Προς το περιεχόμενο

Record from LP's to Pc


lary78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ έκανα αυτή τη δουλέιά πρόσφατα χρησιμοποιώντας το nero wave editor και είμαι ευχαριστημένος.

 

Επίσης αυτό γίνεται και απο το wavelab που πρέπει να αποδίδει τα δείγματα σε μεγαλύτερη ποιότητα απο το nero.

 

απο εμένα αυτά αλλά περίμενε και καμια άλλη απάντηση μήπως σου δωθεί καλύτερη ιδέα. :lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον cos_dr σχετικά με το Wavelab, όχι τόσο με το Nero γιατί δεν μου αρέσει και τόσο το αποτέλεσμα, πολύ βασικό σε σύγκριση με το πρώτο. Επίσης, υπάρχουν και ειδικές σουίτες αποθορυβοποίησης (η Steinberg Clean είναι μια αρκετά καλή) που φτιάχτηκαν κυρίως για τέτοιους σκοπούς. Κάποιες μάλιστα έχουν και προενισχυτή RIAA για να γράφεις στο μέλλον τα βυνίλιά σου στον υπολογιστή με πολύ καλύτερη ποιότητα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Εγώ γράφω πολυ καλα τα δισκακια μου με το Coll Edit Pro 2.0 η αλλιώς τωρα πια Adobe Audition 1.0 ή Adobe Auditoin 1.5 . αλλα να ξερεις εχει να κανει πολυ το πικαπ και πανω απ'όλα η βελόνα. βεβαια υπαρχει και ενα μηχανηματακι που "μπαινει" ενδιάμεσα απο το πικαπ και τον Η/Υ το οποιο δουλεύει σαν φιλτρο και σου βγαζει τελεια ποιοτητα ηχογραφησης. βεβαια ειναι ακριβο αλλα...

 

Επιστρεφω.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ lary78,

 

1. Σε παρακαλούμε, δεν γράφουμε με greeklish. Ρίξε μία ματία στους κανόνες του forum

 

2. Το Waves Restoration είναι κατάλληλο για την δουλειά που θέλεις.

 

Eφόσον κάνεις μία τέτοια δουλειά (η οποία γίνεται μία φορά στη ζωή σου), καλό είναι να έχεις και μία αξιόλογη κάρτα ήχου. Ένας φίλος μου ξεκίνησε την ίδια δουλειά, τον πέτυχα στον 600ο δίσκο και έγραφε με SoundBlaster και αυτόματη μετατροπή σε mp3...

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου