Προς το περιεχόμενο

emotive


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πανο πολυ ωραιο το κομματι και τα σολος .Μια ερωτηση :ολη η συνθεση ειναι δικη σου; η μονο τα σολος; .Γιατι αν ειναι ΟΛΟ δικο σου ΤΟΤΕ 10 ΦΟΡΕΣ ΜΠΡΑΒΟ .Πολυ ωραια τα hammond απο πισω ..γενικα το κομματι σε ταξιδευει .

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά δυστυχώς  :( μόνο τα σόλο είναι δικά μου. Το backing track λέγεται emotive και το έχω βρει στο διαδύκτιο, νομίζω πάντως ότι είναι από το jamtrackcentral.com

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο εμένα μου άρεσε το βιμπράτο σου εδώ (πολύ περισσότερο από παλαιότερα δείγματά σου).

Μου άρεσε και η άποψή σου, λιτή, με χώρο, ανάσες και ΝΟΗΜΑ.

Κάποιες επισημάνσεις.

Πρόσεξε τo σημείo 0:56-1:03. Το λιγότερο "μουσικό" μέρος του σόλου που παραπέμπει σε μάθημα κλίμακας. Ευτυχώς είναι μόνο αυτό το σημείο γιατί σε άλλα παιξίματά σου το κάνεις πολύ συχνά. STOP IT WHEN YOU SEE IT COMING!

Επίσης

Η επιλογές των νοτών σου είναι πολύ καλές, δεν είναι πολύ καλά παιγμένες όμως.

Τι εννοεί ο ποιητής Νέστορας? Μια λέξη, PHRASING, σ΄έχω πρήξει και θα σε πρήζω γιατί αυτό είναι το πιο σημαντικό.

 

Όσο για το παίξιμο.... αρκεί όμως που πέτυχα τις νότες  ;D ;D ;D

ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ.

Δεν είναι η επιλογή των φθόγγων το πιο σημαντικό, αλλά πώς τους χρησιμοποιείς για να πεις κάτι.

Μπράβο, συνεχίζεις να ανεβαίνεις.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρατ ε;;;

 

πριν πολλα πολλα χρονια που ημουν μικρουλης πολυ ....πιστευα οτι οι κιθαρες σταματανε στις ibanez.. ;D μπαινω σε ενα μαγαζι οταν ηθελα να παρω μια ακριβη κιθαρα με humbuckers και ρωταω να μου δειξουν καποια κιθαρα.Τοτε λοιπον βγαζει ο τυπος μια fender american με διπλο .Παιζω λιγο(οχι οτι ηξερα να καταλαβω και τιποτα και του λεω ''ευχαριστω πολυ αλλα μαλλον θα παρω μια ibanez γιατι ειναι καλυτερη'' γελαει ο μαστορας εκει και μου λεει :'' παρε οτι θες εξαλλου εδω θα καταληξεις σε λιγα χρονια. ;)''

 

 

 

Ο αδερφος μου απο την αλλη(μεγαλυτερος-σοφοτερος και με καραφλα!) μου ελεγε οτι οσο μεγαλωνω θα παιζω και με πιο λιγα,δλδ κιαθαρα καρφι ενισχυτη και τελος.Τελικα ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ μεγαλωσα αποτομα.Επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι λεω συνεχεια ιστοριες? :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο εμένα μου άρεσε το βιμπράτο σου εδώ (πολύ περισσότερο από παλαιότερα δείγματά σου).

Μου άρεσε και η άποψή σου, λιτή, με χώρο, ανάσες και ΝΟΗΜΑ.

Κάποιες επισημάνσεις.

Πρόσεξε τo σημείo 0:56-1:03. Το λιγότερο "μουσικό" μέρος του σόλου που παραπέμπει σε μάθημα κλίμακας. Ευτυχώς είναι μόνο αυτό το σημείο γιατί σε άλλα παιξίματά σου το κάνεις πολύ συχνά. STOP IT WHEN YOU SEE IT COMING!

ΕπίσηςΤι εννοεί ο ποιητής Νέστορας? Μια λέξη, PHRASING, σ΄έχω πρήξει και θα σε πρήζω γιατί αυτό είναι το πιο σημαντικό.

ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ.

Δεν είναι η επιλογή των φθόγγων το πιο σημαντικό, αλλά πώς τους χρησιμοποιείς για να πεις κάτι.

Μπράβο, συνεχίζεις να ανεβαίνεις.

 

Σε ευχαριστώ φιλαράκι  :) Το σημείο που λες ήταν ένα μικρό αρπέτζιο παιγμένο σε τρεις οκτάβες  ;)

Κια φυσικά έχετε δίκιο εσύ και ο Νέστορας,το παίξιμο μετράει αλλά μέχρι να φτάσω σε καλό επίπεδο έχω χρόνια ακόμα (αν και λίγο μεγάλος σε ηλικία), απλά μετά το ατύχημα δυσκολεύομαι να φέρω τα χέρια μου εκεί που θα ήθελα και δεν δικαιολογούμαι, απλά είναι πραγματικότητα  :(

Πάντως είμαι ικανοποιημένος με την λειτουργική βελτίωση των χεριών μου, αν σκεφτείς ότι κάποιοι γιατροί μου άφηναν λίγες ελπίδες για πλήρη λειτουργία, ιδιαιτέρως του δεξιού χεριού και το έχω φτάσει στο 80 με 85 %  8)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν πολλα πολλα χρονια που ημουν μικρουλης πολυ ....πιστευα οτι οι κιθαρες σταματανε στις ibanez.. ;D μπαινω σε ενα μαγαζι οταν ηθελα να παρω μια ακριβη κιθαρα με humbuckers και ρωταω να μου δειξουν καποια κιθαρα.Τοτε λοιπον βγαζει ο τυπος μια fender american με διπλο .Παιζω λιγο(οχι οτι ηξερα να καταλαβω και τιποτα και του λεω ''ευχαριστω πολυ αλλα μαλλον θα παρω μια ibanez γιατι ειναι καλυτερη'' γελαει ο μαστορας εκει και μου λεει :'' παρε οτι θες εξαλλου εδω θα καταληξεις σε λιγα χρονια. ;)''

 

 

 

Ο αδερφος μου απο την αλλη(μεγαλυτερος-σοφοτερος και με καραφλα!) μου ελεγε οτι οσο μεγαλωνω θα παιζω και με πιο λιγα,δλδ κιαθαρα καρφι ενισχυτη και τελος.Τελικα ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ μεγαλωσα αποτομα.Επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι λεω συνεχεια ιστοριες? :P

Εντάξει πλάκα κάνω και φυσικά μου αρέσουν οι Στρατ, απλά θεωρώ ότι και η JS 1000 την οποία έχω και νομίζω την έχεις και εσύ  ???, είναι απλά μια μεταμοντέρνα Στρατ, γιατί μα βάση αυτήν σχεδιάστηκε από τον καράφλα και φτιάχθηκε από την Ibanez  ;) 

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει πλάκα κάνω και φυσικά μου αρέσουν οι Στρατ, απλά θεωρώ ότι και η JS 1000 την οποία έχω και νομίζω την έχεις και εσύ  ???, είναι απλά μια μεταμοντέρνα Στρατ, γιατί μα βάση αυτήν σχεδιάστηκε από τον καράφλα και φτιάχθηκε από την Ibanez  ;) 

Mια χαρα ειναι η js και πολυ καλυτερη απο του vai,εχει και ωραιο τρεμολο.Και φυσικα ειναι θεμα γουστου.Απλα θεωρω οτι οι strat εχουν χαρακτηριστικο ηχο που ξεχωριζει.Ενω οι ibanez οχι.Ασε που εγω δεν μπορω το floyd-edge πλεον.Kατα τα αλλα ολες καλες ειναι και για ολους υπαρχει η ΜΙΑ.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα ειναι η js και πολυ καλυτερη απο του vai,εχει και ωραιο τρεμολο.Και φυσικα ειναι θεμα γουστου.Απλα θεωρω οτι οι strat εχουν χαρακτηριστικο ηχο που ξεχωριζει.Ενω οι ibanez οχι.Ασε που εγω δεν μπορω το floyd-edge πλεον.Kατα τα αλλα ολες καλες ειναι και για ολους υπαρχει η ΜΙΑ.

Απλά θεωρώ ότι την κιθάρα πρέπει να την αγαπάς και με το "μάτι", όχι μόνο μετα χέρια, αν και αυτό είναι το σημαντικό  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου