Προς το περιεχόμενο

Χρειαζομαι πεταλι για μπλουζ / ροκ και gain στον ηχο ? αρχ


quintana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ! Πηρα προσφατα μια fender squier bullet strat  με εναν ενισχυτη stagg 10 w .Ειμαι εντελως αρχαριος απο κιθαρα και μουσικη και με ενδιαφερει μπλουζ ροκ και τετοια πραγματα να μαθω ,  απλα για αρχη ... Η κιθαρα ισως να ειναι ξεκουρδιστη καπως , αλλα με το αυτι την ειχα κουρδισει  με βαση ενα προγραμμα στο ιντερνετ και μου φαινεται αρκετα σωστη .Μπορει να υπαρχει καποια αποκλιση  δηλαδη , αλλα η καθε νοτα ακουγεται σωστη γενικα . Αυτο που με προβληματιζει είναι οτι ο ηχος που παιρνω οταν διατρεχω τις χορδες ανοικτες με την πενα  μου φαινεται πολυ  μπασος σε σχεση  με τον ηχο που εχω δει  στο youtube οτι βγαζουν αλλοι με αυτη την κιθαρα  .Και μου φαινεται μπασος ακομα και με το bass του ενισχυτη στο 0  .Χρειαζεται καποιο πετάλι  για  να να εχω το σωστο ηχο για  μπλουζ /ροκ δεδομενου οτι ο ενισχυτης  εχει μονο middle , bass , treble , volume και ενα overdrive με βρωμικο ηχο  ?

 

πχ για να ακουγεται οπως η κιθαρα του τυπου στο βιντεο

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου ελεγα το καλυτερο που εχεις να κανεις για να μην χαλασεις αλλα λεφτα,

να πας στο καταστημα που πηρες τον ενισχυτη (αν τον πηρες απο καταστημα)

και να ακουσεις τον ενισχυτη που θα παρεις με την κιθαρα σου και καλυτερα

με κανεναν φιλο που θα γνωριζει καλυτερα.οτι και να βαλεις σε ενισχυτη που δεν

ακουγεται σωστα θα γινει χειροτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου