Προς το περιεχόμενο

Ιατρικές Υποθέσεις και blues


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει, έχει παίξει σε αρκετές σειρές και στο youtube υπάρχουν εκατοντάδες σκετσάκια του.

 

Μπορούμε να παραμείνουμε στο μουσικό αντικείμενο του thread ?

 

Καλά είναι ΘΕΟΣ! Cool, ωραίος.....μουσικός...και Honda CB-F! My kind of man!!!! ;D ;D

Σε ευχαριστώ αλλά νομίζω ότι υπερβάλλεις ...... Δεν με λες και μουσικό ......

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Σε ευχαριστώ αλλά νομίζω ότι υπερβάλλεις ...... Δεν με λες και μουσικό ......

 

;) :D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει ο Ζέφυρος ?  :-[

Ποτέ! Ξεκουράζεται απλώς.  ;)

 

Σειρά έχει η σφήκα.....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Jazzjoker!

Δεν το είχα δει, και από ότι διαβάζω πήγε πολύ καλά, π.χ.2 στο uk albums chart. O.k. όχι ότι λέει κάτι αυτό μουσικά...

Μου άρεσε γενικά αλλά θα το ξαναακούσω αφού περάσει ο ενθουσιασμός μου για να διαπιστώσω κατά πόσο μεροληπτώ. 

Για το αν ένας Άγγλος πλούσιος μπορεί να παίζει Blues, απαντά η σειρά House που μπορεί ένας κουτσός, αντικοινωνικός, με διάφορους εθισμούς και κατεστραμμένος ψυχολογικά να είναι ο καλύτερος γιατρός του νοσοκομείου χωρίς να φοράει καν ιατρική ρόμπα για να μοιάζει με γιατρό. Όλοι μπορούν να κάνουν τα πάντα σπάζοντας τα στερεότυπα.

Ο Hugh Laurie είναι και στην Band from TV. Τσεκάρετε αν θέλετε μερικά live στο youtube.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το αν ένας Άγγλος πλούσιος μπορεί να παίζει Blues, απαντά η σειρά House που μπορεί ένας κουτσός, αντικοινωνικός, με διάφορους εθισμούς και κατεστραμμένος ψυχολογικά να είναι ο καλύτερος γιατρός του νοσοκομείου χωρίς να φοράει καν ιατρική ρόμπα για να μοιάζει με γιατρό. Όλοι μπορούν να κάνουν τα πάντα σπάζοντας τα στερεότυπα.

Για να μην τα μπερδεύουμε......

a) Δεν είπα ότι ο πλούσιος Άγγλος δεν μπορεί να παίξει blues. Θα ταν χαζό.

Είπα ότι το καλό γούστο και η διάθεση δεν αρκούν πάντα.

Η διαφορά είναι σημαντική

 

b) Θα ήθελα να έχεις στο μυαλό σου ότι το Dr. House είναι τηλεοπτική σειρά και όχι reality show.

Στην διάρκεια των γυρισμάτων δεν πειράχτηκε κανένας ασθενής. Ούτε θεραπεύτηκε βέβαια. ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι ο πλούσιος Άγγλος δεν μπορεί να παίξει blues. Θα ταν χαζό.

Δεν είδες τον Clapton από τότε που πλούτησε? ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόοον.....

 

Στο δεύτερο (J&W) είχε εκφράσει από τότε τις μουσικές του ανησυχίες όπως έχει κάνει εξάλλου επανηλλειμένα και στο Dr House (στο οποίο δυστυχώς έχει ελαφρώς εξαμερικανισθεί).

 

 

Αμα προκειται για blues μάλλον καλό το λές αυτό παρά κακό

 

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην τα μπερδεύουμε......

a) Δεν είπα ότι ο πλούσιος Άγγλος δεν μπορεί να παίξει blues. Θα ταν χαζό.

Είπα ότι το καλό γούστο και η διάθεση δεν αρκούν πάντα.

Η διαφορά είναι σημαντική

 

Δεν το είπα για εσένα και κατάλαβα τι εννοείς μιας και το γράφεις ξεκάθαρα. Γαμώτο φταίει που δεν το έγραψα, εδώ το διάβαζα http://www.rocking.gr/reviews/album/Hugh_Laurie_-_Let_Them_Talk/3600/ (3η παράγραφος) και δεν σκέφτηκα ότι θα έπρεπε να μυρίζουν τα νύχια τους για να καταλάβουν πως μου 'ρθε.

 

b) Θα ήθελα να έχεις στο μυαλό σου ότι το Dr. House είναι τηλεοπτική σειρά και όχι reality show.

Στην διάρκεια των γυρισμάτων δεν πειράχτηκε κανένας ασθενής. Ούτε θεραπεύτηκε βέβαια. Wink

;D ;D. Απλά είμαι λίγο παραπάνω aficionado στην σειρά από ότι πρέπει και την παίρνω πολύ σοβαρά σε μερικά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου