Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γραμματοσειρά!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω πρόβλημα!

Ενώ στο λάπτοπ μου όλες οι σελίδες ανοίγουν φυσιολογικά

κάθε φορά που ανοίγω το νόιζ τα γράμματα μεγαλώνουν κ η σελίδα μεγενθύνεται. Μπορεί και να μου έχει παρουσιαστεί σε άλλα sites αλλά δεν θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο.

 

Έχω βρεί προσωρινή λύση στο πρόβλημα πατώντας κάθε φορά ctrl+ροδέλα(πάνω ή κάτω) ανάλογα με το ζούμ που θέλω να έχω. Αλλά προφανώς είναι σπαστικό κάθε φορά τα ίδια κ τα ίδια. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω. Στην χειρότερη ρωτήστε τα κανέι, που σίγουρα θα ξέρουν!!  ::)

 

 

 

Είμαι και πληροφορική, μη χέσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εμένα πάλι μου συμβαίνει το αντίθετο. Ενώ όλες οι σελίδες εμφανίζονται κανονικά, στο noiz μεγαλώνει η ανάλυση και μικραίνει πολύ η γραμματοσειρά, με αποτέλεσμα να δυσκολεύομαι να διαβάσω τα γράμματα. Τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Εμένα πάλι μου συμβαίνει το αντίθετο. Ενώ όλες οι σελίδες εμφανίζονται κανονικά, στο noiz μεγαλώνει η ανάλυση και μικραίνει πολύ η γραμματοσειρά, με αποτέλεσμα να δυσκολεύομαι να διαβάσω τα γράμματα.

και σε εμενα, το περιεργο ομως ειναι οτι αρχισε εχθες!!

Έχω βρεί προσωρινή λύση στο πρόβλημα πατώντας κάθε φορά ctrl+ροδέλα(πάνω ή κάτω) ανάλογα με το ζούμ που θέλω να έχω.

κατι ειναι κι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το Noiz συγκεκριμμένα καθώς δεν υπάρχει τέτοια εντολή. Το γεγονός ότι έχετε 2 διαφορετικά προβλήματα είναι ενδεικτικό. Πάντως μια λύση είναι να δοκιμάσετε το παρακάτω στον Browser :

 

Options > Content > Advanced > αποεπιλέξετε το "Allow pages to choose their own fonts"

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου