Προς το περιεχόμενο

Εποξικη ρητινη σε αταστο


bs_ane

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..Εχω ενα fender jazz bass jp και σκεφτομαι να το κανω αταστο.Γνωριζει κανενας καποιον τεχνικο που να αναλαμβανει να το κανει αταστο και να κανει και την ταστιερα με εποξικη ρυτινη???

κατα προτιμηση Θεσσαλονικη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτα σε αυτους τους δυο

 

Γιωργος παπαζογλου(Dr Fret)

2310282771

 

Παναγιωτης Λαμπης(The Art Of Wood)

2310867513

 

εχω δει δουλειες και απο τους δυο και ηταν πολυ καλες

δεν εχεις να χασεις  :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειπε ο dr fret οτι αναλαμβανει να το κανει αταστο,αλλα δεν ξερει να το κανει με εποξικη ρητηνη..

Εχει κανει κανεις την ταστιερα του με ρητηνη????Υπαρχει περιπτωση να γδαρρθει η να ξεφλουδισει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει κανεις την ταστιερα του με ρητηνη????Υπαρχει περιπτωση να γδαρρθει η να ξεφλουδισει???

Εχω την εντυπωση οτι με round χορδες σιγουρα θα χρειαστει να το περνας ανα 2-3 χρονια...ψαξε λιγο και τα pedulla buzz...εχω παιξει καποια και η ταστιερα τους ειναι απιστευτη,σαν γυαλι ειναι...ειναι μεν εβενινη αλλα εχουν καποια βερνικια πανω που δεν παθαινουν τιποτα...polyester κατι....

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειπε ο dr fret οτι αναλαμβανει να το κανει αταστο,αλλα δεν ξερει να το κανει με εποξικη ρητηνη..

Εχει κανει κανεις την ταστιερα του με ρητηνη????Υπαρχει περιπτωση να γδαρρθει η να ξεφλουδισει???

 

Ναι θα γίνει χάλια. Σκέψου ότι έχεις να κάνεις με ξύλο vs ατσάλι ή νίκελ. Χρειάζεται οπωσδήποτε κάλυψη με εποξική ρητίνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου είναι περασμένο με γομαλάκα και φοράει ΜΟΝΟ Flat χορδές.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν αδερφέ, αυτό που ζητάς ονομάζεται Bonda Seal και ανήκει στην κατηγορία «υγρό γυαλί».

 

Το έβαλα στην ταστιέρα του άταστου Squier που έχω και σώθηκα.

 

Χρησιμοποιώ round χορδές και είχα «οργώσει» την ταστιέρα, οπότε ήθελα ένα πανίσχυρο coating. Αυτό είναι ότι πρέπει... Είναι ένα πολυμερές δύο συστατικών, απίστευτα ανθεκτικό, αλλά λιγάκι δύσκολο στο στρώσιμο- καλύτερα η δουλειά να γίνει με ψεκαστικό «πιστόλι». Το «μειονέκτημα» είναι ότι μου κομπρέσαρε λίγο τον ήχο- λίγο όμως και όχι άσχημα. Βέβαια το 1 lt κάνει 50 ευρώ...

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχε ολόκληρο άρθρο ο X-Minor ρε παιδιά.

Θα το βρώ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου