Προς το περιεχόμενο

Live σε μικρό μαγαζί και φυσικά τύμπανα


panosmp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

koufio patoma O.o xaxa trelo paketo e?  eyxaristo gia tis simboyles paidia me katatopisate se megalo vathmo...

 

Ναι,άσε!Δεν θες να το νιώσεις αυτό!:P

 

 

Υ.Γ:Καλό είναι να γράφεις Ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αν θεωρηθεί εκτός θέματος αλλά κάπου μπερδεύτηκα...

Αναφέρεις έναν πολύ καλό εξοπλισμό σε κιθάρα κ μπάσο με Mesa ενισχυτές (κεφάλια).

Οι συγκεκριμένοι που θα παίζουν ??? Δεν θα έχετε καμπίνες?

Αναφέρεις για 2x12" και 2x15" αλλά από τα λεγόμενά σου μου κάνουν ουσιαστικά για το "PA" σας. Σωστά?

 

Μήπως να φέρουν κιθάρα - μπάσο τις καμπίνες τους και από το PA (ακόμα και πιο μικρό να είναι) να περνάει μπότα φωνή (άντε κ ένα over)??

 

 

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστούμε. :)  το στήσιμο που έχω είναι λίγο περίεργο σ βάζω μία φωτό  να καταλάβεισ.. υπολόγισε οτι υπάρχει άλλο ένα βαθύ κ ότι το ride είναι δίπλα στο hi hat το crach απο πάνω  (είμαι αριστερόχειρας k δεξιοπόδαρος   :P )  δεν εχω όλα αυτα τα πιάτα που δείχνει

 

Καλα τι setup ειναι αυτό???Γιατι δν παιζεις με κλασικο στησιμο και Open handed?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τι setup ειναι αυτό???Γιατι δν παιζεις με κλασικο στησιμο και Open handed?

 

είναι περίεργο αλλά καλά μ κάθεται προς το παρών δοκιμάζω ακόμα πραγματα οπως  ένα βαθύ απο αριστερά κ ένα απο δεξιά αλλα τα δεξιόστροφα γυρίσματα δεν μου κάθονται καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αν θεωρηθεί εκτός θέματος αλλά κάπου μπερδεύτηκα...

Αναφέρεις έναν πολύ καλό εξοπλισμό σε κιθάρα κ μπάσο με Mesa ενισχυτές (κεφάλια).

Οι συγκεκριμένοι που θα παίζουν ??? Δεν θα έχετε καμπίνες?

Αναφέρεις για 2x12" και 2x15" αλλά από τα λεγόμενά σου μου κάνουν ουσιαστικά για το "PA" σας. Σωστά?

 

Μήπως να φέρουν κιθάρα - μπάσο τις καμπίνες τους και από το PA (ακόμα και πιο μικρό να είναι) να περνάει μπότα φωνή (άντε κ ένα over)??

 

 

 

οι καμπίνες που έχουν τα παιδιά είναι ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ 4χ12 της κιθάρας κ 4χ10 του μπάσου αν τα βάλουν εκεί μέσα θα πέσουν οι τοίχοι, θα βάλουν speaker simulator (κάπως έτσι λέγεται). άσε μη τους βάζεις ιδέες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη εχω παιξει σε μικρο μαγαζι με ντραμερ με full set μικροφωνα,οχι μονο δεν χριαζεται αλλα κανει και την κατασταση χειροτερη απ'οτι καταλαβα απο τημ εμπειρια μου.Αν θες να σαι σιγουρος οτι θα ακουγεται η μποτα σου,απλα βαλε ενα μικροφωνο εκει και τελιωσες.

Μην αγχωνεσαι μια χαρα θα βγει το liveακι.Αν δεν θες να το γραψεις,στηλε μου ενα pm με το ονομα του μαγαζιου,γιατι κατι μου λεει οτι εχω παιξει κι εγω εκει 2-3 φορες περσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καμπίνες που έχουν τα παιδιά είναι ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ 4χ12 της κιθάρας κ 4χ10 του μπάσου αν τα βάλουν εκεί μέσα θα πέσουν οι τοίχοι, θα βάλουν speaker simulator (κάπως έτσι λέγεται). άσε μη τους βάζεις ιδέες :P

Αέρα πατέρα!!!

Πες στα παιδιά να φέρουν τις καμπίνες τους για να μπορούν να παίξουν σαν άνθρωποι...Φυσικά αυτό σημαίνει ότι θα έχουν και την οριμοτητα να παίζουν σε χαμηλές εντάσεις γιατί αν ανεβάσει ένας μαμήθηκε η φάση

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου