Προς το περιεχόμενο

AER compact mobile2 και ηλεκτρικό μπάσο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα πήρα τον AER compact mobile2, και πέρα από την απόλαυση  ;D ;D ;D του ήχου, αναρωτιόμουνα το εξής... ένας φίλος μου είπε να δοκιμάσει να συνδέσει το - ηλεκτρικό και νομίζω active - μπάσο του. Αρνήθηκα ευγενικά, γιατί προκειται για καθαρά ακουστικό ενισχυτή και μετα τα 1052€ που έδωσα είμαι λίγο ψείρας  :P. Αν και μετά σκεφτόμουνα μήπως είμαι υπερβολικός... τι λέτε?

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

  μετά σκεφτόμουνα μήπως είμαι υπερβολικός...

 

Λιγάκι ναι...

 

Δεν έχω παίξει με τον δικό σου- αλλά με τον amp one. Μικρός στο μάτι, αλλά... νταμάρι  ;)

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς άφοβα να συνδέσεις το μπάσο στο input 2 του ενισχυτή είναι ένα full range σύστημα, απλά μη το παρακάνεις με τις εντάσεις & τα μπάσα στο EQ. Αν είναι active, κράτα χαμηλά το gain του καναλιού.Ο Amp One έχει άλλο μεγάφωνο (10'' neodymium) και είναι 200W, δεν έχει σχέση με το δικό σου.Αν ποτέ πάθει κάτι το μεγάφωνο του μην αγχώνεσαι, μπορείς ή να το φτιάξεις ή να πάρεις καινούργιο (80 ευρώ περίπου) αλλά δε νομίζω να χρειαστείς ποτέ,είναι σκυλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι αλλά ο amp one είναι αυτό ακριβώς...ενισχυτής μπάσου!

 

;D

 

Λεπτομέρειες  ;D ;D ;D

Οι AER είναι αυτό που λέμε built to last- έπαθα πλάκα μαζί του. Δεν το πίστευα ότι αυτό το «κουτάκι» μπορούσε να κατεδαφίσει έτσι.

 

Οπότε στο χαλαρό και ο δικός σου (όπως λέει αναλυτικά ο grorig) μπορεί να παίξει ένα ηλεκτρικό μπάσο.

 

Αλλά στο χαλαρό... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, θα το δοκιμασω λοιπόν ΧΑΛΑΡΑ στην αρχή... thanks! 

 

Πάντως είναι όντως ΤΑΝΚ! τι να πω ρε παιδί μου,χαλάλι του... το μόνο που με χάλασε είναι που η θήκη του ενώ είναι αντάξια του ενισχυτή, την κάνανε ανοιχτή από πάνω για να μπορείς και καλά να πιάνεις τον aer απ'το χερούλι του, ενώ έχει κι η ίδια χειρολαβές... οπότε δεν προστατεύεται καλά ο ενισχυτής από σκόνες κλπ. Μου φάνηκε τελείως πόντιο!

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου