Προς το περιεχόμενο

POLL: Εχετε βγαλει χρηματα απο την μουσικη?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσα χρονια ασχολειται καθενας μας με την μουσικη εχει δωσει και εχει παρει (αν ειναι τυχερος) χρηματα απο αυτο.

 

Προφανως οι περισσοτεροι εδω δεν εχουν βγαλει τοσα χρηματα, αλλα πιο ποσοστο των μελων του φορουμ (που θα απαντησουν) εχουν καταφερει να βγαλουν χρηματα απτην μουσικη?

 

Αραγε θα φτασουμε το 0,5%..?

 

Δεν χρειαζεται να μπουμε σε λεπτομεριες τι περιλαμβανεται στα εσοδα/εξοδα και τι οχι, ας απαντησει ο καθενας οτι θελει.

 

Υγ: Δεν δουλευω στον ΣΔΟΕ  :P

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος

"Θεωρείτε ότι η ενασχόλησή σας με τη μουσική, σας έχει επιφέρει έσοδα περισσότερα από τα έξοδά σας για αυτήν ;"

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε στα σκυλάδικα που επαιζα είχε καλο μεροκάματο .Αυτή τη στιγμή αυτό που κάνω δεν έχει πολλά χρήματα είς γνώση μου πάντα.Πάντως το σύνολο και των 2 περιπτώσεων δεν μπορεί να φτάσει τα χρήματα που έχω δώσει μέχρι τώρα για εξοπλισμό και γενικώς για τη μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ η αλήθεια είναι πως από τη μουσική βγάζω τα έξοδα μου για αυτήν (GAS) αλλά και τα τσιγάρα μου και τους καφέδες μου οπότε ψήφισα ναι...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω κερδίσει αρκετά περισσότερα, λόγω του ότι το αρχικό κεφάλαιο είχε μπει στα 17 μου απο τους γονείς μου, και ελάχιστα εχω αυξήσει τα εξοδα (παρά το γεγονος οτι με ανταλλαγες εχουν περασει πολλά συνθς απο τα χερια μου).

 

Και νομίζω θα παει καλα και φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν χρησιμοποιούσα πειρατικά προγράμματα θα είχα περίπου 500% παραπάνω αποδοχές...  :P Είμαι όμως μ@λ@κ@ς και τα αγοράζω όλα... και πάλι στο κέρδος είμαι βέβαια...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιούσα πειρατικά προγράμματα θα είχα περίπου 500% παραπάνω αποδοχές...  :P Είμαι όμως μ@λ@κ@ς και τα αγοράζω όλα... και πάλι στο κέρδος είμαι βέβαια...  ;D

Για αυτό που κάνεις καλά κάνεις και δεν παίρνεις πειρατικά προγράμματα... Ξέρεις τι θα δουλέψει και πως και δεν ψάχνεσαι... Για τον ίδιο λόγο και εμείς οι υπόλοιποι δεν παίρνουμε harley benton όργανα για τη δουλειά... Θέλουμε να ξέρουμε ότι θα αποδίδουν ΣΩΣΤΑ και ΠΑΝΤΑ!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βγάλει χρήματα μόνο από live δεν έχω πάρει μέρος ποτέ σε ηχογράφηση σε album ούτε έχω συνεργαστεί με δισκογραφική για να περιμένω κέρδη επί% των πωλήσεων οπότε ίσως θα πρέπει να ήσουν λίγο πιο συγκεκριμένος ως προς την διατύπωση.

 

Σαφώς και βγάζεις χρήματα όταν δουλεύεις 4-5 φορές τη βδομάδα κάτι θα σου μείνει, εξαρτάται βέβαια και τις ανάγκες (ενοίκιο, δάνεια κτλ), εγώ τα μισά τα έδωσα για αγορά καινούργιων πλήκτρων αλλά αυτοί που πραγματικά πιστεύω ότι πραγματικά βγάλανε ΠΟΛΛΑ λεφτά είναι όσοι δουλεύανε 6ημερα σε σκυλάδικα.

 

Δυστυχώς επειδή τα βγάζανε εύκολα τα τρώγανε και εύκολα και δεν τους έμεινε μία! 8)

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου