Προς το περιεχόμενο

"Something's Broken"Η γνώμη σας για την παραγωγή


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή είναι μια μουσική που είχα φτιάξει πριν κανα τρίμηνο και το είχα αφήσει.Σήμερα έβαλα στίχους και φωνή.Δεν ξέρω αν είναι ωραίο,αλλά για αυτο το τραγούδι πιο πολύ με ενδιαφέρει η γνώμη σας για το πως ακούγεται.Θα ήθελα για άλλη μια φορά την κρίση και τις συμβουλές σας.

Somethings_Broken.mp3

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Johnny εμένα με άρεσε! Μ' αρέσει το στυλ και το ύφος σου.  :)

 

Τα τύμπανα να σου πω δεν με ενθουσίασαν και τόσο. Το σόλο σου ήταν πολύ ωραίο και μελωδικό αλλά θα το ήθελα ελάχιστα πιο μπροστά στη μίξη.

 

Επίσης ,αν και δεν ξέρω πώς πάναρες την ρυθμική κιθάρα και το πιάνο, θα έκανα δύο audio tracks για τη ρυθμική κιθάρα, θα πάναρα το ένα τέρμα δεξιά και το άλλο τέρμα αριστερά (ή 80% δεξιά - αριστερά) και στο κέντρο θα έβαζα το πιάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ geodimitri.Ολα τα όργανα είναι μονά γενικά δεν βάζω διπλά audio track τουλάχιστον όχι τελευταία.Θα ξαναδώ αυτό που μου είπες για το τελείωμα με το σόλο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομματια σου εχουν "ψυχη" γι'αυτο τα γουσταρω.

Πραγματι,οπως ειπε ο φιλτατος geodimitri,τα τυμπανα θελουν φτιαξιμο σαν ηχος,αλλα και στο χρονο.

Βαλε αμα σε παιρνει και ενα ρεφρεν μετα το σολο,εκτος αν θες να τελειωνει ετσι και εισ'ωραιος.

Και τωρα ωραιος εισαι βεβαια. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενδιαφέρει η γνώμη σας για το πως ακούγεται.Θα ήθελα για άλλη μια φορά την κρίση και τις συμβουλές σας.

Γεια σου φιλε μου!

Ειναι το δευτερο που ακουω απο σενα,δεν ειναι το στυλ μου αλλα ειναι πολυ ενδιαφερουσες δημιουργιες,με δικο τους χαρακτηρα.

Μπραβο σου!

 

Εγω δε θα μπω σε συμβουλες γιατι νομιζω/βλεπω οτι αυτο που σου εχει μεινει και στο οποιο πρεπει να δωσεις μεγαλο βαρος,ειναι το να εστιασεις στο ΤΙ ηχητικο αποτελεσμα θες ΕΣΥ και να παλεψεις να το πετυχεις.

Η επιτυχια θα ερθει με τον καιρο και με ψαξιμο.

Θεωρω λιγο ακυρο το να σου πω κατι γιατι πολυ απλα..το σνερ π.χ. που αρεσει σε μενα,μπορει να μην αρεσει σε σενα.κοκ.

 

Ψαξε τον ηχο σου,καντον ταυτοτητα σου και συνεδεσε τον αρρηκτα με αυτα που θες να πεις με τη μουσικη σου! ;)

 

Καλη συνεχεια! :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ως συνήθως με τα άσθματά  σου με άρεσε μια και είσαι κοντά στους ήχους που αρέσκομαι .

Για τα τύμπανα ,ότι είπαν και τα παιδιά πιο πάνω σε θέμα χρόνου και ήχου,συμφωνώ.

Πέραν αυτού ουδέν μεμπτό ,απλά φτιάξε μια βάνδα να σας δούμε και λίβε  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με το φίλο παραπάνω! Βάλε δύο κιθάρες αριστερά-δεξιά με λίγο διαφορετικά settings να έχει στερεοφωνία ο ήχος το πιάνο στη μέση όπως επίσης και το σόλο.

Κατά τα άλλα, δε νομίζω είναι κακή η παραγωγή. Καθαρά τα ακούω όλα και οι εντάσεις καλά. Τα τύμπανα δε μου αρέσουν και ίσως χαλάνε τη συνολική δουλειά.

Κάνε δυο τρία πραγματάκια και θα ανέβει πολύ το αποτέλεσμα. Μπράβο όπως και νάχει.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομματια σου εχουν "ψυχη" γι'αυτο τα γουσταρω.

Πραγματι,οπως ειπε ο φιλτατος geodimitri,τα τυμπανα θελουν φτιαξιμο σαν ηχος,αλλα και στο χρονο.

Βαλε αμα σε παιρνει και ενα ρεφρεν μετα το σολο,εκτος αν θες να τελειωνει ετσι και εισ'ωραιος.

Και τωρα ωραιος εισαι βεβαια. 8)

[/quote

 

Eυχαριστώ gvour,πάλι τα γ.....τύμπανα.Τέρμα ο ez dummer την επόμενη addictive(αν και δεν ξέρω να τα δουλέυω).Ηθελα να το κλείσω αλλά gun club,όπως αυτοί σε ένα παρόμοιο τραγούδι τους,λέμε τώρα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλε μου!

Ειναι το δευτερο που ακουω απο σενα,δεν ειναι το στυλ μου αλλα ειναι πολυ ενδιαφερουσες δημιουργιες,με δικο τους χαρακτηρα.

Μπραβο σου!

 

Εγω δε θα μπω σε συμβουλες γιατι νομιζω/βλεπω οτι αυτο που σου εχει μεινει και στο οποιο πρεπει να δωσεις μεγαλο βαρος,ειναι το να εστιασεις στο ΤΙ ηχητικο αποτελεσμα θες ΕΣΥ και να παλεψεις να το πετυχεις.

Η επιτυχια θα ερθει με τον καιρο και με ψαξιμο.

Θεωρω λιγο ακυρο το να σου πω κατι γιατι πολυ απλα..το σνερ π.χ. που αρεσει σε μενα,μπορει να μην αρεσει σε σενα.κοκ.

 

Ψαξε τον ηχο σου,καντον ταυτοτητα σου και συνεδεσε τον αρρηκτα με αυτα που θες να πεις με τη μουσικη σου! ;)

 

Καλη συνεχεια! :)

 

 

Φίλε freerock πολύ χάρηκα για το σχόλιο σου.Ακούω τις δουλειές και έχω πάθει πλάκα απο την ποιότητα παραγωγής και όχι μόνο,να'σαι καλά προσπαθώ αν και δεν έχω χρόνο καθημερινά απο τότε που μπήκα στο νοιζ ,να φτιάξω κάτι αξιοπρεπές ηχιτικά.Ευχαριστώ για τις συμβούλες φίλε μου.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ως συνήθως με τα άσθματά  σου με άρεσε μια και είσαι κοντά στους ήχους που αρέσκομαι .

Για τα τύμπανα ,ότι είπαν και τα παιδιά πιο πάνω σε θέμα χρόνου και ήχου,συμφωνώ.

Πέραν αυτού ουδέν μεμπτό ,απλά φτιάξε μια βάνδα να σας δούμε και λίβε  ;D

Σάμυ δύσκολο μέχρι στιγμής να γίνει αυτή η μπάντα,απλά μπορεί να έχω ένα πιο ολοκληρωμένο προτζεκτ το χειμώνα αλλά ποτέ δεν ξες κιόλα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου