Προς το περιεχόμενο

Key to the highway-ξέθαψα μια διασκευή!


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

Χάζευα σήμερα σε έναν φάκελο που μαζεύω ό,τι γράφω σπίτι και ξέθαψα μια διασκευή που είχα γράψει του key to the highway.Νομίζω πως τότε είχα ακούσει τη live έκδοση bb king με clapton και με οδήγησε στο να το γράψω  :)

Μάλλον πάνε κάπου 2.5 χρόνια,ήμουν πρώτη λυκείου(θα το καταλάβετε από το "επίπεδο" παίξιμό μου  :P :P) και θυμάμαι χαρακτηριστικά τα εξής:

Ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που προγραμμάτισα midi drums ;D

Έγραψα την ηλεκτρική με κάποιο σχεδόν αυτούσιο preset του G.Rig

 

Ελπίζω να σας διασκεδάσει η πρώτη προσπάθεια ενός τότε πιτσιρίκου στα blues :P

key_to_the_highway.mp3

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπράβο σου, το παίξιμο -και ειδικά η προσέγγιση του παιξίματος- δεν μαρτυρά τα λίγα σου χρόνια. Αν είχες το θάρρος να "ριψοκινδυνεύσεις" και νωρίτερα -κι όχι μόνον προς το fade out- τότε ίσως τίποτα δεν θα πρόδιδε ηλικία κι έλλειψη εμπειρίας. Αυτά φαίνονται κυρίως απο το μονότονο κι όπως λες επίπεδο παίξιμο, όμως 1. το γεγονός πως το καταλαβαίνεις είναι προς τιμήν σου και 2. δεν παρουσιάζεις γνωστά "φάλτσα" νεαρών κι απείρων, όπως σηκώματα στο περίπου, τσαπατσουλιές κλπ.

Keep playin' da blues boy!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου, το παίξιμο -και ειδικά η προσέγγιση του παιξίματος- δεν μαρτυρά τα λίγα σου χρόνια. Αν είχες το θάρρος να "ριψοκινδυνεύσεις" και νωρίτερα -κι όχι μόνον προς το fade out- τότε ίσως τίποτα δεν θα πρόδιδε ηλικία κι έλλειψη εμπειρίας. Αυτά φαίνονται κυρίως απο το μονότονο κι όπως λες επίπεδο παίξιμο, όμως 1. το γεγονός πως το καταλαβαίνεις είναι προς τιμήν σου και 2. δεν παρουσιάζεις γνωστά "φάλτσα" νεαρών κι απείρων, όπως σηκώματα στο περίπου, τσαπατσουλιές κλπ.

Keep playin' da blues boy!

Copy- paste. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πάνε κάπου 2.5 χρόνια,ήμουν πρώτη λυκείου(θα το καταλάβετε από το "επίπεδο" παίξιμό μου  :P :P) .

Τι ειπες φιλτατε Vasmar?Μας εστειλες.Παρα πολυ ωραιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vasmar θα σου πω τι πιστευω.

Ηδη εισαι καλος.

Εχεις θεσει ομως ΙΣΧΥΡΟΤΑΤΕΣ βασεις ωστε να γινεις ενας ΜΕΓΑΛΟΣ κιθαριστας.

Μην τα παρατησεις αγοραρε.

Θα ανταμειψεις την ψυχη σου και αυτο ειναι η πεμπτουσια της μουσικης.

Μπραβο σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου