Προς το περιεχόμενο

Gibson προσφορές και Thomann


HeathenMV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α είναι δηλαδή τεχνικά εφικτό κάι τέτοιο. Μου κάνει λίγη εντύπωση, δεν το κρύβω.

Απ'τη στιγμή που έιναι 30-days money back guarantee, no questions asked, ναι γίνεται.

 

Ναι ρε συ,τα εχουμε πει αυτα ,ΠΑΝΤΑ οι ΑΛΛΟΙ φταινε για τα χαλια μας... :P,εμεις ποτέ.....

Σίγουρα φταίμε και μεις, αλλά τα δεδομένα έχουν αλλάξει και ακόμα μερικοί δεν λένε να το καταλάβουν. Για την ιστορία προσπάθησα να αγοράσω την 61 από Ελλάδα και αντιμετώπισα το γνωστό ύφος των χιλίων καρδιναλίων και αδιαλαξία στην τιμή.

 

Πολύ καλός μάγκα μου και μπράβο σου που το διαδίδεις. Τρομερό after sales customer service, που λένε και στο χωριό μου...

Κοίτα απ'τη στιγμή που την προσφορά την έκανε έτσι κι αλλιώς, credit μου έδωσε οπότε πάλι από εκεί θα πάρω και το πιθανότερο είναι να δώσω κι άλλα λεφτά. Δηλαδή δεν του κόστισε σχεδόν τίποτα και κέρδισε σίγουρα έναν ισόβιο πελάτη.

 

(αν και μεταξύ μας, εγώ θα την έστελνα πίσω, θα ''έτρωγα'' τα μεταφορικά και... με το καλό το '13 θα τσίμπαγα την καινούρια. Ανάσταση έκανα μόλις είδα τα νέα specs, έτσι ακριβώς πρέπει να είναι η SG...)

Τα specs απ'όσα βλέπω δηλαδή ίδια με την 61 είναι εκτός από τα 24 frets. Ίδιο φαίνεται και το contour και το neck joint. Και η δικιά μου ακούγεται και παίζει υπέροχα οπότε να ξαναρισκάρεις με άλλη, πιέζεις και την τύχη σου  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

(αν και μεταξύ μας, εγώ θα την έστελνα πίσω, θα ''έτρωγα'' τα μεταφορικά και... με το καλό το '13 θα τσίμπαγα την καινούρια.

??? ::) Κρίμα... δεν είναι κάποιος να φέρεται εντάξει τελικά...

 

Ανάσταση έκανα μόλις είδα τα νέα specs, έτσι ακριβώς πρέπει να είναι η SG...)

Ακριβώς την ίδια σκέψη έκανα κι εγώ. Είχα την original 61 αλλά και μια SG/Les Paul με vibrola και τις έδωσα σε ανυποψίαστους μπορ-παρά.

 

Ισως ήρτεν η ώραν μου! :D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα specs απ'όσα βλέπω δηλαδή ίδια με την 61 είναι εκτός από τα 24 frets.

 

σιγα μην ειναι και 30...κλασσικο λαθος του Θωμα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην ειναι και 30...κλασσικο λαθος του Θωμα....

 

Σωστός..

Το ερώτημα είναι αν θα συνεχίσει να υπάρχει η '61 αφού είναι σχεδόν ίδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην ειναι και 30...κλασσικο λαθος του Θωμα....

Ναι μάλλον δίκιο έχεις, με παραξένεψε αλλά επειδή είχε βγάλει μια 24άρα κάποια στιγμή με παρόμοια specs είπα μήπως το τολμήσανε.

 

Το ερώτημα είναι αν θα συνεχίσει να υπάρχει η '61 αφού είναι σχεδόν ίδιες.

Δύσκολο το βλέπω στην ουσία απ'ότι φαίνεται κάνανε την 61 standard. Τώρα την standard τι θα την κάνουνε, παίζει και κει να βγει κάνα ενδιαφέρον μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία προσπάθησα να αγοράσω την 61 από Ελλάδα και αντιμετώπισα το γνωστό ύφος των χιλίων καρδιναλίων και αδιαλαξία στην τιμή.

 

Για να έχουμε ένα "φρέσκο" δείγμα γραφής των τιμών εντός των συνόρων,τι τελική τιμή σου έκαναν και ήταν και αδιάλλακτοι κιόλας;

 

Κοίτα απ'τη στιγμή που την προσφορά την έκανε έτσι κι αλλιώς, credit μου έδωσε οπότε πάλι από εκεί θα πάρω και το πιθανότερο είναι να δώσω κι άλλα λεφτά. Δηλαδή δεν του κόστισε σχεδόν τίποτα και κέρδισε σίγουρα έναν ισόβιο πελάτη.

 

Ακριβώς.Ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν οι Γερμανοί...

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχουμε ένα "φρέσκο" δείγμα γραφής των τιμών εντός των συνόρων,τι τελική τιμή σου έκαναν και ήταν και αδιάλλακτοι κιόλας;

1650. Και μετά από δύο επισκέψεις, τηλέφωνα στο bon studio (πήρα για να δω μήπως υπάρχει πουθενά αλλού ή την φέρουν και προσφέρθηκε (από bon studio) να πάρει στο συγκεκριμένο μαγαζί για να βοηθήσει λίγο την κατάσταση μιας και δεν υπήρχε πουθενά αλλού) πήγε με το ζόρι στα 1600.

Αλλά δεν ήταν μόνο η τιμή, τα 100 ευρώ προσωπικά θα τα έδινα, ήταν η όλη αντιμετώπιση, αν μου έλεγε φίλε μου ξέρεις κάτι εγώ την πήρα με άλλες τιμές με αλλού το δολάριο κλπ κλπ και αυτά τα περιθώρια έχω, αλλά πχ μπορώ να σου δώσω δωρεάν service για δυο χρόνια ή ένα καλώδιο βρε αδερφέ, ένα strap, σίγουρα θα το σκεφτόμουνα. Ανταυτού η απάντηση όταν του είπα ότι τη βρίσκω στο internet τόσο ήταν "ε και γιατί δεν την παίρνεις απ'το Internet?".

Εκεί τελείωσε η υπόθεση για μένα. Τώρα αναρωτιεμαι που θα βρει να τη δώσει και πόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου