Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή μινιατούρας drum set (χάρτινη)


chrisvek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • 1 μήνα αργότερα...

Hello! Πολύ ωραίο site συνδυάζει μοντελισμό με origami.

  Έφτιαξα την les paul. Μου φάνηκε λίγο δύσκολο μιας και θέλει αρκετή υπομονή και ακρίβεια στα κοψίματα και στις κολλήσεις. Δεν βγήκε τέλεια, έχω κάνει αρκετές τσαπατσουλιές ειδικά στο μπράτσο, κλειδιά δεν έβαλα (θα βάλω κάποτε) αλλά γενικά είχε πλάκα και μου θύμισε τα χρόνια του δημοτικού που κάναμε κατασκευές με χαρτόνια. Αν την δει κάποιος θα πω ότι την έφτιαξα τότε για αυτό φαίνεται ψιλοχάλια ;D ;D 

Μια φωτογραφία που είναι καρφί στον Marshall έτοιμη για το November Rain!

paperlespaul.png.0a0a82b4cf7306f853974a5cc8a34021.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello! Πολύ ωραίο site συνδυάζει μοντελισμό με origami.

  Έφτιαξα την les paul. Μου φάνηκε λίγο δύσκολο μιας και θέλει αρκετή υπομονή και ακρίβεια στα κοψίματα και στις κολλήσεις. Δεν βγήκε τέλεια, έχω κάνει αρκετές τσαπατσουλιές ειδικά στο μπράτσο, κλειδιά δεν έβαλα (θα βάλω κάποτε) αλλά γενικά είχε πλάκα και μου θύμισε τα χρόνια του δημοτικού που κάναμε κατασκευές με χαρτόνια. Αν την δει κάποιος θα πω ότι την έφτιαξα τότε για αυτό φαίνεται ψιλοχάλια ;D ;D 

Μια φωτογραφία που είναι καρφί στον Marshall έτοιμη για το November Rain!

 

χαχα...Πολύ καλή φίλε!Μπράβο...Εγώ ακόμα δίνω αναβολή στην αναβολή!!!Πόσες ώρες σου πήρε περίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα...Πολύ καλή φίλε!Μπράβο...Εγώ ακόμα δίνω αναβολή στην αναβολή!!!Πόσες ώρες σου πήρε περίπου?

Gracias!

Ασχολήθηκα 5 απογεύματα από 3 έως 2 ώρες αλλά χαλαρά, χωρίς να κάνω δύο ανεξάρτητα μέρη ταυτόχρονα περιμένοντας το στέγνωμα, διαβάζοντας στο internet κ.λ.π. Πολλές μου φαίνονται αλλά τόσες ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gracias!

Ασχολήθηκα 5 απογεύματα από 3 έως 2 ώρες αλλά χαλαρά, χωρίς να κάνω δύο ανεξάρτητα μέρη ταυτόχρονα περιμένοντας το στέγνωμα, διαβάζοντας στο internet κ.λ.π. Πολλές μου φαίνονται αλλά τόσες ήταν.

 

Mπα....Μην αγχώνεσαι!Εμένα περιμένω οτι θα μου πάρει περισσότερες :P....Ανέβασε αν έχεις όρεξη καμία φωτό να δώ πως βγαίνει....:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα....Μην αγχώνεσαι!Εμένα περιμένω οτι θα μου πάρει περισσότερες  :P....Ανέβασε αν έχεις όρεξη καμία φωτό να δώ πως βγαίνει....  :)

Ορίστε μερικές καλύτερες που φαίνονται τα λάθη στα τσακίσματα και στα κοψίματα και οι τσαπατσουλιές με την κόλλα. Αν είσαι της υπομονής  θα έχεις πολύ καλύτερο αποτέλεσμα. Επίσης νομίζω η κολλά μοντελισμού θα είναι  καλύτερη από κόλλα UHU που αφήνει ίνες και αργεί λίγο να στεγνώσει(την βρίσκεις παντού όμως :P).

paperpaul1.thumb.png.c57668bb2a8710969f5458ce68c0f5ab.png

paperpaul2.png.2d5ddf231f99fcee5547b47f39775c59.png

paperpaul3.png.4de6e8d7be5c2968c4407053ae676374.png

paperpaul4.png.ef5217cfaa461fb0643c8d6e2e1a51b1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου