Προς το περιεχόμενο

YAMAHA Pocketrak-C24 ή Tascam DR-05


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας. Είμαι νέος στο site και θα ήθελα να ρωτήσω ποιό απο τα δύο προϊόντα μου προτείνετε?

 

Το YAMAHA Pocketrak-C24 ή το Tascam DR-05?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ,

Εχω το Tascam και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος , εχω κανει καποιες εγγραφες κυριως κιθαρα ακομη δεν εχω ηχογραφησει καποια προβα , μπορω να ανεβασω κανενα μικρο κλιπ αν σε ενδιαφερει.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα έχω δοκιμάσει και τα δυο για να εκφέρω γνώμη. Όμως έχω το προηγούμενο μοντέλο του Pocketrak, το CX, που το είχα βρει σε τιμή ευκαιρίας λόγω απόσυρσής του ως παλιότερη σειρά, και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος έως πραγματικά εντυπωσιασμένος από την ποιότητά του σε ηχογραφήσεις κάθε είδους (πχ. προβών, ντέμο, διαλέξεων, πολύ θορυβώδους συναυλίας των Kyuss Lives, πιο ήρεμης συναυλίας της Norah Jones κλπ). Μάλιστα παλιότερα είχα πετύχει ένα σάιτ που είχε συγκριτικές ηχογραφήσεις από όλα τα φορητά (και από τα Tascam), και είχα δει πως σε αυτή την κατηγορία τιμής το Yamaha ήταν σχεδόν ασυναγώνιστο. Το λινκ δυστυχώς δεν το θυμάμαι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εχω το Tascam DR-05 και μπορώ να πω τα εξής!

 

Εχει μεγάλο headroom. Γράφει σωστά χωρίς παραμόρφωση.

Είναι εύκολο στη χρήση.

Η μπαταρία κρατάει αρκετά.

Είναι ετοιμοπόλεμο. Παίρνει μπρος αμέσως, σε αντίθεση με άλλα της κατηγορίας που το λογισμικό τους δεν εξυπηρετεί και χρειάζεται να περιμένεις χάνοντας ίσως το ενσταντανέ.

Είναι φτηνό και έχει ποιότητα κατασκευής Tascam.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους που απαντήσατε στο ερώτημα μου.Και εγώ προς την επιλογή του  tascam ήμουν εξαρχής αλλά ήθελα να πάρω και μερικές γνώμες, οι οποίες εκ του αποτελέσματος με <<έπεισαν>> ακόμα περισσότερο.

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου