Προς το περιεχόμενο

Gibson προσφορές και Thomann


HeathenMV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

φαντάζομαι πολλοί θα έχετε προσέξει τις προσφορές σε Gibson του Thomann ειδικά στις SG αλλά και σε κάποιες Lp studio ίσως και σε άλλες που δεν έχω δει.

Αλλά όσο αναφορά τις SG είναι πραγματικές ευκαιρίες standard με 875, 61 reissue με 1111 κλπ.

Φαντάζομαι ότι αυτές οι τιμές προκύπτουν επειδή οι Gibson λανσάρει καινούρια standard για το 2013 με μικρό pickguard και πολύ κοντά σε specs με την 61.

http://www.thomann.de/gr/gibson_sg_standard_2013_hc.htm

 

Ο κύριος λόγος που άνοιξα το θέμα όμως είναι άλλος, τι κάνεις αν πρόσφατα έχεις αγοράσει μία απ'αυτές τις κιθάρες με τις παλιές τιμές (1200 για standard, 1499 για 61)?

Τρελαίνεσαι ή δεν τρελαίνεσαι?

Εγώ λοιπόν πήρα την 61 πριν ένα μήνα και όταν είδα την τωρινή τιμή τα είδα όλα κολυώμενα. Anyway έστειλα λοιπόν email στον Thomann για το τι μπορεί να γίνει με την περίπτωση μου και ευτηχώς οι άνθρωποι μου απάντησαν άμεσα και μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν την διαφορά στον λογαριασμό μου στην σελίδα.

 

Εγώ την παρήγγειλα στις 29/10, τώρα δεν ξέρω για πόσο πιο πριν γίνεται κάτι τέτοιο αλλά αν είστε σε παρόμοια θέση μην το αφήσετε, επικοινωνήστε και κάτι μπορεί να γίνει γιατί μιλάμε για μεγάλες διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημέρα,

φαντάζομαι πολλοί θα έχετε προσέξει τις προσφορές σε Gibson του Thomann ειδικά στις SG αλλά και σε κάποιες Lp studio ίσως και σε άλλες που δεν έχω δει.

Αλλά όσο αναφορά τις SG είναι πραγματικές ευκαιρίες standard με 875, 61 reissue με 1111 κλπ.

Φαντάζομαι ότι αυτές οι τιμές προκύπτουν επειδή οι Gibson λανσάρει καινούρια standard για το 2013 με μικρό pickguard και πολύ κοντά σε specs με την 61.

http://www.thomann.de/gr/gibson_sg_standard_2013_hc.htm

 

Ο κύριος λόγος που άνοιξα το θέμα όμως είναι άλλος, τι κάνεις αν πρόσφατα έχεις αγοράσει μία απ'αυτές τις κιθάρες με τις παλιές τιμές (1200 για standard, 1499 για 61)?

Τρελαίνεσαι ή δεν τρελαίνεσαι?

Εγώ λοιπόν πήρα την 61 πριν ένα μήνα και όταν είδα την τωρινή τιμή τα είδα όλα κολυώμενα. Anyway έστειλα λοιπόν email στον Thomann για το τι μπορεί να γίνει με την περίπτωση μου και ευτηχώς οι άνθρωποι μου απάντησαν άμεσα και μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν την διαφορά στον λογαριασμό μου στην σελίδα.

 

Εγώ την παρήγγειλα στις 29/10, τώρα δεν ξέρω για πόσο πιο πριν γίνεται κάτι τέτοιο αλλά αν είστε σε παρόμοια θέση μην το αφήσετε, επικοινωνήστε και κάτι μπορεί να γίνει γιατί μιλάμε για μεγάλες διαφορές.

Ωραίος φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ευτηχώς οι άνθρωποι μου απάντησαν άμεσα και μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν την διαφορά στον λογαριασμό μου στην σελίδα.

 

ειδες που τελικα οι Γερμανοι ΕΙΝΑΙ φιλοι μας?

 

φαντασου να στην ειχε πουλησει Ελληνας μαγαζατορας την κιθαρα πλακες που θα ειχαμε.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Εγώ λοιπόν πήρα την 61 πριν ένα μήνα και όταν είδα την τωρινή τιμή τα είδα όλα κολυώμενα. Anyway έστειλα λοιπόν email στον Thomann για το τι μπορεί να γίνει με την περίπτωση μου και ευτηχώς οι άνθρωποι μου απάντησαν άμεσα και μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν την διαφορά στον λογαριασμό μου στην σελίδα.

 

Σίγουρα κερδισμένος βγήκες και "μαγκιά σου" να το πω έτσι απλουστευτικά, αλλά θέλω να ρωτήσω: Πώς αποφάσισες ότι δεν είναι παράλογο να επικοινωνήσεις μαζί τους επ' αυτού;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς αποφάσισες ότι δεν είναι παράλογο να επικοινωνήσεις μαζί τους επ' αυτού;

Τον έπιασε το παράπονο...και δεν το σκέφτηκε καθόλου ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες που τελικα οι Γερμανοι ΕΙΝΑΙ φιλοι μας?

 

φαντασου να στην ειχε πουλησει Ελληνας μαγαζατορας την κιθαρα πλακες που θα ειχαμε.... ;D

No comment  :P

 

Σίγουρα κερδισμένος βγήκες και "μαγκιά σου" να το πω έτσι απλουστευτικά, αλλά θέλω να ρωτήσω: Πώς αποφάσισες ότι δεν είναι παράλογο να επικοινωνήσεις μαζί τους επ' αυτού;

Ήμουνα ακριβώς στη λήξη του 30-day money back guarantee οπότε υποθετικά αν προλάβαινα θα μπορούσα να στείλω πίσω αυτήν που πήρα να ξανααγοράσω την ίδια κιθάρα και να έχω τη διαφορά κέρδος μείον τα όποια μεταφορικά πλήρωνα.

Αυτό τους εξήγησα συν ότι το διάστημα που μεσολάβησε απ'την αγορά μου ήταν σχετικά μικρό και η διαφορά μεγάλη. Αν έπεφτε 50-100 ευρώ δεν θα ασχολιόμουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουνα ακριβώς στη λήξη του 30-day money back guarantee οπότε υποθετικά αν προλάβαινα θα μπορούσα να στείλω πίσω αυτήν που πήρα να ξανααγοράσω την ίδια κιθάρα και να έχω τη διαφορά κέρδος μείον τα όποια μεταφορικά πλήρωνα.

Αυτό τους εξήγησα συν ότι το διάστημα που μεσολάβησε απ'την αγορά μου ήταν σχετικά μικρό και η διαφορά μεγάλη. Αν έπεφτε 50-100 ευρώ δεν θα ασχολιόμουν

 

Α είναι δηλαδή τεχνικά εφικτό κάι τέτοιο. Μου κάνει λίγη εντύπωση, δεν το κρύβω.

 

Τέλοσπάντων, τόσο το καλύτερο για σένα. Ίσως να ενδιαφέρει κι άλλους η περίπτωσή σου. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες που τελικα οι Γερμανοι ΕΙΝΑΙ φιλοι μας?

 

 

 

Οι Γερμανοί φίλοι μας είναι,οι φιλελεύθερες κυβερνήσεις εκατερωθεν δεν ξέρω κάτω πόσο είναι φίλοι μας.  ;D

 

φαντασου να στην ειχε πουλησει Ελληνας μαγαζατορας την κιθαρα πλακες που θα ειχαμε.... ;D

 

Τρού...μόνος του πάντως δεν απέκτησε τέτοια νοοτροπία  ;)

 

Πάντως εκεί που συμφωνούμε είναι στην κινέζικη παροιμία με τον ψαρά!  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρού...μόνος του πάντως δεν απέκτησε τέτοια νοοτροπία  

 

 

Ναι ρε συ,τα εχουμε πει αυτα ,ΠΑΝΤΑ οι ΑΛΛΟΙ φταινε για τα χαλια μας... :P,εμεις ποτέ.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός μάγκα μου και μπράβο σου που το διαδίδεις. Τρομερό after sales customer service, που λένε και στο χωριό μου...

 

 

(αν και μεταξύ μας, εγώ θα την έστελνα πίσω, θα ''έτρωγα'' τα μεταφορικά και... με το καλό το '13 θα τσίμπαγα την καινούρια. Ανάσταση έκανα μόλις είδα τα νέα specs, έτσι ακριβώς πρέπει να είναι η SG...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου