Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει φτηνος λαμπατος η κεφαλι που να μοιαζει με fender


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@gdevelek

δεν αντιμετωπιζεται αλλα εχεις μια γενικη εικονα για το τι και πως.....

 

φυσικά

 

και την έχεις από την άνεση του γραφείου σου, δωρεάν

 

όσοι έψαχναν τι να πάρουν πριν το ίντερνετ, καταλαβαίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σορρυ για το οφ τοπικ, αλλα παντως οι εταιριες εχουν καταλαβει βεβαια οτι πολυς κοσμος βλεπει youtube για κριτικες και σχολια απο εξοπλισμο, και εκτος απο τα 100% δικα τους βιντεο που εχουν φτιαξει για διαφημιση, την εχουν πεσει και στους αρκετους "ανεξαρτητους δοκιμαστες" που υπαρχουν, οπως ειχαν κανει και καιρο πριν στα διαφορα μαγαζια που δοκιμαζαν εξοπλισμο, με τα αναλογα δωρακια.

Ετσι σπανια θα βρεις εναν τετοιον να λεει ασχημα λογια για προιον, σου λεει ας κρατησω και μια πισινη.

Πρεπει να βασιστεις λοιπον στα  δικα σου αυτια, αν αυτο ειναι αξιοπιστο με τον εξοπλισμο ηχογραφισης που χρησιμοποιηθηκε και την συμπιεση που πεφτει στο youtube.

 

Παντως μια ιδεα την παιρνεις χαλαρα απο το ιντερνετ (και δυο)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άμα δε δω review να λέει και αρνητικά την έχω κάνει χωρίς πολλά πολλά! Γιατί είναι όλα τα μαραφέτια που δοκιμάζει ο καθένας τέλεια? Μάλλον όχι! Άρα κάτι δε μας λένε. Μόνο αν λέει και τα αρνητικά ξέρεις ότι σου κάνει σωστο αντικειμενικό review ο άλλος και όχι την κ@υλα του ή διαφήμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ontopic :

 

ο παλιος Fender Champ έχει 6L6, είναι διαφορετικός από τον Pro Jr που έχει 12ΑΧ7, και έχει διαφορετικό Fender ήχο από αυτόν (τον Fender ήχο) του Pro, αλλά δεν μοιάζει με τον (Fender) ήχο του Twin Reverb :)

 

οfftopic :

 

Εγώ άμα δε δω review να λέει και αρνητικά την έχω κάνει χωρίς πολλά πολλά!

 

Να, κάτι τέτοιο θα σκέφτηκαν οι διαφημιστές γνωστής αλυσίδας Υπολογιστών και μέσα στο διαφημιστικό τους φυλλάδιο γράφουν σαν σε περιοδικό ειδικού τύπου κάνοντας review (!!!!) μαζί με αρνητικά (φυσικά ανύπαρκτα, του τύπου "θα ήθελα να συνοδεύεται από οθόνη" κλπ ;D)

 

181148_triple_facepalm_super_The_most_awesome_thing_u_will_ever_see-s600x480-89034-475.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο παλιος Fender Champ έχει 6L6

 

Για την ακρίβεια, το παλιό μοντέλο Champ έφερε το κύκλωμα 5Ε1 και σαν τελική λυχνία είχε μια και μόνη 6V6...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να, κάτι τέτοιο θα σκέφτηκαν οι διαφημιστές γνωστής αλυσίδας Υπολογιστών και μέσα στο διαφημιστικό τους φυλλάδιο γράφουν σαν σε περιοδικό ειδικού τύπου κάνοντας review (!!!!) μαζί με αρνητικά (φυσικά ανύπαρκτα, του τύπου "θα ήθελα να συνοδεύεται από οθόνη" κλπ ;D)

 

Το γελάς? Όπως τα αριέλ και τα καλλυντικά "πραγματική συνέντευξη". Για να μαστε ξεκάθαροι κιόλας όμως για αυτό το λόγο είναι άλλο πράμα η διαφήμηση και άλλο το review. Δεν κάνεις review το θεό, ενισχυτή κάνεις ας πούμε. Αποκλειεται να μην έχει λίγο θόρυβο, κανα κιλό παραπάνω ή κανα volume πιο φτηνιάρικο. Οπότε αν ο άλλος στα βρίσκει όλα τέλεια ή είναι πληρωμένος ή φανατισμένος και ότι γράφει πάνω τη μάρκα του θα στο βγάλει τέλειο ή είναι ο πρώτος του ενισχυτής και χάρηκαν τα αυτάκια του οπότε πάλι τίποτα δε σου λέει σαν κριτικη γιατί δεν έχει ιδέα. Για το ίντερνετ μιλάω κυρίως αλλά και για περιοδικά ακόμα. Και για άλλα προιόντα και όχι μόνο μουσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οfftopic :

 

Να, κάτι τέτοιο θα σκέφτηκαν οι διαφημιστές γνωστής αλυσίδας Υπολογιστών και μέσα στο διαφημιστικό τους φυλλάδιο γράφουν σαν σε περιοδικό ειδικού τύπου κάνοντας review (!!!!) μαζί με αρνητικά (φυσικά ανύπαρκτα, του τύπου "θα ήθελα να συνοδεύεται από οθόνη" κλπ ;D)

 

Ενταξει, ορισμενα ειναι λιγο της πλακας, μερικα ομως εχουν μια βαση (μη υπαρξη SSD σε ακριβα συστηματα, υψηλα RAM timings κλπ), τουλαχιστον στον καταλογο που χαζευα εγω.

 

Οχι βεβαια οτι οποιος ξερει τι του γινεται περιμενει απο εκει να δει αν του κανει το μηχανημα η οχι. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν έχω εμπειρίες από πολλούς καλούς ενισχυτές .Μόλις πρόσφατα έτυχε να παίξω και για πρώτη φορά σε έναν Μπουγκέρα .Ήξερα από σχόλια στο φόρουμ ,ότι είναι ενισχυτές που τουλάχιστον στα βρώμικά τους βγάζουν αυτό που λέω εγώ χαρντροκμέταλ ή εν πάσοι περιπτώση αυτή την αίσθηση μου είχαν αφήσει τα σχόλιά σας και επιβεβαιώθηκα στη πράξη .Δεν θυμάμαι το μοντέλο ,αλλά δεν θα ξαναδοκιμάσω γιατί δεν είναι στο στυλ μου.

Την ίδια ακριβώς αίσθηση μου άφησε και το βίντεο.Ο μπουγκέρα ούτε στα καθαρά του δεν με ικανοποιεί όσο ο φέντερ ...........αλλά στη τελική όλα είναι θέμα γούστου όπως είπε και ο ΣΦ και ειδικώτερα άμα ο άνθρωπος είναι και δύσκολος σαν εμένα μπορεί μια ζωή να τσακώνεται με μια κιθάρα και έναν ενισχυτή μέχρι να πλησιάσει αυτό που ονειρεύεται ,ακόμα κι αν δεν χρησιμοποιεί πετάλια  ;D

Προσωπικά νομίζω ότι το συγκεκριμένο βιντεάκι και παρά τις ατέλειες του ήχου του σωλήνα και παρά το ότι το είδα στο λαπτοπ χωρίς καν ηχεία μου έδωσε μια αίσθηση του τι συμβαίνει . Αν θα ήταν να επιλέξω ανάμεσα στους 2 προσωπικά θα πήγαινα να ακούσω τον φέντερ για να επιβεβαιώσω αυτά που μπορεί να κάνει ,τον άλλο δεν θα έμπαινα στο κόπο

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου