Προς το περιεχόμενο

POLL: Εχετε βγαλει χρηματα απο την μουσικη?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι.

+1

 

 

δεν νομιζω βασικα να υπαρχουν πολλοι που να μην εχουν κανει εστω και 1 live και να μην εχουν παρει το κατι τις τους.....

 

βεβαια θα σας πω μια ιστορια που εχει πολυ γελιο :D

πιτσιρικος οταν ημουν (στα 15) ειχαμε ενα συγκροτημα με κατι φιλους (8 ατομα παρακαλω)

και οταν καναμε προβες για την πλακα μας ονειρευομασταν τι θα πρωτοαγορασουμε με τα πρωτα λεφτα που θα περναμε απο live....ολοι λεγανε την ταδε gibson το ταδε ταμπουρο την ταδε πεταλιερα ή τον ταδε ενισχυτη.......εγω τους ειπα οτι το πρωτο πραγμα που θα αγοραζα ηταν 1 πακετο τσιγαρα.....και ερχεται ο καιρος και κλεινουμε live προς 250 ευρω Ο ΚΑΘΕΝΑΣ παρακαλω......ετσι και εγινε.....

και οταν τελειωσαμε ερχεται ο μαγαζατορας βγαζει ενα τουβλο διπλωμενο στα 2 και μας δινει απο 50 ευρω στον καθενα γιατι λεει οτι το μαγαζι δεν ειχε κοσμο.....εεε περιτο να σας πω οτι μονο εγω καταφερα και εκανα την αγορα που ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου........

δυσκολα τα πραγματα ΑΡΗ..... ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

.....εεε περιτο να σας πω οτι μονο εγω καταφερα και εκανα την αγορα που ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου........

Τσίχλες ήθελες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εποχη που δουλευα επαγγελματικα 76- 92 (μιλαμε για περιπου 5-6 μεροκαματα την εβδομαδα  ..τα λεφτα ηταν καλα  και κατι μαζεψαμε ..αλλα οικογενεια ,σπιτι, αυτοκινητα κλπ μας στεγνωσαν .Ευτυχως δεν τα εφαγα σε γλεντια και χαζοξενυχτια .Αυτην την εποχη βεβαια

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ μεροκαματα /νυχτοκαματα ...αλλες εποχες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι το πρώτο ''πολυεφέ'' που πήρα όταν ήμουν λύκειο, μεταχεσμένο, ένα Pandora της Korg, τα ''έβγαλε'' και με το παραπάνω τα λεφτά του ίδιο το καλοκαίρι που παίζαμε με την μπάντα σε ένα μπαράκι.  :D

 

Το ίδιο και η Boss GT που πήρα όταν ήμουν φοιτητής.

 

Και πρόσφατα ο Bugera (σε 4 live έβγαλε ήδη τα λεφτά του...)  ;D

 

Τώρα για τις κιθάρες δεν είμαι σίγουρος να έχουν βγάλει τα λεφτά τους.... :-\  Ίσως η μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εκανα ποτε για το χρημα....εξαλλου εχω αφθονο και δεν με ενδιαφερει.Το εκανα καθαρα για το γυναικειο πληθυσμο που εχει αναγκη επιτελους να δει εναν ομορφο οργανοπαιχτη ...και οχι ολο κατι ασκημαντρες με καραφλες (satriani),κοιλιες κλπ...κλπ.Οποτε οχι δεν πηρα χρημα,εδωσα ομως χαρα. ::).Αλτρουισμο που εχω ο ΜΠΑΓΑΣΑΣ.......

 

 

 

p.s εαν χρηζω ψυχιατρικης παρακολουθησης να μου το πειτε με τροπο γιατι αγχωνομαι.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχω παίξει μόνο δύο σεζόν σε μαγαζιά (η πρώτη για λεφτά της κακιάς ώρας) και διάφορα live πριν και μετά από αυτές, θα έλεγα ότι τα λεφτά που έχω βγάλει από τη μουσική ίσως αρκούν για να ισοφαρίσουν όσα έχω δώσει κατά καιρούς για όργανα και συναφή εξοπλισμό.

Όλα τα υπόλοιπα, δηλαδή έξοδα για πρόβες, μετακίνηση από/προς πρόβες και live, ηχογραφήσεις, προωθητικό υλικό κλπ, έχουν βγει από την τσέπη μου. :)

 

Από την άλλη έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να φαντασιώνομαι ότι μπορεί να βγάζω λεφτά από τη μουσική και την αντιμετωπίζω σαν χόμπι (τα οποία ως γνωστόν δεν αποφέρουν χρήματα, αντιθέτως κοστίζουν) οπότε μικρό το κακό. 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου