Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενη semihollow guitar μεχρι 1000€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το έκλεψε ο Suhr (πασίγνωστος κλέφτης σε πατέντες και ιδέες άλλων, και όποιος διαφωνεί να τον ενημερώσω σχετικά)

 

αυτος δεν φτιανει κατι κιθαρες που μοιαζουν με μια αλλη μαρκα αλλα βαζει αλλο headstock...?Πως τη λενε τωρα δεν μπορω να θυμηθω αλλα θα μου ερθει.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτος δεν φτιανει κατι κιθαρες που μοιαζουν με μια αλλη μαρκα αλλα βαζει αλλο headstock...?Πως τη λενε τωρα δεν μπορω να θυμηθω αλλα θα μου ερθει.... ;D ;D

 

Κι άλλοι το κάνουν αυτό, αλλά δεν τρέχουν να βάλουν πάνω ό,τι και ο ανταγωνισμός, μη χάσουν το τρένο (π.χ., Buzz Feiten, Shmear Finishes, "Blower" switch, roasted maple, κλπ).

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά δηλαδή αγαπητέ Loci η Gibson ανακάλυψε το Richlite? Tόσες δεκαετίες γιατί δεν το χρησιμοποιούσε και το περιφρονούσε παντελώς? Αυτό το υλικό του μέλλοντος γιατί το χρησιμοιποεί τώρα?Έρωτας με την πρώτη ματιά? Δεν μασάμε κουτόχορτο.Έπειτα από το συμβάν με το FBI το απόθεμα σε rosewood-ebony πάπαλα.Δεν με ενδιαφέρει αν τελείωσε ή κατασχέθηκε...αλλά πάπαλα.Δείτε τους τελευταίους μήνες τα νέα μοντέλα (CUSTOM και μη) με τι ταστιέρες κυκλοφορούν.Obeche,baked maple,Richlite.Υλικά του μέλλοντος ΑΠΟ ΑΝΑΓΚΗ δηλαδή.Γιατί δεν έχουμε άλλη πρώτη ύλη.Ας μην κρύβονται.

Άρα λοιπόν αφήστε ήσυχο τον βλάχο κοιλαρά αμερικάνο.Αυτός δεν φταίει σε τίποτε.

 

Και ξαναγράφω γιατί κάποιοι είναι επιλεκτικοί σε αυτά που διαβάζουν.Είμαι επιφυλακτικός ΕΓΡΑΨΑ με αυτά τα υλικά,όχι απαραίτητα αρνητικός (όπως και εκατομμύρια άλλοι κιθαρίστες).Δεν διαφωνώ ότι πρόκειται για υλικά με ειδικές ιδιότητες-ικανότητες.Αλλά αφού μιλάμε για μουσικά όργανα ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τις απορίες-επιφυλάξεις του.

Ποιος εγγυάται π.χ ότι σε 3-4 χρόνια στην αλλαγή τάστων όλα θα πάνε καλά και δεν θα φας καμμιά μούντζα από αυτό το υλικό του μέλλοντος ? Χαζή ερώτηση ίσως για κάποιους αλλά ποιος βάζει το χέρι του στην φωτιά?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος εγγυάται π.χ ότι σε 3-4 χρόνια στην αλλαγή τάστων όλα θα πάνε καλά και δεν θα φας καμμιά μούντζα από αυτό το υλικό του μέλλοντος ?

 

τι μουντζα να φας δηλ?ισα-ισα γλυτωνεις και τα "ναζια" του ξυλου.ειπαμε ΓΡΑΝΙΤΗΣ ειναι το υλικο,δεν προκειται να παει πουθενα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος εγγυάται π.χ ότι σε 3-4 χρόνια στην αλλαγή τάστων όλα θα πάνε καλά και δεν θα φας καμμιά μούντζα από αυτό το υλικό του μέλλοντος ? Χαζή ερώτηση ίσως για κάποιους αλλά ποιος βάζει το χέρι του στην φωτιά?

Γραφιτένια μπράτσα πάντως, υπάρχουν από τη δεκαετία του 70...δεν έχω διαβάσει για καμμία μούτζα. Αντιθέτως, από ότι ξέρω, οι ταστοδουλιές εκεί είναι πιο εύκολες και χωρίς ζημιές

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ρε γιατρε....

Παιρνεις 335 με 1111ευρω και καιγεσαι για τη φλουδα στο μπρατσο.

Η τεχνολογια δουλευει προς οφελος μας.

Πιστεψε με πως αν πριν απο παμπολλα χρονια που εμπαινε ο εβενος ,απο αναγκη για τις μηχανικες του ιδιοτητες , ειχαν τοτε τα διαστημικα υλικα του σημερα...μαλλον αυτα θα προτιμουσαν και λογω του οτι ειναι ευκολα στην κατεργασια (τραβα κοψε κομματι εβενο και ελα να μου πεις...ασε που βρωμααααει ;D)

Αντε πριν δεκα χρονια με αυτα τα λεφτα να επαιρνες αξιολογη κιθαρα :P

Μη κοιτας αλλου για καινουρια....αλλιως στα μεταχειρισμενα για ibanez,yamaha κλπ

 

...και οποιος τη παρει πρωτος να κανει δοκιμη και να δημοσιευσει ΑΜΕΣΑ τα αποτελεσματα.

 

Αντε κωλοπαιδα ;D με την midtown και την modern thinline με ξαναεπιασε η gas-ιτιδα

...ειμαι και 3μηνες απληρωτος γαμωτ :-X :-X :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε ****παιδα ;D με την midtown και την modern thinline με ξαναεπιασε η gas-ιτιδα

...ειμαι και 3μηνες απληρωτος γ***τ :-X :-X :-X

Άστα να πάνε..Καταραμένο GAS!!

Μην ανοίγετε τέτοια θέματα..  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Marathon ,Superfunk

 

Όχι πως θα πάρω ποτέ τέτοια κιθάρα αλλά εύχομαι να έχετε εσείς δίκιο.

 

Φίλε backys

 

Ο Γιατρός σου έχει μία ερώτηση:αν η συγκεκριμένη Custom ερχόταν με έβενο ή και rosewood αν θέλεις, πόσα θα στοιχημάτιζες ότι η τιμή θα ήταν η ίδια ?

 

Εγώ πάντως ούτε ένα ευρώ  ;)

 

Καλό βράδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πως θα πάρω ποτέ τέτοια κιθάρα αλλά εύχομαι να έχετε εσείς δίκιο.

Δεν χρειάζεται να πάρεις ολόκληρη τη κιθάρα για να δείς εάν έχουμε δίκιο...και ένα μπράτσο αρκεί. Εγώ έχω 2 από γραφίτη, ένα για Tele και ένα για Strat και δύσκολα θα ξαναγύριζα στο ξύλο...αλλά είπαμε, γούστα είναι αυτά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου