Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία μέσω airmail από Stewmac, υπάρχει κίνδυνος;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Ξερω έχει γραφτεί αρκετές φορές, έχω κάνει αναζήτηση έχω διαβάσει γενικά, αλλά δεν κατάλαβα τούτο:

Με airmail τα πακέτα μπορούν να χαθούν. Πως μπορώ να σιγουρέψω πως δε θα χαθεί; Και αν χαθεί θα πάρω χρήματα πίσω; αν ναι από ποιόν;

 

Αυτά τα λίγα. Τα τελωνιακά τα έλυσα καθώς πήρα τηλέφωνο εκεί για να ρωτήσω του δασμούς!

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας...

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με airmail τα πακέτα μπορούν να χαθούν. Πως μπορώ να σιγουρέψω πως δε θα χαθεί; Και αν χαθεί θα πάρω χρήματα πίσω; αν ναι από ποιόν;

Μιας και το Stewmac είναι Αμερική, το αεροπλάνο συστήνεται.

Πήγαινε στο site των USPS και δες το θέμα εγγύησης ανάλογα με τον τρόπο αποστολής.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το Stewmac είναι Αμερική, το αεροπλάνο συστήνεται.

Πήγαινε στο site των USPS και δες το θέμα εγγύησης ανάλογα με τον τρόπο αποστολής.

 

"Καλησπέρα, ειμαι το αεροπλάνο." ;D

 

Σοβαρά, +1 στην απάντηση. Επίσης, μπορείς να ζητήσεις αποστολή με EMS (express της USPS) ο χρόνος αναμονής είναι πολύ μικρότερος σε σχέση με το απλό air-mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με airmail τα πακέτα μπορούν να χαθούν. Πως μπορώ να σιγουρέψω πως δε θα χαθεί;

 

Δεν μπορείς να το "σιγουρέψεις".Γι΄αυτό,φρόντισε τουλάχιστον να το ασφαλίσεις.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτάξτε, επειδή η παραγγελεία είναι ένα 50άρικο δεν μπορώ να δώσω ένα 20άρι για ems. Οπότε σας ρωτάω ΤΙ να κάνω για να μην έχω πρόβλημα με το αεροπλάνο.

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ να κάνω για να μην έχω πρόβλημα με το αεροπλάνο.

 

Nα ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ

 

Καθε μερα φτανουν στην Ελλαδα χιλιαδες δεματα και επιστολες απο ΗΠΑ και δεν χανονται,ΠΟΤΕ δεν μου εχουν κλεψει δεμα απο ΗΠΑ στο ταχυδρομειο & ειδικα απο Stew Mac (πρεπει να μου εχει στειλει τουλαχιστον 20 δεματα)

 

Tωρα αν εχεις αγχος πες να στο στειλουν με DHL και πληρωσε 100 ευρω μεταφορικα και εκτελωνισμους.

 

http://www.stewmac.com/international/en/shipping_options.html

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ να κάνω για να μην έχω πρόβλημα με το αεροπλάνο.

1) Μην τρελλαίνεσαι για 50 ευρώ

2) Με USPS έχεις παρακολούθηση (μέσω κωδικού) μέχρι να μπεί στην Ελλάδα. Άρα ΔΕΝ έχεις πρόβλημα με το αεροπλάνο.

3) Εάν βιάζεσαι, τη στήνεις στα Ελληνικά ταχυδρομεία.

4) Πότε μου δεν έτυχε να χαθεί κάτι από τον Stewmac

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτάξτε, επειδή η παραγγελεία είναι ένα 50άρικο δεν μπορώ να δώσω ένα 20άρι για ems. Οπότε σας ρωτάω ΤΙ να κάνω για να μην έχω πρόβλημα με το αεροπλάνο.

 

Και σου απαντήσαμε.Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.Και θες και από πάνω να μην πληρώσεις για πρόσθετη σιγουριά...Τα πάντα όλα και τα κοάλα τίποτα δηλαδή... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ παίδες! Ευχαριστώ. Είμαι ήρεμος, απλά δε θέλω τρεχάματα γιατί είμαι φοιτητής και δε μου αρέσουν.

 

Τώρα θέλω να κάνω άλλη μία ερώτηση λίιγο άσχετη:

Ξέρετε που να βρω πηνιόσυρμα; (και μη μου πείτε σε περιελίξεις μοτέρ, εννοώ να αγοράσω κανονικά)

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου