Προς το περιεχόμενο

Μην χωνεις την μυτη σου εκει που δεν πρεπει


SImon2000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Αυτο ειναι ενα προμο που ηχογραφησαμε με την μπαντα (Chroma).Η ηχογραφηση εγινε ζωντανα παιζοντας ολοι μαζι χωρις κλικ και εγιναν overdub τα σολο και οι φωνες.Πειτε αν θελετε μια γνωμη για το κομματι και τον ηχο καθως και αν πιστευετε πως τελικα θα ειναι καλυτερα να γινει αλλιως η ηχογραφηση.(ενας ενας δηλαδη και οχι live)

Mi_xonis_ti_miti_sou2_2.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα της ηχογραφήσεως, από τους ειδικούς.

 

Το κομματάκι το διασκέδασα. Πολύ.

Αν μου λες κιόλας ότι ήταν ζωντανό......

Μπράβο παιδιά, πολύ καλή δουλειά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατο (και primalscreamaτο ;)).Νομιζω οτι γι αυτο το ειδος καλυτερα να ναι live το πραγμα γιατι ακουγεται πιο ζωντανο και αμεσο.Ωραιο!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το κομμάτι και ο ήχος μια χαρά. Είστε δεμένη μπάντα προφανώς. Τώρα όσον αφορά την ερώτησή σου για την ηχογράφηση live ή όχι, εξαρτάται τι θέλετε να κάνετε με το αποτέλεσμα του recording. Για παράδειγμα, το πρώτο σόλο κιθάρας δεν είναι και πολύ καλό. Για ηχογράφηση από live περνάει αλλά για cd δεν το αφήνεις έτσι. Όσον αφορά τον ήχο, προσωπικά μου αρέσει.

 

Μοναδική μου ένσταση όσον αφορά το κομμάτι είναι ότι το ρεφρέν θυμίζει πολύ:

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ακριβως εννουουσα με το primalscrimaτο αλλα αν ειναι καλο δεν πειραζει

να παραπεμπει και καπου.Στο κατω κατω οι Scream ειναι μπανταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια για τα σχολια..κοιτα αν το δεις το κομματι αποσμασματικα θυμιζει απειρα πραγματα (και κλεβει και αλλα τοσα μην σου πω)..αλλα η πλακα καποια στιγμη ηταν οταν προσπαθουσαμε να βαλουμε στην ενορχηστρωση οσα πιο πολλα "κλισε" απο τα χαρντ ροκ των 80's και 90's μπορουσαμε...εξαλλου με τετοια μουσικη μεγαλωσαμε,ειναι αναποφευκτο να υπαρχουν αυτες οι επηρροες στην δικια μας μουσικη..

Επισης οταν λεω ηχογραφηθηκε live,δεν εννοω απο συναυλια..εννοω πως μπηκαμε ολοι μαζι στο στουντιο και ηχογραφησαμε ταυτοχρονα μεν,πολυκαναλα δε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσε πολυ!

 

νομιζω πως ειναι ο πιο πιστος τροπος να βγαλεις το πραγματικο εαυτο μιας μπαντας η Live ηχογραφηση.

Ωραιο μπραβο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου