Προς το περιεχόμενο

AKG K-271 MKII


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετε! Ημουν σε αναζητηση καποιων ακουστικων τα οποια θα χρησημοποιηθουν για γραψιμο στο Logic τις ωρες που δεν μπορω να ενοχλω...

Κατεληξα τελικα στα AKG K-271 MKII...Εχει κανεις εμπειρια με αυτα?

Επισης θελω να ρωτησω, τα ακουστικα θα τα συνδεω κατευθειαν σε ενα Macbook Pro,

μηπως χρειαζονται προενισχυση? Σορρυ αλλα δεν ξερω απο αυτα...

 

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα ακουστικά είναι μια χαρά

αρκετά ξεκούραστα και με πολύ ισορροπημένο ήχο

εγώ τα χρησιμοποιώ σε desktop με μία κάρτα M-audio 1010lt και ναι χρειάζονται προενίσχυση γιατί αλλιώς είναι ψόφια

πήρα έναν φθηνό προενισχυτή millennium και είναι οκ

το Macbook δεν ξέρω τι έξοδο βγάζει αλλά πιστεύω ότι θα χρειαστείς έναν στοιχειώδη προενισχυτή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ακουστικά είναι μια χαρά

αρκετά ξεκούραστα και με πολύ ισορροπημένο ήχο

Συμφωνώ και τα προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Macbook εχει θυρα jack 3.5mm...Kαι τα ακουστικα εχουν jack 3.5mm...

Και οπως ειπα και ποιο πανω δεν 3ερω πολλα απο αυτα και δεν εχω καταλαβει ακριβως

τι κανει η προενισχυση και για ποιον λογο χρειαζεται? Μπορει καποιος να βοηθησει?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά ακουστικά - εργαλεία.

Δεν είναι απαραίτητη η προενίσχυση. Εγώ τα χρησιμοποιώ κατευθείαν πάνω σε macmini.

Το jack τους βιδώνει/ξεβιδώνει και γίνεται μεγάλο/μικρό καρφί, πράγμα σούπερ πρακτικό.

 

Αν σε ενδιαφέρει να μάθεις τι ακριβώς είναι η προενίσχυση των ακουστικών ψάξε σε παλιότερα ή άνοιξε νέο θέμα.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω κι εγώ και τα προτείνω άνετα.

Είναι κλειστού τύπου, δηλαδή, με το που τα φοράς πρακτικά απομονώνεσαι από τους θορύβους του χώρου γύρω σου.

Ο ήχος είναι καλός και καθαρός για ακουστικά. Σίγουρα μπορείς να κάνεις και κάποιες απαιτητικές δουλειές (μέχρι ενός σημείου βέβαια).

Οι δυνατότητες σύνδεσης περιλαμβάνουν βύσμα για στέρεο "καρφί" (TRS stereo) αλλά και 3.5mm στέρεο βύσμα.

Επίσης, υπάρχουν και αναπληρωματικά "γουνάκια" για τα αυτιά.

Η ποιότητα κατασκευής είναι καλή.

 

Πάντως, στην πράξη, τα ακουστικά κλειστού τύπου θέλουν προσοχή στις ώρες χρήσης και τακτικά διαλείμματα.

 

Για την προενίσχυση : Αν βοηθάει σε κάτι, εγώ τα χρησιμοποιώ βάζοντας το TRS βύσμα σε είσοδο ακουστικών σε μια μικρή κονσόλα. Πιστεύω δε χρειάζεται άλλη ενίσχυση. Επίσης, να σημειώσω ότι τα συγκεκριμένα ακουστικά ΔΕΝ έχουν ποτενσιόμετρο έντασης δικό τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η AKG είναι πολύ αξιόπιστη εταιρία!

 

Τα ακουστικά σου δεν θα χρειαστούν προενίσχυση!Τα συνδέεις κατ' ευθείαν στην κάρτα του υπολογιστή σου ή αν έχεις εξωτερική κάρτα με υποδοχή ακουστικών!

 

Αν τα ακουστικά τα θέλεις για να ακούς απλά τι παίζεις την ώρα που ηχογραφείς θα σου πρότεινα να μην πάρεις κλειστού τύπου ακουστικά αλλά ανοιχτού ή ημιανοιχτού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ακουστικα τα χρειαζομαι γιατι ασχολουμαι λιγο με την παραγωγη ηλεκτρονικης μουσικης και δεν μπορω ολες τις ωρες να ειμαι με τα ηχεια στο τερμα...Θελω να ειναι ενα ζευγαρι οσο το δυνατον καθαρα ακουστικα να μπορω να κανω και μια προχειροδουλεια!  :)

 

Κατι τελευταιο..Εαν καποια στιγμη αγοραζα καποιον προενυσχητη στο μελλον κατι τετοιο θα ηταν αξιοπρεπες για αρχη? http://www.thomann.de/gr/millenium_ha4.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου