Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει φτηνος λαμπατος η κεφαλι που να μοιαζει με fender


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπα οσο κοστιζουν αυτα ειναι και η διαφορα στην τιμη....βεβαια το να δωσεις 1200 ευρω για DR RI μαλλον βλακεια ειναι μια και με τοσα (ή και λιγοτερα) βρισκεις original sf.

Και πολλά λες, για 4 λυχνίες παραπάνω να δίνεις 400 ευρώ πάει πολύ!  ;D

 

Το καλύτερο είναι οτι τους είχα και τους 2 ;D

Πάντως τον Champ τον διάλεξα για το γεγονός οτι χρησιμοποιεί 6V6 (και είναι κόκκινος ;D).

btw πολύ συχνά ξεχνάω τη διαφορά 6L6 και 6V6 και όταν πάω να αγοράσω λάμπες ρωτάω. Έχω συγκρατήσει οτι η μία αντικαθιστά την άλλη. Μπορείς να μου λύσεις αυτό το θέμα?

 

Eπιπλέον, εγώ μιλάω για τον Champ 12 (που έχω) και έχει 2 12ΑΧ7 κ 1 6V6 και είναι 12W :)

 

Μπορείς να θεωρήσεις την 6V6 μια μικρή 6L6, φαίνεται και στο μέγεθος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω συγκρατήσει οτι η μία αντικαθιστά την άλλη. Μπορείς να μου λύσεις αυτό το θέμα?

 

αν αντεχει το transformer ναι μπορεις να τις αλλαξεις μεταξυ τους οποτε κερδιζεις βαττ (στον Champ μαλλον αντεχει στον DR RI ΟΧΙ).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Champ 12 έχει σχεδιαστεί με 6L6 γι' αυτό και θεωρείται 12W, με την 6V6 θα πάρεις λιγότερα watt.

 

Ακριβως ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

παρεπιπτοντως για να μην ανοιξω καινουριο θεμα ποια η γνωμη σας για τον hot rod deluxe III ?

 

ειναι made in mexico αυτη η σειρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μια λύση, που είχα δοκιμάσει για αρκετό καιρό, είναι το Sansamp Blonde (ή ο αντίστοιχος joyo κλώνος) μπροστά από μικρό καθαρό λαμπάτο (πχ VHT Special 6). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεπιπτοντως για να μην ανοιξω καινουριο θεμα ποια η γνωμη σας για τον hot rod deluxe III ?

 

ειναι made in mexico αυτη η σειρα?

 

ναι ΕΥΤΥΧΩΣ ειναι made in mexico κατι που σημαινει καλυτερη κατασκευη και παχυτερες πλακετες απο τους παλιους made in USA

 

μια χαρα ενισχυτης ειναι,ο πιο επιτυχημενος εμπορικα λαμπατος ενισχυτης ever.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο συνεργασια με πεταλια ξερουμε?

 

επισης παλιοτερα ειχαν βγει μοντελα πορτοκαλι/πρασσινο με vintage 30 αλλα ειχαν τα διπλα λεφτα κ ητανβ made in usa....

 

ξερει καποιος κατι για αυτα τα μοντελα σε σχεση με αυτο το μοντελο που συζηταμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μιας και είμαι σε φάση που θα ανέβαζα ενα θρεντ για φτηνο ενισχυτη για λαιβακια και επειδη γενικα μου αρεσει η φεντεριλα,ειδα αυτο το μοντελο της vht που εχει τρεμολο βαθυ reverb και βγαζει και 20 watt με 6l6 .Γενικά δεν μπορουμε να πουμε οτι εχει φεντεροειδη χαρακτήρα?Ο μικρός που εχω πάι vht 6 νομίζω προς τα εκεί πατάει δηλ στον παλιο γεντερ τσαμπ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου