Προς το περιεχόμενο

Επιλογη καταλληλου ενισχυτη


fm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο τον καιρο μαζευω λεφτα για την αγορα μιας λαμπατης κεφαλης κατα προτιμηση 30 με 50 watt η οποια θα αποτελεσει και τον κυριο κια μοναδικο ενισχυτη μου τοσο για προβες αλλα και live και bedroom playing.το ποσο που θα διαθεσω δεν θελω να ξεπερναει τα 1000 ευρω.Η βασικη χρηση του ενισχυτη θα ειναι για stoner επομενως θελω εναν ενισχυτη ο οποιος να εχει πολλα μπασσα και μεσσαια.Γενικοτερα θελω εναν ενισχυτη ο οποιος να εχει πολυ διαδραστικο equalising να ακουγεται στον ηχο η παραμικρη ρυθμιση που θα κανω μεσω αυτου.για distortion χρησιμοποιω το ibanez tubeking και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο τον βρωμικο ηχο που μου δινει επομενως ο ενισχυτης θα ηθελα να εχει " ζεστα και στρογγυλα" καθαρα πανω στα οποια θα βαζω το πεταλι και ενα od αρκετο και καλο για να παιξω κατι σε blues εως hard rock.εαν βεβαια υπαρχει ενας ενισχυτης ο οποιος συνδιαζει τα παραπανω μαζι και με καλο distortion gia stoner feel free to share.Η κιθαρα μου ειναι μια epiphone les paul me seymour duncan pearly gates ( bridge) kai 59(neck)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κατα προτιμηση 30 με 50 watt

 

αφου θα παρεις κεφαλη παρε 100αρα θα σου χρειαστει στο Stoner, ετσι κι αλλοιως πολλες 30αρες και 50αρες κεφαλες δεν πολυκυκλοφορουν.

 

θελω εναν ενισχυτη ο οποιος να εχει πολλα μπασσα και μεσσαια.

 

ολοι οι ενισχυτες εχουν ...πολλα μπασσα και μεσαια μια και εχουν eq controls. ;D

 

φυσικα για να βγουνε χρειαζονται και την αναλογη ΚΑΜΠΙΝΑ (εκει ειναι ολα τα λεφτα... ;))

 

εγω θα εκμεταλευομουν την μεγαλη προσφορα εξαιρετικων ενισχυτων στις αγγελιες του ΝΟΙΖ,ψαξε για κατι "βρεττανικο" κανα Marshall Vintage Modern,TSL,DSL,JCM,κανα Orange ....ολο και κατι θα σκασει/εχει σκασει ηδη μυτη.

 

να ξεκινα απο εδω,τεφαρικι πραμα και τσαμπα τον δινει το παλικαρι (και καθαριζεις και απο καμπινα)

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=54594    

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιξει αρκετες φορες με jcm2000 αλλα δεν με ικανοποιει πληρως ο ηχος του.Επισης μου εχει τυχει με αρκετους ενισχυτες οσο και να πειραζω το equaliser τους ακομα να εχουν πολλα πριμα η πολλα μεσσαια κτλ.Γι αυτο θελω ενα ενισχυτη που να το νοιωθει το equalisng του.Πχ ο orange ad δεν νοιωθει.Για τις καμπινες απο την αλλη δεν εχω καμια ιδεα.για δωστε καμια πληροφορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

φυσικα για να βγουνε χρειαζονται και την αναλογη ΚΑΜΠΙΝΑ (εκει ειναι ολα τα λεφτα... ;))

+1

 

Γι αυτο θελω ενα ενισχυτη που να το νοιωθει το equalisng του.

 

Mesa Boogie Mark series σε πολύ πιο modern από αυτό που ζητάς βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mesa Boogie Mark series σε πολύ πιο modern από αυτό που ζητάς βέβαια...

 

+ 1000 αν θες ενισχυτη που ακομα και η αναπνοη κοντα στο eq να αλλαζει τον ηχο οι Boogie ειναι μαλλον μονοδρομος.

 

Για τις καμπινες απο την αλλη δεν εχω καμια ιδεα.για δωστε καμια πληροφορια

 

πολυ σημαντικος παραγοντας ειδικα αν θελεις πολλα μπασα και μεσαια,χωρις κλειστη καμπινα (με αρκετα μεγαλο μεγεθος) δεν νομιζω να τα εχεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ 1000 αν θες ενισχυτη που ακομα και η αναπνοη κοντα στο eq να αλλαζει τον ηχο οι Boogie ειναι μαλλον μονοδρομος.

 

το ποσο που θα διαθεσω δεν θελω να ξεπερναει τα 1000 ευρω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,το ειδα αλλα αφου δεν θελει Μαρσαλλια που ειναι και εγγυηση και θελει ....hi-fi ενισχυτη τι να κανω?? ;D ;D

 

αντε το αλλαζω ξανα

 

ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΑΡΣΑΛΑΚΙ & ΜΙΑ 4Χ12 ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΣΟΙ STONERS ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ!

 

Ακου εκει eq & κουραφεξαλα τι εισαι...τζαζιστης? ;D

 

;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνώμη είναι πως με κάποιο μπουγκεροκεφάλι π.χ. 333ΧL/6260  και το πετάλι του και καμπίνα κλειστή 2*12 θα τα πάει μια χαρά και well within budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου