

 

Και για να μην αρχίσει ο Μάραθον- εννοώ ότι κάποιες φορές μου κάνουν λίγο «φρικιά»- και μετά με ανακαλώ στην τάξη, καθώς μου υπενθυμίζω ότι «βρε νούμερο και εσύ έτσι ήσουν και χειρότερος».

 

Κατανοώ ότι τα... γεράματα σε κάνουν συντηρητικό- για εμένα το πιστεύω ακράδαντα-  οπότε σκέψου πως σε βλέπουν αυτοί που ποτέ δεν μπήκαν στα «παπούτσια» σου. Σαν εξωγήινο...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα ολα αυτα, αλλα το ηρακλειο ειναι μια απο τις μεγαλυτερες πολεις τις Ελλαδας και η πρωτευουσα της κρητης.Δεν ειναι χωριο των μαγιας.

 

Αφού θες να το θέσεις έτσι, θα σου πω πως η Ελλάδα είναι μια χώρα όπου βασιλεύει η ατιμωρησία και η ασυδοσία, και η γενική αντίληψη είναι πως η κατάσταση αυτή απαντάται κατ' εξοχήν στην Κρήτη.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τους είδαν οι γιαγιάδες του χωριού αναφώνησαν την «ιστορική» ατάκα: «Κρύφτε τα πορτοφόλια σας, ήρθαν οι... ροξ»

 

εμας παντως στην πρωτη μου μπαντα μας προειδοποιουσε η μανα του τραγουδιαρη οτι "εκει που πατε και παιζετε μαζευονται ολοι οι ΝΑΡΚΟΣΥΛΛΕΚΤΕΣ και θα σας βαλουν το χασισι στη φλεβα"... ;D

 

Σωστα ολα αυτα, αλλα το ηρακλειο ειναι μια απο τις μεγαλυτερες πολεις τις Ελλαδας

 

Ακριβως και η Ελλαδα ειναι απλα μια βαθυτατα τριτοκοσμικη (και χρεοκοπημενη)  χωρα οποτε τι τα ψαχνεις τα πραγματα... ;D

 

Παντως μου αρεσει που απο ολα τα χιλια μυρια μαυρα κακα αυτης της χωρας το...μαλλι σε πειραξε... ;D

 

και η πρωτευουσα της κρητης..

 

 

Καλα και το Χαρτουμ ειναι η πρωτευουσα του Σουδαν δεν λεει και τιποτα αυτο.... ;D

 

Δεν ειναι χωριο των μαγιας

 

Μη βριζεις τους Μαγιας,ειχαν πολιτισμο αυτοι & δεν ειχαν χρεοκοπησει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου