Προς το περιεχόμενο

Kινέζικοι mini audio amps.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά φαίνεται αλλά ογκώδης, σίγουρα όμως πολύ καλύτερος από το ψοφίμι dynavox

στα ίδια λεφτά. Οι δύο μέρες παράδοσης και το άμεσο plug and play είναι μεγάλα συν σε

σχέση με οτιδήποτε από εξωτερικό. Έχει και κάποια αξία μεταπώλησης για να φύγει αν

αργότερα θέλω να πάρω - φτιάξω κάτι καλύτερο, μάλλον θα το πάρω.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Για να δούμε, θα κάνω βλακεία ή όχι...

 

Τον koda av-1300 τον έχει ένας φίλος και τον πήρε 40ευρώ από την tele μου είχε πει. Ψάξε το λίγο για την τιμή. Η ισχύς του είναι 2Χ20w και όχι ό,τι γράφει επάνω αλλά είναι οκ για χαλαρή χρήση γιατί ζεσταίνεται αρκετά... Άρα κι αυτό "ψοφίμι" είναι. Δε συμφωνώ με τον όρο βέβαια, διότι σε ευαίσθητα ηχεία, τα ψοφίμια ακούγονται πολύ ζωντανά. Αλλά από μικρά ηχειάκια, δεν...

Το μοντέλο αυτό νομίζω έχει επάνω αποκωδικοποιητή dobly prologic 2 (αρχαίο surround) και έξοδο 2Χ5w για πίσω (rear) ηχεία πέρα από τα front.  Έχει και mic input και reverb ώστε άνετα να βάζεις επάνω preamp κιθάρας/μπάσου.

Μερικές αναβαθμισούλες τις θέλει αν γνωρίζεις από ηλεκτρονικά όπως μεγαλύτερους πυκνωτές εξομάλυνσης τροφοδοσίας, ίσως μεγαλύτερη ψύκτρα ή ανεμιστηράκι κλπ

 

Να σου δείξω κι ένα άλλο ψοφίμι 2Χ20w με tda chip (class b) που όμως οδηγεί μέχρι 2Ω ηχεία άνετα:

http://www.tech-land.gr/index.php?act=viewProd&productId=37

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έψαξα εχθές για καλύτερη τιμή αλλά δεν βρήκα, τον παρήγγειλα και αύριο τον περιμένω.

Ο ένας γράφει 50 και βγάζει 10, ενώ ο άλλος 100 και βγάζει 20, ένα ψοφίμι και ένας...

ημιθανής ;D. Για ένα δωματιάκι 3.5x3.5 μια χάρα θα είναι, τα ηχεία του pc βγάζουν 45w

rms αν θυμάμαι καλά και πάνω από την μέση δεν τα έχω ανοίξει ποτέ.

 

Με αναβαθμίσεις δεν θα μπλέξω, ίσως αποφασίσω αργότερα να φτιάξω κάτι καλύτερο

και να το δώσω αν βρώ άλλα ηχεία. Να ναι καλά αυτός ο γνωστός μου που σχεδόν κάθε

φορά που τον επισκέπτομαι θα βγάλει κάτι από την αποθήκη και θα ρωτήσει αν το θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα δύο γνωστα φόρα περί hifi υπάρχουν συχνά αγγελίες για a/v receivers ποιοτικούς και δυνατούς γύρω στα 130-150Ε, πρόκειται για μοντέλα που αγοράστηκαν γύρω στα 450Ε

 

αυτό αν και όταν το αποφασίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα δύο γνωστα φόρα περί hifi υπάρχουν συχνά αγγελίες για a/v receivers ποιοτικούς και δυνατούς γύρω στα 130-150Ε, πρόκειται για μοντέλα που αγοράστηκαν γύρω στα 450Ε

Όντως. Απίστευτο value for money.

 

Έψαξα εχθές για καλύτερη τιμή αλλά δεν βρήκα, τον παρήγγειλα και αύριο τον περιμένω.

Καλορίζικος

 

Εγώ σκέφτομαι να πάρω αυτόν

http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-TA2020-020-Hi-Fi-Stereo-Amplifier-DC-RCA-Cable-/260802541105?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item3cb90af631

 

και να παίξω με τα άλλα τα παιδάκια εδώ

http://www.diyaudio.com/forums/class-d/90500-lepai-t-amp-ta2020.html

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τελικά ο ενισχυτής, σε συνδυασμό με τα ηχειάκια έχω καλύτερο ήχο από πρίν...

αυτό έλειπε θα μου πείτε. Μεγάλος όγκος και ασχήμια όμως χωρίς λόγο, προσπαθεί να

πείσει οτι είναι ''κανονικός'' ενισχυτής. Εννοείται οτι το μισό σασί είναι άδειο, ενώ το

μέγεθος των πυκνωτών και του μετασχηματιστή μαρτυρούν την χαμηλή ισχύ του.

Άρχισα ήδη να σκέφτομαι το στρίμωγμα του σε κουτί plexiglass, από 42x27x9.5 μπορεί

να πέσει στα 37x19x6.5, ξέρω όμως πόσο χρόνο θα μου πάρει και διστάζω να μπλέξω.

 

Κώστα, αν πάρεις το μικρό, πες μας πως σου φάνηκε όταν σου έρθει.

 

IMG_1084..thumb.jpg.51c1018ae2512b2305dbdc73a5c9ee52.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγείες και καλές ακροάσεις! Έχει και τις 2 surround εξόδους ο δικός σου?

Αν θέλεις, αλλάζεις εύκολα τους 2 πυκνωτές εξομάλυνσης τροφοδοσίας με 2 μεγαλύτερους που θα σου δώσουν λίγο περισσότερο μπάσο και καλύτερες μεταβατικές/δυναμικές.

Το ολοκληρωμένο είδες τι κωδικό γράφει επάνω? Νομίζω είναι το lm1876 της national ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου