Προς το περιεχόμενο

Μην χωνεις την μυτη σου εκει που δεν πρεπει


SImon2000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ βασικά για μια οκτάβα είπα (το δύο το έριξα σαν ιδέα επειδή θυμήθηκα κάτι δεύτερα φωνητικά με κάτι υπερμπάσες φωνές οι οποίες δίνουν μια έξτρα διάσταση - από χθες σπάω το κεφάλι μου όμως να θυμηθώ παράδειγμα και δεν μου 'ρχεται).

 

Κοιτα,μια οκταβα κατω κανω εγω στην βασικη(σχεδον,καπου απλα κραταω ισοκρατη στην μελωδια)..απλα ισως να μην ακουγεται εντονα λογω μιξης..(τα δευτερα φωνητικα ηχογραφηθηκαν επισης ολα μαζι ,σε στυλ queen,οχι ενας ενας)..για τα υπερμπασα που λες το μονο που μου ερχετε στο μυαλο ειναι απο μια ταινια της Βουγιουκλακη,νομιζω..και εμενα μου αρεσει αυτη η ιδεα αλλα εφοσον δεν ειναι εφικτο να το πετυχουμε χωρις εξτρα εξοπλισμο,μαλλον θα μεινουμε ως εχουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα μπορουσα να σου πω ενα καρρο διαφοροποιησεις, προσθηκες, μουσικες και ηχοληπτικες.

Μενω απλα στο, το απολαυσα!

 

Καλη συνεχεια ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε, σκέτο School of Rock το τραγουδάκι... το απόλαυσα πάντως και όσοι το άκουσαν που το έπαιξα και στην εκπομπή μου την Τρίτη το βράδυ ρωτούσαν συνεχώς για λεπτομέρειες....

 

Sorry που δε σε ρώτησα, απλά επειδή μου άρεσε πολύ (και στα παιδιά μου επίσης) για να το απολαύσει και ο κόσμος, αν σε πειράζει να μην το ξαναπαίξω....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο. Δυνατό. Παιγμένα σε λούπα γνωστή αλλά ΑΡΧΙ***ΤΗ.

 

Παρ' ότι, ελληνικοί στίχοι, το διασκέδασα αρκετά. Και ας είναι Ac/Dc, BOn Jovi, Primal Scream μαζί. Go on mates!

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε, σκέτο School of Rock το τραγουδάκι... το απόλαυσα πάντως και όσοι το άκουσαν που το έπαιξα και στην εκπομπή μου την Τρίτη το βράδυ ρωτούσαν συνεχώς για λεπτομέρειες....

 

Sorry που δε σε ρώτησα, απλά επειδή μου άρεσε πολύ (και στα παιδιά μου επίσης) για να το απολαύσει και ο κόσμος, αν σε πειράζει να μην το ξαναπαίξω....

 

Πλακα κανεις?Ελευθερα φιλε μου..αλλωστε και εμεις αυτο θελουμε...να ακουστει και το κομματι και η μπαντα..σε πιο σταθμο αν επιτρεπετε?Και φυσικα στην διαθεση σου για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια της μπαντας..

 

Ωραίο. Δυνατό. Παιγμένα σε λούπα γνωστή αλλά ΑΡΧΙ***ΤΗ.

 

Παρ' ότι, ελληνικοί στίχοι, το διασκέδασα αρκετά. Και ας είναι Ac/Dc, BOn Jovi, Primal Scream μαζί. Go on mates!

 

Σε ευχαριστουμε πολυ Διονυση..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super!! Παρα πολυ ευχαριστο κομματι! Αν επιτρεπεται σε ποιο studio γραψατε? Εαν δεν θελεις να κανεις διαφημιση απαντα μου με πμ, απλα ψαχνουμε καιρο με τη μπαντα μου ενα studio να μπορουμε να γραφουμε λαιβ σε αξιοπρεπεις συνθηκες, και μετα να μας κανει και μια καλη μιξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super!! Παρα πολυ ευχαριστο κομματι! Αν επιτρεπεται σε ποιο studio γραψατε? Εαν δεν θελεις να κανεις διαφημιση απαντα μου με πμ, απλα ψαχνουμε καιρο με τη μπαντα μου ενα studio να μπορουμε να γραφουμε λαιβ σε αξιοπρεπεις συνθηκες, και μετα να μας κανει και μια καλη μιξη!

 

Καλησπερα,

 

Ελπιζω να μην θεωρηθει διαφημηση,το στουντιο που ηχογραφησαμε ειναι το Magnanimous

 

http://www.magnanimous.gr/

 

Παντως δεν νομιζω να υπαρχουν παραπανω απο 3-4 στουντιο στην Θεσσαλονικη με τοσο μεγαλη σαλα για να ηχογραφησει ολοκληρη μπαντα ταυτοχρονα σωστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις?Ελευθερα φιλε μου..αλλωστε και εμεις αυτο θελουμε...να ακουστει και το κομματι και η μπαντα..σε πιο σταθμο αν επιτρεπετε?Και φυσικα στην διαθεση σου για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια της μπαντας..

 

Σε ευχαριστουμε πολυ Διονυση..!!!

 

Aδερφέ, αν θέλεις στείλε μου λεπτομέρειες (ονομα του Group-κλπ) και αν έχεις κι άλλα τραγουδάκια αν μου αρέσουν ευχαρίστως να τα παίξω.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aδερφέ, αν θέλεις στείλε μου λεπτομέρειες (ονομα του Group-κλπ) και αν έχεις κι άλλα τραγουδάκια αν μου αρέσουν ευχαρίστως να τα παίξω.

 

Καλησπερα και παλι..λοιπον το συγκροτημα ονομαζετε Chroma,ειμαστε απο Θεσσαλονικη και εχουμε ηδη κυκλοφορησει ενα cd απο ανεξαρτητη δισκογραφικη εταιρια (το οποιο αν δεν το βρεις στα γνωστα torrentαδικα ευχαριστως να σου το στειλω.)

Αυτο ειναι το site μας:

http://www.chromaband.gr/

Εδω εχουμε ανεβασμενα καποια τραγουδια :

http://www.jumpingfish.gr/CHROMA

και τελος εδω μπορεις να δεις καποια βιντεακια της μπαντας

http://www.youtube.com/profile?user=SimonGeorgiou

 

Τωρα πλεον βρισκομαστε στην διαδικασια περισυλλογης υλικου για ενα ενδεχομενο δευτερο cd που θελουμε να βγαλουμε και το "μην χωνεις την μυτη σου " ειναι το πρωτο που ηχογραφησαμε.Συντομα θα ανεβασω ενα ακομα προμο για να μου πειτε την γνωμη σας...

 

Και παλι ευχαριστουμε για το ενδιαφερον και την προβολη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου