Προς το περιεχόμενο

Διπλασιασμός ταχυτήτων ADSL από τον ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
AΠΙΣΤΕΥΤΟ....Πηρα εχθες τον Οτε για αναβαθμιση σε 512 και καπακια οτενετ πακετο 512....(με 28 ευρω το μηνα μαζι συμπεριλαμβανομενου και το παγιο)...και σημερα ενεργοποιηθηκαν ολα...ΜΕΣΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ....

 

Ώρα να ξυπνήσεις...θα αργήσεις στην δουλειά...όνειρο ήτανε :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

AΠΙΣΤΕΥΤΟ....Πηρα εχθες τον Οτε για αναβαθμιση σε 512 και καπακια οτενετ πακετο 512....(με 28 ευρω το μηνα μαζι συμπεριλαμβανομενου και το παγιο)...και σημερα ενεργοποιηθηκαν ολα...ΜΕΣΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ....

 

Ώρα να ξυπνήσεις...θα αργήσεις στην δουλειά...όνειρο ήτανε :lol:

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .../xaxaxaxaxaxa....ετσι..ετσι!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε πως έχουν τα πράγματα στη Σύρο.

1) Πήρα την προσφορά της 4thnet της 1ης Ιουνίου, 384 με ασύρματο modem. Αντί 384, με τα ίδια λέφτα (180 Ευρόπουλα όλα πληρωμένα, αντί 189, λόγω χαμηλότερου ΦΠΑ= 13%) μπορούσα να επιλέξω!!!! 512

2) Η σύνδεση έγινε και ενεργοποιήθηκε μέσα σε 3-4 μέρες

3) Οι ταχύτητές μου (σύμφωνα με το πιό κάτω link pcpitstop είναι 422kbps (kilobits per sec) δηλαδή 52-53ΚΒpps (kilobytes per sec)

 

 

Εκανα αυτο το τεστ ταχυτητας στο site του McAfee

 

http://us.mcafee.com/root/speedometer/default.asp

 

και μου εβγαλε αυτο το αποτελεσμα. Ειναι καλο?

 

Calculation

File Size 150.005 KB

Time Elapsed 5.625

 

Your Speed: 150.005 KB Time Elapsed: 5.625 seconds

 

Λέει παρακάτω:

Amount of Data/Time to Download = your Internet Connection Speed

¶ρα : 150KB/5.62 sec= 26KBps

(λίγο για 384, καλό για 256, κάκιστο για 512)

 

 

Δοκίμασε όμως κι αυτό.

http://www.pcpitstop.com/internet/default.asp

Δίνει εντελώς διαφορετικά αποτελέσματα

Π.χ Εμένα (με 512) το mcfee μου δίνει 6.2-6.3 sec για download 150ΚΒ ενώ το pcpitstop μου 7.6 sec για download 402KB!!! Αλλά από τα Ρ2Ρ καταλαβαίνω ότι το δεύτερο είναι το σωστό.

 

 

Επιμύθιο:

Κάντε κι εσείς αποκέντρωση, στα νησιά περνάμε καλύτερα. Και χαμηλότερο ΦΠΑ έχουμε και γρηγορότερες ταχύτητες στο net έχουμε και μπάνιο όποτε θέλουμε κάνουμε. :) :)

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμύθιο:

Κάντε κι εσείς αποκέντρωση' date=' στα νησιά περνάμε καλύτερα. Και χαμηλότερο ΦΠΑ έχουμε και γρηγορότερες ταχύτητες στο net έχουμε και μπάνιο όποτε θέλουμε κάνουμε. :) :)[/quote']

 

Πεστο ψέματα.... :cry: :cry: :cry:

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά off topic.

 

Πεστο ψέματα.... :cry: :cry: :cry:

 

ΔΕΝ είναι ψέματα, Αλήθεια είναι

Κι εγώ από Αθήνα ήρθα, εδώ και 5 χρόνια. Τώρα δεν θέλω να ούτε να τη δώ την Αθήνα. Πάω 1 φορά (άντε στην ανάγκη 2 φορές) το χρόνο.

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AΠΙΣΤΕΥΤΟ....Πηρα εχθες τον Οτε για αναβαθμιση σε 512 και καπακια οτενετ πακετο 512....(με 28 ευρω το μηνα μαζι συμπεριλαμβανομενου και το παγιο)...και σημερα ενεργοποιηθηκαν ολα...ΜΕΣΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ....

 

Παρακαλω να σημειωθει στα πρακτικα.......ως ρεκορ γκινες :D :D

 

και εγώ αντουάν το ίδιο 'εβαλα connex 512 και ενεργοποιηθηκε σε μία μονο ημέρα! Βέβεα εγώ μένω στην σύρο! Από ταχύτητες μία χαρά εδώ (πιάνω 55αρες στο downloading για την πλάκα μου) τώρα στο 28 κάτι euro που μου ήχαν πει είναι το πρόβλημα! Ο πρώτος λογαριασμός ήρθε και ενώ είχα τον νετ λιγότερο από ενα μήνα η χρέωαση αντί για 28 κάτι ήταν 49 κάτι! Περιμένω τον επόμενο λογαριασμό και αν είναι τα ίδια τότε μάλον θα χάσω λογικά μου και θα καταστρέφω τα πάντα! ΟΤΕ=ΠΟΤΕ (πάνε να φανούν καλοί αλά ξαφνικά κάτι γείνετε και πάρε το αγγούρι) Αχ! ένας φίλος μου αγγλία έχει 8Mbps με πσίχουλα και 100% stable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

.... Βέβεα εγώ μένω στην σύρο!

 

Μου φαίνεται οι πιο πολλοί είμαστε από τη Σύρο εδώ παρά από την Αθήνα.

 

Γειά σου ..σύντεκνε :) 8) Κι αν έχετε τίποτα στα σκαριά ή σχέδια στον τομέα κατασκευής-επισκευής κιθάρας, ....είμαι κι εγώ μέσα .

 

Επί τη ευακαιρία, ξέρει κανείς πως μπορώ, κι αν μπορώ, να περιορίσω την ταχύτητα που κάνω upload? γιατί όταν σε Ρ2Ρ κάνουν upload, μου παίρνει σχεδόν όλο το bandwidth και τα δικά μου download και προσβάσεις σε άλλες σελίδες μειώνονται στο ελάχιστο (για να μην πω στο τίποτα)

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου