Προς το περιεχόμενο

Live σε μικρό μαγαζί και φυσικά τύμπανα


panosmp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ακούσει μια φορά τύμπανα φυσικά εκεί χωρίς καθόλου ενίσχυση η μπότα πραγματικά δεν την άκουγα κ ας ήμουν μπροστά... χανόταν λογω της όλης έντασης

η μποτα θελει παντα...αλιως δεν βγαινει...μαλιστα,αν εχει sub το μαγαζι,απο εκει πρεπει να βγει

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το πρώτο πράγμα που θα σε συμβουλευα(με βάση την εμπειρία μου-όποια και να είναι αυτή),σίγουρα το πάλκο που θα παίζεται να μην είναι κενό απο κάτω!(εννοώ μόνο το ξύλο)....Τώρα όσον αφορά τα μικροφώνα,εφ όσον είναι τόσο μικρός ο χώρος θα κάνουν δουλειά και δυο πουράκια!Αλλά χρειάζεσαι μικρόφωνα σε τέτοιο χώρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει γρανίτη κάτω δεν έχει stage θα βάλω χαλί... κυρίως η μπότα με απασχολούσε γιατί το θυμόμουν από άλλη άλλη φορά π είχα δει άλλα παιδιά να παίζουν... δω τόσο τα σκούρα θα παίξω με ηλεκτρονικά... τι να κάνω.. αλλά όπως με συμβούλεψε και ένα παιδί επάνω ένα μικρόφωνο μπότα ελπίζω είμαι κομπλέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει γρανίτη κάτω δεν έχει stage θα βάλω χαλί... κυρίως η μπότα με απασχολούσε γιατί το θυμόμουν από άλλη άλλη φορά π είχα δει άλλα παιδιά να παίζουν... δω τόσο τα σκούρα θα παίξω με ηλεκτρονικά... τι να κάνω.. αλλά όπως με συμβούλεψε και ένα παιδί επάνω ένα μικρόφωνο μπότα ελπίζω είμαι κομπλέ..

Μην ''ψαρωνεις''παρε το χαλι σου στηστα και κανε ενα προχειρο soundcheck μετα αλλα παιδια της μπαντας φροντισε η μποτα με η χωρις μικροφωνο ν'ακουγεται τα αλλα δεν τρεχει τιποτα κουτσα στραβα θα ακουστουν,η μποτα ομως ''πρεπει να ακουστει '' .Καλη επιτυχια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εχω ζησει χρονια να παιζω σε μικρους χωρους,και αν αυτο μπορει να θεωρηθει εμπειρια,,,εχω να πω πως ενα μικρο σετακι μικροφωνα,,,εννοω σνερ,μποτα,,και over,,ειναι μαλλον απαραιτητο ,για να βγαινει καποιος ογκος απο τα ηχεια,,εστω και πολυ χαμηλα,,και να μην ερχεται ο ηχος μονο απο την πλευρα του σετ,,πραγμα συνηθως πολυ ασχημο.

Επισης χρειαζεται καλο κουρδισμα,,οχι σκληρο hi hat,μαλακο παιξιμο ως σεβασμο στους συναδελφους,και ενα σκαμπω με αναρτησουλα,,για να μπορεις να χορευεις!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα μικρο σετακι μικροφωνα,,,εννοω σνερ,μποτα,,και over,,ειναι μαλλον απαραιτητο ,για να βγαινει καποιος ογκος απο τα ηχεια,,εστω και πολυ χαμηλα,,και να μην ερχεται ο ηχος μονο απο την πλευρα του σετ,,πραγμα συνηθως πολυ ασχημο.

Επισης χρειαζεται καλο κουρδισμα,,οχι σκληρο hi hat,μαλακο παιξιμο ως σεβασμο στους συναδελφους,και ενα σκαμπω με αναρτησουλα,,για να μπορεις να χορευεις!!!!!

post/grudge ροκ θα παιξουν τα παιδια..οχι bebop:)

Οποτε μαλλον θα βαρανε---->δεν νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο περα απο μικροφωνο στη μποτα...

Θα μας πει το παιδι τις εμπειριες του οταν γινει το live:)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα(όσον αφορά την μπότα που είπες).Απλά στο παρελθόν μου έχει τύχει να παίξω σε μαγαζί και να έχει κούφιο ξύλο απο κάτω,και είναι ΠΑΚΕΤΟ...Φρόντισε τουλάχιστον αν μπροείς να χρησιμοποιήσεις τα πόδια της κάσας ώστε να μην ακουμπάει κάτω!Το χαλάκι(όπως και το μικροφωνο θα σου φανούν μάλλον χρήσμια)....Καλο παίξιμο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου