Προς το περιεχόμενο

Χάρρυ Κλυνν, αναζήτηση κομματιού-δίσκου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια Χαρά! Μήπως γνωρίζει κάποιος το όνομα του κομματιού-σκετς του Χάρρυ Κλυνν που επισυνάπτω καθώς και το όνομα του δίσκου με τον οποίο κυκλοφόρησε?

 

Πιθανότατα βρίσκεται και στη σελίδα του Χάρρυ Κλυνν όπου ο ίδιος διαθέτει για ελεύθερο download πάρα πολλά κομμάτια από πάλιές και πιο πρόσφατες δουλειές του, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

 

http://www.harry-klynn.gr/klynngreek/index.php?option=com_docman&Itemid=73&task=view_category&catid=32&order=dmdate_published&ascdesc=DESC

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη :))

xary-klyn-k.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πιέσω λίγο παραπάνω την τύχη μου...

 

Το κομμάτι που αναζητούσα και βρήκε σωστά ο Earendil είναι αυτό..

 

 

Τώρα, όποιος έχει την καλοσύνη και ακούσει, στο 2.01 ξεκινά το σκετσάκι με τον ταξιτζή και τον μεθυσμένο. Λοιπόν, με τους ακριβώς ίδιους χαρακτήρες ήταν ένα άλλο σκετσάκι όπου ο διάλογος από όσο θυμάμαι ήταν στο περίπου:

 

Μεθυσμένος προς ταξιτζή: 'ελεύθερος?'

Ταξιτζής: 'όχι, παντρεμένος'

Μεθυσμένος: 'α, είμαστε και χιουμορίστες'

 

..συνεχίζεται η κουβέντα και μετα ο μεθυσμένος ρωτάει αν μπορεί να αφήσει στο πίσω κάθισμα μία πίτσα και 6 μπύρες....και τις αφήνει... ;D

 

Η ερώτηση μου είναι, αυτό το συγκεκριμένο κομματι πώς ονομάζεται και σε ποιο δίσκο βρίσκεται?? τόσο καιρό νόμιζα ότι ήταν στο 'μια μέρα στην πόλη' αλλά θυμόμουν λάθος τελικά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξενερώνεις γιατί δε μπορώ να θυμηθώ. ;D ;D

 

Όντως το original σκετς ταξιτζή - μπεκρή είναι σε παλιότερο δίσκο.

 

Θα το παιδέψω κι άλλο πάντως. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου