Προς το περιεχόμενο

Boost Pedal Needed!!!


Mikko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά σε όλους, ελπίζω να είμαστε όλοι καλά.. Λοιπόν όπως λέει και ο τίτλος χρειάζομαι ένα πεταλακι.δεν ξέρω αν χρειάζομαι ακριβώς booster. αυτό που θέλω είναι μόλις ενεργοποιώ το πεταλακι να αυξάνετε η ένταση τις κιθάρας μου.. ακούω γνώμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και έχω την εντύπωση ότι στα σχετικά θέματα (βλ. πιο κάτω στη σελίδα) θα βρεις πολλά, παρ'όλα αυτά να σε ρωτήσω, θέλεις μόνο αύξηση έντασης ή και να δίνει το κάτι τις στο "γκάζι" σου?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

1. Zvex Super Hard On - Mosfet Style Clean Booster

2. Electroharmonix - LPB-1  - NPN Silicon Transistor Clean Booster

 

πολλές παραλλαγές αυτών με κυριότερες και πιο δημοφιλείς το Keeley Katana Boost, το Catalinbread Serano Picoso το Xotic RC κ.λ.π

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ κλώνο του SHO (της πρώτης έκδοσης συγκεκριμένα). Μου κόστισε αρκετά φθηνά και είναι καταπληκτικό πετάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψαχτήρι το χρησιμοποίησε ο συνφορουμίτης? Και δεν του έκαναν όλα τα προηγούμενα άπειρα θρεντς?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα που να ανεβάζει καθαρά και μονό την ένταση της κιθάρας άντε με λίγο gain παραπάνω.. όλα δίνουν gain αλλά η ένταση δεν έχει διαφορά και αν έχει θα είναι ελαχίστη.. εγώ θέλω να έχει αισθητή διαφορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα πηγε το μυαλο μου σε αυτα που λεει ενας "μαγος" των ενισχυτων εδω

 

http://www.soldano.com/amp-help/how-do-i-boost-my-volume-when-i-play-solos-live/

 

 

και συγκεκριμενα στο "... Instead of boosting volume for solos, you reduce your volume when you aren’t soloing. No active electronics are involved and your signal is not at all altered—it is simply reduced..."

 

Οποτε ενα volume pedal εκει και καθαρισες εαν μιλαμε μονο για ενταση και οχι για gain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα που να ανεβάζει καθαρά και μονό την ένταση της κιθάρας άντε με λίγο gain παραπάνω.. όλα δίνουν gain αλλά η ένταση δεν έχει διαφορά και αν έχει θα είναι ελαχίστη.. εγώ θέλω να έχει αισθητή διαφορά..

 

Για να δώσπυν ένταση και όχι γκάζι πρέπει κατ' αρχάς να έχει και το κατάλληλο headroom ο ενισχυτής. Με ποιόν ενισχυτή είχες τα αποτελέσματα που περιγράφεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου