Προς το περιεχόμενο

Ψάξιμο για synth - βοήθεια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πιανο του το θεωρω καλο αλλα αυτα ειναι γουστα. Ποτε μην κρινεις ενα οργανο εαν δεν το ακουσεις. Ποτε δεν κρινω απο τα samples του internet εκτος εαν δεν μπορω να το ακουσω καθολου. Εγω το θεωρω πολυ καλο οργανο.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξαλου ενα οργανο θα το κρινεις εαν μπαινει στην μιξη και στα κομματια που εχει ετοιμα μεσα τo οργανα(και στα setup του) κολαγαν ωραια μεταξυ τους. Φυσικα δεν το εχω παιξει live για τα παιρεταιρω αλλα πιστευω οτι θα ειναι OK.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε 12plus έχω το motifES και θα σου πρότεινα να πας να ρίξεις μια ματια και στο roland fantom x6 . Σαν μηχανή και σαν λειτουργικό είναι πάρα πολύ καλό. Εγώ δεν το είχα επιλέξει εξαιτίας της εξοφρενικής του τιμής στην ελλάδα. Στο εξωτερικό τα βρίσκεις όλα σε πολύ παραπλήσια τιμή(korg,roland,yamaha,kurzweil..).. εδω.. τέλος πάντων.

Θεωρώ λίγο καλύτερο τον ήχο του motif στα ακουστικά όργανα αλλά είναι και θέμα γούστου. Έχει μεγάλη σημασία και πόσο γρήγορα θα μάθεις να το δουλεύεις και πιστεύω πως το roland έχει το πιο καλό λειτουργικό και η μεγάλη οθόνη βολεύει. Πήγαινε να το δεις και αυτό αν δεν έχες ξετρελαθεί με κάποιο από τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υ.Γ. Ελπίζω να το έχει στο Bon γιατί την προηγούμενη φορά όχι μόνο δεν το είχε αλλά εν ολίγοις μου είπε ''και που δεν το έχω δεν έγινε κάτι' date=' εσύ το Extreme να αγοράσεις, γιατί έχει USB και δεν ξέρω εγώ τι, ενώ το Kurzweil είναι σαν αναπηρικό με τη SCSI''

[/quote']

 

Εμενα μου ειχε βγαλει την clavia και τα αναλογικα αχρηστα μπροστα στο Extreme :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ειχε βγαλει την clavia και τα αναλογικα αχρηστα μπροστα στο Extreme :lol:

 

Ε, δεν το ξέρεις; Τι Moog και μ@λ@κίες, αν δεν πάρεις Extreme δεν έχεις synth! :D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μία πρακτική απορία στα αγοραστικά: Πείτε ότι αποφασίζω να αγοράσω το Κ2661 από Thomann όπου η αναγραφόμενη τιμή είναι 1990 Ευρώ, πόσο θα μου έρθει τελικά?

Σε 2-3 μέρες θα κανονίσω και την εξόρμηση σε όλα τα σχετκά καταστήματα της Αθήνας για να ακούσω τα καλούδια με τα ίδια μου τα αφτιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο που ρωτας παραπανω (οσο αφορα ποσο κανει στο thomann)

 

κατι παραπανω απο αυτη του site μιας και εσυ μαλλον βλεπεις τιμες στο αγγλικο site...

σε πιο κοιτας ?

+20 μεταφορικα

 

 

 

αν και απο Ελλαδα συμφερει καλυτερα η τιμη . :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ειχε βγαλει την clavia και τα αναλογικα αχρηστα μπροστα στο Extreme

 

Θα σας πω και τα καλα τις Clavia σε μερικες μερες ....

 

Ρε παιδιά το k2661 δεν έχει καμμία εγκατεστημένη sampling δυνατότητα παρά μόνο με option που αγοράζεις ξεχωριστά?

 

Ναι, η sampling option ειναι χωριστα, αλλα για να φορτωσεις δειγματα χρειαζεται μονο η ram, η sampling ειναι για σαμπλαρισμα και vocoding.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου