Προς το περιεχόμενο

Διπλασιασμός ταχυτήτων ADSL από τον ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ.: Για το κόστος δε με συμφέρει να μιλάω γιατί πήρα την τρελή προσφορά της Forthnet με 117€ για 12μήνες 512 όλα πληρωμένα! (01/06/06)

ΚΟΥΦΑΛ....ΤΣΑ.... :D :D

ελα βρε εγω μενω ανω περαμα (κοντα στην παναγιτσα τη γιατρισα αν ξερεις :wink: )

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Τρίχες!

Οι ανθρωποι δεν έχουν δημιουργήσει υποδομή πέρα από τα μεγάλα αστικά κέντρα. Είναι κεφτέδες!

Δηλάδή έτσι θα γίνει η αποκέντρωση;

Αν ήθελα εγώ για παράδειγμα να διατηρώ το Noiz από την... Λάφκα Κορινθίας, θα'πρεπε να το κάνω με PSTN. Ντροπή.

Σου λέει... αν δεν είσαι στη πόλη δεν δικαιούσαι ενημέρωσης.

Μόνο τηλεοπτικής αποχαύνωσης.

Θέλω να δω τι και αν υπάρχει υποδομή στα χωριά ανα την Ελλάδα.

Είναι το επόμενο γκάλοπ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα στο Ελλαδισταν μη περιμενετε προκοπη.Ακουσα κατι για περαματιωτες και χωνομαι κι εγω σαν γειτονας (Κερατσινι).Λοιπον εδς και εναμιση χρονο περιπου εχω DSL in a box της Forthnet.Η ταχυτητα μου παντοτε ηταν μια χαρα.Κανενα απολυτως προβλημα.Αλλα δε γινεται να ειναι και ολα τελεια...Μια φορα τη βδομαδα τουλαχιστον εχω το εξης προβλημα.Για 30 ωρες περιπου σταματαει να συγχρονιζει το modem με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω νετ.Κλασσικα παιρνω την 4thnet και στελνουν βλαβη στον Οτε οπου μεχρι να μου διορθωσουν τη βλαβη εχει διορθωθει απο μονη της.

Σκηνικο:

-Καλησπερα τηλεφωνουμε απο Οτε.Εχετε δηλωδει μια Dsl βλαβη και θα ηθελα να σασ ανημερωσω οτι λογω προβληματων θα καθηστερησουμε να την αποκαταστησουμε.

-Δε πειρζει με το πασο σας η γραμμη μου εφιακσε εδω και 2 μερες

 

 

Τι Ελλαδα ,τι Καμποτζη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα στο Ελλαδισταν μη περιμενετε προκοπη.Ακουσα κατι για περαματιωτες και χωνομαι κι εγω σαν γειτονας (Κερατσινι).Λοιπον εδς και εναμιση χρονο περιπου εχω DSL in a box της Forthnet.Η ταχυτητα μου παντοτε ηταν μια χαρα.Κανενα απολυτως προβλημα.Αλλα δε γινεται να ειναι και ολα τελεια...Μια φορα τη βδομαδα τουλαχιστον εχω το εξης προβλημα.Για 30 ωρες περιπου σταματαει να συγχρονιζει το modem με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω νετ.Κλασσικα παιρνω την 4thnet και στελνουν βλαβη στον Οτε οπου μεχρι να μου διορθωσουν τη βλαβη εχει διορθωθει απο μονη της.

Σκηνικο:

-Καλησπερα τηλεφωνουμε απο Οτε.Εχετε δηλωδει μια Dsl βλαβη και θα ηθελα να σασ ανημερωσω οτι λογω προβληματων θα καθηστερησουμε να την αποκαταστησουμε.

-Δε πειρζει με το πασο σας η γραμμη μου εφιακσε εδω και 2 μερες

 

 

Τι Ελλαδα ' date='τι Καμποτζη....[/b']

 

ίσως να ξέρουν ότι ακούς stratovarius, και σε τιμωρούν... :p :p

 

(sorry για το offtopic...)

 

πάντως, πάνω στο θέμα... είμαι με Forthnet 1-Bill (συνέχεια του In-A-Box) 384 (Πετρούπολη), εδώ και κανα χρόνο, και γενικά οι ταχύτητες παίζουν στα 35-37, με αμελητέο downtime. Aλλά παίζει, κλασσικά, πρόβλημα με VoIP (απλά αδύνατο), και ενίοτε με p2p εφαρμογές (απλά δεν παίζει surfing και downloading από p2p την ίδια στιγμή... και όχι, δε μπουκώνω το bandwith από το p2p... αφήνω γύρω στα 5KB/s up και άλλα τόσα down).

 

Αυτά... απλά για να πάρετε μια ιδέα τι παίζει και από τα μέρη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΟΤΕ πουλάει γραμμές και αυτές λέει ότι θα αναβαθμίσει (τα ίδια με πέρισυ δηλαδή)

**ακόμα δεν τις έχει κάνει να δουλεύουν, θέλει να τις αναβαθμίσει....

Ανακοίνωση ΟΤΕ

Την αναβάθμιση του ISP πιθανότατα θα τη κάνει ο χρήστης (να το τυράκι,να και η φάκα...) πληρώνοντας το ανάλογο τίμημα.

 

Πάντως άμα αντέχετε τη ζέστη και δεν έχετε τι να κάνετε ρίξτε μια ματιά σε αυτό: Athens WiFi...

 

...παγκάκια γεμάτα από πιτσιρικάδες που έχουν ανοίξει τα torrent και κατεβάζουν μανιωδώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΟΤΕ πουλάει γραμμές και αυτές λέει ότι θα αναβαθμίσει (τα ίδια με πέρισυ δηλαδή)

**ακόμα δεν τις έχει κάνει να δουλεύουν' date=' θέλει να τις αναβαθμίσει....

Ανακοίνωση ΟΤΕ

Την αναβάθμιση του ISP πιθανότατα θα τη κάνει ο χρήστης (να το τυράκι,να και η φάκα...) πληρώνοντας το ανάλογο τίμημα.

 

Thanks για το λινκ! αυτό έψαχνα. Πάντως απ'όσο γνωρίζω δεν υπάρχει τέλος για να κάνεις μόνος σου αναβάθμιση από 384 σε 512. Γι'αυτό προβληματίστηκα, δηλαδή τι πάει να πει χωρίς χρέωση αφού και τώρα χωρίς χρεωση είναι.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό προβληματίστηκα' date=' δηλαδή τι πάει να πει χωρίς χρέωση αφού και τώρα χωρίς χρεωση είναι.[/quote']

 

Οι 'φωστήρες' του marketing ξέρουν να διαλέγουν το τι γράφουν...

Αυτό που εννοεί είναι ότι τώρα έχεις 384 και πληρώνεις ένα 20άρικο πάγιο στον ΟΤΕ, από το Σεπτέμβρη θα έχεις μια 768 συνεχίζοντας να πληρώνεις το ίδιο πάγιο. (ο Οτε αποκλείεται να χαρίσει ή να χάσει λεφτά)

Αυτές οι ταχύτητες αφορούν τη δυνατότητα που θα έχεις. Αν θέλεις πραγματικά να ανέβεις σε ταχύτητα τότε θα πρέπει να αναβαθμίσεις τη σύνδεση σου με τον αντίστοιχο ISP (Οtenet, Forthnet κτλ).

Τώρα το αν αυτοί πρόκειται ριξουν αντίστοιχα τις τιμές τους άπο το Σεπτέμβριο, αποτελεί ενα εντελώς διαφορετικό θέμα... που μάλλον θα το πληρώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AΠΙΣΤΕΥΤΟ....Πηρα εχθες τον Οτε για αναβαθμιση σε 512 και καπακια οτενετ πακετο 512....(με 28 ευρω το μηνα μαζι συμπεριλαμβανομενου και το παγιο)...και σημερα ενεργοποιηθηκαν ολα...ΜΕΣΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ....

 

Παρακαλω να σημειωθει στα πρακτικα.......ως ρεκορ γκινες :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα αυτο το τεστ ταχυτητας στο site του McAfee

 

http://us.mcafee.com/root/speedometer/default.asp

 

και μου εβγαλε αυτο το αποτελεσμα. Ειναι καλο?

 

Calculation

File Size 150.005 KB

Time Elapsed 5.625

 

Your Speed: 150.005 KB Time Elapsed: 5.625 seconds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου