Προς το περιεχόμενο

Μπράτσο για Strat.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, έχετε υπ.οψην κάποια sites (αλλά πολύ αξιόπιστα) για να ψάξω για ενα πολύ ποιοτικό μπράτσο για Strat?

 

Λαιμός maple, ταστιέρα κάποιο πολύ καλό rosewood και προυπόθεση να γλιστράει στο παίξιμο αέρα!

 

Αν υπάρχουν και προτάσεις για ρίξτε μια ενημέρωση.

 

Thanks!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και προυπόθεση να γλιστράει στο παίξιμο αέρα!

 

αυτο δεν εχει σχεση με το μπρατσο αλλα με το SET UP απο εκει και περα googlare τα παρακατω

 

WARMOTH

USA CUSTOM GUITARS

MUSIKRAFT

ALL PARTS

WD MUSIC

ROCKINGER

 

Ολα ειναι μια χαρα και με μια καλη ταστοδουλεια,ενα καλοκομμενο nut & φυσικα ενα αψογο ΣΕΤ ΑΠ θα....πετανε...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O.K ευχαριστώ , θα το κοιτάξω.

 

Πάντως το μπράτσο που έχω (maple) μπορώ να πώ ότι απο την αρχή που πήρα την κιθάρα  ΄΄κόλλαγε΄΄...

 

η κιθάρες από το κουτί τους είναι σχετικά ασετάριστες (το γνωστό ποίημα).

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O.K ευχαριστώ , θα το κοιτάξω.

 

Πάντως το μπράτσο που έχω (maple) μπορώ να πώ ότι απο την αρχή που πήρα την κιθάρα  ΄΄κόλλαγε΄΄...

 

Αν εννοεις το φινιρισμα μαλλον η κιθαρα σου εχει gloss finish. Μπορεις να τσεκαρεις κιθαρες με satin finish, με λαδι ή χωρις καθολου φινιρισμα. Ψαξε online και θα βρεις πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, και για να μην με περάσετε για κάνα τρελλό η κιθάρα είναι του 1989...δεν είναι καινούργια.

 

Τώρα με μια καινούργια Strat που έπαιξα ενός κολλητού (παλi maple) δεν είχε καθόλου αυτό το πρόβλημα (και σαν να γυαλίζει πολύ η τατιέρα του μου φαίνεται).

 

Νομίζω roswood ή κάνα πιο μυστήριο ξύλο σαν την SRV θα δέσει καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, και για να μην με περάσετε για κάνα τρελλό η κιθάρα είναι του 1989...δεν είναι καινούργια.

 

Τώρα με μια καινούργια Strat που έπαιξα ενός κολλητού (παλi maple) δεν είχε καθόλου αυτό το πρόβλημα (και σαν να γυαλίζει πολύ η τατιέρα του μου φαίνεται).

 

Νομίζω roswood ή κάνα πιο μυστήριο ξύλο σαν την SRV θα δέσει καλά.

 

 

Η κιθάρα του φίλου σου προφανώς ήταν μοντέρνα Strat με σατινέ βερνίκι. Το ξύλου της ταστιέρας δεν παίζει (προφανώς) ρόλο στην αίσθηση του χεριού. Οι χορδές ΠΟΤΕ δεν ακουμπάνε το ξύλο της ταστιέρας έτσι κι αλλιώς και "στο χέρι" πολύ μεγαλύτερο ρόλο παίζουν τα τάστα.

 

Το τι "θα δέσει" με την κιθάρα σου (πέρα του να είναι εγγυημένο από τη Fender ότι οι διαστάσεις θα είναι σωστές στο neck pocket), έχει να κάνει με τις προσωπικές σου προτιμήσεις σε controur, radius, τάστα, πλάτος nut, κλπ.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα δέσει ηχητικά εννοούσα.

 

Πάντως βλέπω πολλές επιλογές και το προγραμματίζω γιατί το μπράτσο μου οριακά το έχουμε φέρει στα ίσα του και η επόμενη επέμβαση δεν βλέπω να συμφέρει για να το επαναφέρουμε.

 

Για τον μικρό Καγμάκη στη Σόλωνος ξέρετε κάποιες λεπτομέρειες? Εχετε δει δουλεια του??

Καποιος πολυ εξιδεικευμενος πρεπει να σε κατατοπιζει για τετοια θεματα πιστευω on time!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βλέπω πολλές επιλογές και το προγραμματίζω γιατί το μπράτσο μου οριακά το έχουμε φέρει στα ίσα του και η επόμενη επέμβαση δεν βλέπω να συμφέρει για να το επαναφέρουμε.

 

Δεν καταλαβαίνω γρι. Τι έχει το μπράτσο σου; Έχει φάει τόσα refret που πλέον έχει "τελειώσει"; (δηλ. πάνω από 10?). Δεν δουλεύει η βέργα; Άλλο πρόβλημα;

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου