Προς το περιεχόμενο

fender deluxe fat strat mexican


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εψαξα αρκετα στο φορουμ κ δε βρηκα πολλα πραγματα για τη συγκεκριμενη κιθαρα.Θα ηθελα να μου πειτε μια γνωμη για την ποιοτητα της και για τον ηχο της..Ενδιαφερομαι για την αγορα της κ ξερω οτι οι μεξικανικες διαφερουν απο κιθαρα σε κιθαρα αλλα θα ηθελα να ακουσω γενικες εντυπωσεις πριν τη δοκιμασω εγω

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη δοκιμασα μου αρεσα αρκετα και ο διπλος αρκετα δυνατος!Αλλα δε ξερουμε μοντελο να τσεκαρω λιγο τιμες...Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι fender mexico deluxe series alla δε το εχω βρει σε κανενα λινκ

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να μη μιλάς μόνος σου...  ;)

 

Είσαι σίγουρος για το link σου; Από πότε βάζει η 7ender το Wilkinson VSVG και μάλιστα σε μεξικάνικα μοντέλα; Μια ζωή κάτι τσίπικα τρέμολο έβαζε...

 

Αν εσένα σου κάνει και θέλεις σώνει και καλά 7ender, μεγειά.  ;)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτη ειναι η φωτο...γραφει κ στη φωτο fender deluxe fat strat...θελω να βρω το μοντελο για να συγκρινω τιμες με μεταχειρισμενο αλλα να δω κ καποια χαρακτηριστικα...μαλλον εχω βαλει δυσκολο γριφο παντως

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι αυτή? (αν είχες περισσότερες φωτό θα βοηθούσαν)

 

http://www.thomann.de/gr/fender_fsr_stdstratocaster_hss_rw_sb.htm

 

Πάντως αν είναι αυτή, deluxe σειρά δεν είναι. Η σειρά deluxe, όπως και classic player και road worn είναι οι μεξικάνικες μεν αλλά με 'επώνυμους' στρατ μαγνήτες. Η standard σειρά όπως της κιθάρας που παρέθεσα έχει τους stock mexico pickups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα αυτο το λινκ που εχει καποιες φωτο.ΔΕΝ ΤΗ ΒΡΗΚΑ ΠΟΥθενα ουτε με το μοντελο που γραφει ο τυπος

http://austin.craigslist.org/msg/2698419336.html

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κιθάρα

1) σου αρέσει εμφανισιακά

2) την δοκίμασες και σου άρεσε και παικτικά

3) έχει λογική τιμή (περίπου 400 - 450ε)

4) θες να γράφει fender

 

δεν βρίσκω λόγο να μην την πάρεις. Αν έχει όντως μαγνήτες tex mex τότε όντως θα είναι της σειράς deluxe, αλλά ίσως να μην κυκλοφορεί πια και έτσι δύσκολα θα βρεις τιμές να συγκρίνεις. Η τιμή που έγραψα παραπάνω είναι πιστεύω μια χαρά (400 - 450 ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400-450 γιατι? Αφου υπαρχει κατι τετοιο στις αγγελιες http://smart.noiz.gr/details.php?id=62964       με Dimarzio PAF® 36th Anniversary ( απο τις καλυτερες επιλογες διπλου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου