Προς το περιεχόμενο

Δίσκοι Βινυλίου


harry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ, το παίρνω πίσω.

Είναι όμως περισσότερα τα μαγαζιά της Αθήνας που εμπορεύονται βινύλιο σήμερα σε σχέση με πριν από 10χρόνια;

Πάντα έχουμε μια καθυστέρηση στην αφομοίωση των cultura trends.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, μωρέ.

Κι αν έχεις εκείνη τη σαχλαμάρα των PLJ Band (του Μαχαιρίτσα η πιτσιρικομπάντα) το "Armageddon" που χαρίζαν στα Prisunic Μαρινόπουλος πριν πολλά χρόνια, στην αγοράζω εγώ με κάνα δυο ευρώ για συναισθηματικούς λόγους.

 

Έπρεπε να πάρω όλο το ράφι αλλά πήρα μόνο 1 (ήθελα να αγοράσω κασέρι και κάτι άλλα εδώδιμα).

 

Δεν είχα μυαλό τότε αλλά είχα μαλλιά.

Τώρα δεν έχω τίποτα από τα δύο,ούτε και το δίσκο.

Τον έδωσα σε μαγαζί στα Εξάρχεια πριν 2-3 χρόνια 80 ευρά (γύρευα 120...).

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελοί ρομαντικοί βινυλιάδες υπάρχουν ακόμα

 

http://www.anazitisirecords.com/

 

 

.... αλλά για κανονικούς τρελούς .... ;)

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι και να λεμε το βινυλιο ειναι αρρωστια, ειναι η χαρα του συλλεκτη και σιγα σιγα ξαναγυριζουν , τωρα κυριως στην εποχη που ολοι εγιναν digital και εχαθη η μπαλα. ::)

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικο και καλο, με βινυλιo και CD:

www.allrecords.gr

 

To site υπαρχει απο τα τελη του 2009 αν θυμαμαι καλα, και σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο.

Νομιζω οι τυποι εχουν και ενα δισκαδικο καπου στο Κολωνακι, το "Υπογειο".

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα οταν εγραψα "ελληνικης κοπης" εννοουσα ΞΕΝΙΚΟΥΣ... ;D... δισκους που κυκλοφορησαν στην Ελλαδα & κοβονταν εδω (τους δισκους των Kajakookoo & της Sabrina Salerno που λατρευε ο Αιδιοχωστας π.χ. ;D)

 

Υπάρχουν "διαμάντια" στους ξένους δίσκους ελληνικής κοπής.

 

Εγώ έχω το "ΠΛΗΖ" των "ΠΕΤ ΣΟΠ ΜΠΟΫΣ", τυπωμένο έτσι ακριβώς με ελληνικούς χαρακτήρες...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα οταν εγραψα "ελληνικης κοπης" εννοουσα ΞΕΝΙΚΟΥΣ... ;D... δισκους που κυκλοφορησαν στην Ελλαδα & κοβονταν εδω (τους δισκους των Kajakookoo & της Sabrina Salerno που λατρευε ο Αιδιοχωστας π.χ. ;D)

 

Sorry για το διπλό ποστ αλλά δεν αντέχω να μην διορθώσω τέτοια απροσεξία: Kajagoogoo τους λέγανε!!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι δισκοι σου ειναι ελληνικης κοπης δεν εχουν καμμια ιδιαιτερη αξια,2-5 ευρω τους πουλανε στο Μοναστηρακι.

http://www.ebay.com/sch/Records-/306/i.html?_nkw=greek&_catref=1&_clu=2&_fcid=80&_localstpos=&_sc=1&_sop=16&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m1538&gbr=1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν "διαμάντια" στους ξένους δίσκους ελληνικής κοπής.

 

Εγώ έχω το "ΠΛΗΖ" των "ΠΕΤ ΣΟΠ ΜΠΟΫΣ", τυπωμένο έτσι ακριβώς με ελληνικούς χαρακτήρες...  ;D

 

ναι,ηταν η εποχη που ειχαν πιασει τις εγχωριες αντιπροσωπειες των πολυεθνικων δισκογραφικων  να κανουν παρανομες εξαγωγες δισκων στη Μ.Ανατολη & Αφρικη και να τσεπωνουν τα κερδη & τους υποχρεωσαν να τα γραφουν ετσι...αθανατη Ελλαδα...

 

 

 

ρε καμμενε αφου εξηγησα παραπανω τι εννοουσα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο είχα ασχοληθεί με το θέμα , λίγοι από τους δίσκους που ο μέσος Έλληνας συλλέκτης κατέχει, έχουν ως εκδόσεις μεταπολιτική / εμπορική αξία. Αν λοιπόν δεν σε συνδέει με αυτούς άλλου είδους αξία (φετιχιστική – συναισθηματική- χρηστική κ.λ.π), δεν βρίσκω λόγο να τους κρατήσεις. Σε κάθε περίπτωση υπάρχουν πολλά βιβλία αξιολόγησης δίσκων, που μπορείς να συμβουλευτείς, να δεις πάνω κάτω που κινείται η συλλογή σου.

 

Οκ. Ευχαριστώ,

μπορείς να μου πεις ένα τέτοιο βιβλίο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου