Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ VOX AC1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους.μολις απεκτησα εναν ενισχυτακο και συγκεκριμενα τον vox ac1 απο το καταστημα του thomman,και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Ενω ο ενισχυτης δουλευει κανονικα με το τροφοδοτικο των 9v με τις μπαταριες δεν εχει καμια ανταποκριση,εντελως νεκρος.Φυσικα εχω αλλαξει και εχω βαλει διαφορετικες μπαταριες μηπως εφταιγαν οι αρχικες αλλα τιποτα Οι ενωσεις μεσα φαινονται σωστες....δε ξερω τι αλλο να κανω...και το χειροτερο επειδη ο ενισχυτης ειναι δωρο δεν εχω αποδειξη για να απευθυνθω καπου στο thomman διοτι χαθηκε...Μπορει καποιος να μου προτεινει καποια λυση με το θεμα αυτο του ρευματος η καποιον τεχνικο να απευθυνθω?  "ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει κανένα διακόπτη που πρέπει να γυρίσει από το ρεύμα στις μπαταρίες. Δεν το ξέρω, υπόθεση κάνω  ???

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα το κοιταξα φιλε μου αλλα δεν...ειναι κουλο αυτο που συμβαινει εν τω μεταξυ με το πολυμετρο δειχνουν ολα σωστα ολα δεινουν ρευμα ακομα και στις μπαταριες...οι ενωσεις ολα....τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη εγώ δεν νομίζω ότι μπορώ να σε βοηθήσω άλλο, αλλά περίμενε θα απαντήσουν τα παιδιά που γνωρίζουν καλύτερα τα τεχνικά θέματα. Εύχομαι να μην είναι κάτι το σοβαρό.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο manual (και πιθανοτητα και μεσα στην μπαταριοθηκη) εχει σχεδιασμενο τον σωστο τροπο που μπαινουν οι μπαταριες.

Σιγουρεψου οτι ειναι σωστα και οτι εχεις αποσυνδεσει το βυσμα του τροφοδοτικου (σε μερικες συσκευες αυτο εμποδιζει-ακυρωνει τη χρηση μπαταριων οταν ειναι συνδεδεμενο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σιγουρεψου οτι ειναι σωστα και οτι εχεις αποσυνδεσει το βυσμα του τροφοδοτικου (σε μερικες συσκευες αυτο εμποδιζει-ακυρωνει τη χρηση μπαταριων οταν ειναι συνδεδεμενο)

Aυτο ακριβως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις το κοιταξα...οι μπαταριες ειναι σωστα τοποθετημενες...και το ρευμα δεν το εχω επανω συνεδεμενο ταυτοχρονα......ουτε στη πριζα ουτε στον ενισχυτη.....τι να πω ρε παιδια.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια σκεψη : μηπως χρειαζεται και καρφι στο input οπως τα πεταλια για να δουλεψει με μπαταριες? (ισως κατι σαν αποφυγη ασκοπης καταναλωσης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου