Προς το περιεχόμενο

Συνεχεια των ασκησεων για δυο κασσες & χερια


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχίζω μιας και το Σαββατοκύριακο είναι ήδη εδώ και ίσως δοθεί η ευκαιρία σε κάποιους να εξασκηθούν με τις ασκήσεις αυτές.

Για παράδειγμα παρ'ολο που ει μαι κάποιας ηλικίας κάθε μέρα θα εξασκηθώ περίπου δυο ώρες με αυτές τις ασκήσεις (ούτε όταν μουν νέος δεν τις έκανα με τόση αφοσίωση ) Οι λόγοι είναι :ότι πρέπει να επανέλθει το δεξί μου πόδι στην παλαιά του κατάσταση (μετα απο μερικη παραλυση και εγχειρηση ) και οτι τωρα που μεγαλωσα η ανασφαλεια  κτυπιεται μονο με την εξασκηση καθως και οτι την ωρα της μελέτης / εξασκησης ΞΕΧΝΑΩ οτιδηποτε αλλο με βασανιζει την υπολοιπη μερα (ειδικα με αυτην την κατασταση που ζουμε ) Αρα η μελετη /εξασκηση εχει πολλαπλη θεραπευτικη επιδραση (ψυχικη και σωματικη ) .Καλη εξασκηση .

1533293098_4.thumb.jpg.998713f29b33dd9ced0156aff9338e51.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή, πολύ όμορφες και γουστόζικες οι ασκησούλες που παραθέτεις.

Θα ήθελα να προσθέσω (εκτός και αν το έχεις πει πιο πριν) ότι καλό θα είναι και τα χέρια και τα πόδια να ακολουθούν πολλούς διαφορετικούς τρόπους. Π.χ. για τα χέρια Paradiddle, double stroke, triple stroke κ.λπ. (όπως αναφέρονται στις ασκήσεις του stick control). Με ακριβώς όμοιο τρόπο ωραίο και χρήσιμο θα είναι να λειτουργούν και τα πόδια. Το δοκίμασα λίγο και το βρήκα εξίσου όμορφο και ... ζόρικο.

 

Τα χαιρετίσματά μου για ένα όμορφο Σαββατοκύριακο...με πολύ μελέτη και μουσική. :)

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή, πολύ όμορφες και γουστόζικες οι ασκησούλες που παραθέτεις.

Θα ήθελα να προσθέσω (εκτός και αν το έχεις πει πιο πριν) ότι καλό θα είναι και τα χέρια και τα πόδια να ακολουθούν πολλούς διαφορετικούς τρόπους. Π.χ. για τα χέρια Paradiddle, double stroke, triple stroke κ.λπ. (όπως αναφέρονται στις ασκήσεις του stick control). Με ακριβώς όμοιο τρόπο ωραίο και χρήσιμο θα είναι να λειτουργούν και τα πόδια. Το δοκίμασα λίγο και το βρήκα εξίσου όμορφο και ... ζόρικο.

 

Τα χαιρετίσματά μου για ένα όμορφο Σαββατοκύριακο...με πολύ μελέτη και μουσική. :)

Διονυση εχω γραψει στο προηγουμενο thread οτι μπορει ο καθενας μας να τισ διφοροποιησει κατα το δοκουν .Εγω συγκεκριμενα παιζω double stroke ( mammy -dudy ) & paradidle αναλογως τα κεφια .Παντως με προλαβες ειχα σκοπο να τα γραψω αργοτερα.

Ευχαριστω για την συμμετοχη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου